سوسیس بندری و مهمانی کاملا مردانه

 بعد از سالها، به یک مهمانی کاملا مردانه دعوت شده بودم. کیک تمشکی هم پختم و با یک شراب به آنجا رفتم. برایم جالب بود بدانم  این روزها، در دلِ تورونتو، جمع مردان به چه شکل و هیبیتی می تواند باشد؟ ایا نبودن زنان و دختران، تغییری در رفتارشان ایجاد خواهد کرد؟

البته بیش از هر چیزی می خواستم بفهمم چه نوع غذا و یا حتی پیش غذا در مهمانی سِرو خواهد شد. با ناشی گری تمام زودتر از بقیه رسیدم. اولین چیزی که روی میز سالن اصلی جلب توجه می کرد یک شیشه بزرگ تکیلا بود و استکان های کوچولویی که کنارش چیده شده بود.Slide1

دوباره فکر و ذکرم رفت به اینکه این مشروب را با چه چیزی خواهند خورد و … اولین مهمان که رسید به سرعت فهمیدم که آن شب باید تجربه منحصر به فردی باشد چون مرد حدودا چهل ساله نیمه طاسی وارد شد که در دستانش دو بطری کوچک آبجو داشت ( یکی شان از قبل باز شده و نصفه بود) و پاکت چیپس نیمه بازی که مشغول خوردنش بود. آنها را به روی میز گذاشت. سادگی و تشریفاتی نبودن و حس دوستی و آشنایی که او با خود آورد با آمدن بقیه نیز ادامه یافت.

جمعیت حدودآ 20 نفره، تند و تند با شکم تقریبا خالی، تکیلاها ( یکی دو تای شان شراب و آبجو هم می خوردند) را سر کشیدندد. ترتیب شام هم به همان حالت خودمانی قبلی بود. البته من فکر نمی کردم که غذایی که در یک ظرف آلومینیومی از اشپزخانه آورده شد می تواند همه چیزی باشد که قرار است خورده شود.

غذایی که آورده شد بوی خوبی داشت. در نگاه اول به نظر یک املت سوسیس بود و به سرعت، ظرف غذا به کمک چند بسته نان و لقمه های گرفته شده خالی شد. بعد از غذا خیلی های شان که به سرعت نیمه مست شده بودند به حیاط رفتند تا سیگاری بکشند. در این بین، برایم فرصتی فراهم شد تا از میزبان در مورد غذایی که در طی 5 دقیقه تمام شد بپرسم.

سوسیس بندریpakdam-fast-food-bandari

غذای مجردی مهمانی، نوعی خوراک سوسیس  جنوبی بود که گویا طی سالهای گذشته به یکی از غذاهای سریع و بی دنگ و فنگِ در خانه مجردها، اغذیه فروشی ها و این اواخر حتی در غذاخوری مراکز تحصیلی در نقاط مختلف ایران تبدیل شد.

فرق اساسی این خوراک جنوبی ( شبیه آملت) در داشتن سیب زمینی و نداشتن تخم مرغ بود. نحوه اضافه کردن سیب زمینی، سخت ترین بخش تهیه این غذا است. شگرد اصلی در سرخ شدن و همزدن مداوم سیب زمینی ها برای حدود 15 دقیقه است. وقتی که سیب زمینی به همراه سس گوجه، ادویه جات و پیاز، کاملا سرخ، له و پخته شد، سوسیس ها به غذا اضافه می شود و همان نحوه سرخ کردن و همزدن مداوم تا آنکه سوسیس ها پخته شوند ادامه می یابد.

مهمانی مجردی فوق با اعلام برگزاری جشن تولد سوپرایز یکی از مهمانان ادامه یافت و یواش یواش فضای مردانه خودش را بیشتر نشان داد. هدیه اولی که به او رسید یک مجله پلی بوی بود. مردان دوست داشتنی و صمیمی مهمانی، احتمالا خیلی های شان یا همسر داشتند و یا معشوقه ولی در فضای کاملا مردانه مهمانی، کمی شیطنت شان گل کرده بود. در پایان عکس های دستجمعی یادگاری گرفتند و …

همه چیز سریع و خوشمزه، اجرا و مصرف شد درست مثل سوسیس بندری.

Written By
More from Saeed

سوهان عسلی، ساده ترین شیرینی عید

روزهای خاطره انگیز عید در راه است و خانواده برادرم و همسرش...
بیشتر بخوان
 • سالهاست تولد نگرفتم

  نوشته ات هم سریع و خوشمزه خونده شد

 • مهرداد

  دوست عزیز شما ظاهرا کلا ایران نبودی!
  ما که از بچه گی یادمون سوسیس بندری تو ساندویچی ها بود
  ضمنا سوسیس بندری سیب زمینی نداره
  سوسیس فلفل و پیاز فراوان و گوجه میشه سوسیس بندری
  این که شما زحمت معرفیشو کشیدید سوسیس سیب زمینی هست

  • saeed

   مهرداد عزیز حدود 25 سالی است که از ایران عزیز دور هستم اما در مورد سوسیس بندری که شانس خوردنش نصبم شده مطمئن هستم که سیب زمینی هم داشت و اصلا طرز پخت سیب زمینی در ان اصل بود. حتما راه های دیگری نیز برای ساختن سوسیس بندری وجود دارد

   • مهرداد

    سعید عزیز
    به جان خودم بندری سیب زمینی نداره
    حاضرم برم یه گزارش از ساندویچی ها برات تهیه کنم

    • تارا

     من جنوبی هستم و اطمینان می دم که سوسیس بندری با سوسیس و سیب زمینی و گوجه و پیازه. البته با فلفل فراوان. در تهران سیب زمینی رو سرخ نمی کردند، آب پز می کردند و موقع هم زدن له می شد و دیگه اثری ازش نبود.

     • وحید

      معلومه هیچ کدومتون تا حالا نه سوسیس بندری دیدید و نه خوردید. سوسیس بندری اصلاً توش سوسیس نداره. سوسیس بندری رو با هویج و گلابی پخته با کمی زنجبیل تازه درست می کنن. شماها اصلاً ایران نبودید، نه؟

     • هویج عنقریب

      :))))) آموزنده و شیرین بود کامنت

     • هیچکی

      خوبی شما اصلا؟؟؟؟؟؟

      شما اصلا این غذا خوردین اصلا عایااااااااااااااااااااااا؟؟؟!!!

    • jasmine angel

     اونی که شما میگی سوسیس هندیه آقا مهرداد ولی باب شده میگن بندری به هردوتاش

 • آرش

  دوست عزیز سوسیس بندری غذای خیلی رایجی هست که تو تهران همه ساندویچیها اونو دارن و خیلی افراد هم اونو درست میکنن.رایج بودنش به اندازه همون املت هست.بعضیها توش سیب زمینی هم میریزن بعضی ها نه

  • jasmine angel

   ولی آقا آرش این غذا اصلش جنوبی هست هم این سوسیسه بندری که تغییر یافته ی همون سوسیس هندی هست و هم خوده سوسیس هندی…و چون هندیا توی جنوب بودن این غذا رایج شدش..
   بعد از اونم خب گسترده شد توی ایران هرچی هست خوشمزست :)))

 • فرزاد

  آقا جون پس چی فکر کردی؟ فکر کردی مردها هم کلی تشریفات می چینن و سراغ حاشیه ها می رن؟
  ما که با رفقا می شینیم که عرق خوری. یه بطری عرق داریم و یه سطل ماست و خیار و چیپس و نوشابه. غذا هم ساندویچ کالباس. همین ! می شینیم می خوریم مست میشیم و دو تا نخ سیگار هم روش دود می کنیم.

 • حامد

  سعید خوب نوشتی. یاد تمام سوس بندری ها که گاه و بی گاه می خوردم .از ساندویچ هایی که زنگ های تفریح راهنمایی و دبیرستان می خوردم تا ان موقع که روی هیترهای کوچک اتاق دانشجویی درست می کردیم و یا خانه مجردی موقع سربازی.همه و همه طعم خوب شادی و جوانی داشت.این روزها در این گوشه دور دیگر بهترین مارک های سوسیس هم طعم ان سوسیس ها را ندارد و برای پیازها هم انگار رمقی برای طعم دهی باقی نمانده .و فقط می ماند طعم خوش یک خاطره

 • فرنگیس

  نوشته ها پر شده ازشراب وسکس گفتن برای یافتن خواننده
  اصلا عمیق واموزشی نیست
  متاسفم

  • اصغر

   سکس رو کجاش دیدی شما؟؟؟؟

   • فرنگیس

    حق با شماست من کلی گفتم اما جای خوبی رو انتخاب نکردم
    عذرخواهی می کنم
    بااحترام برای شما و نویسنده عزیز

    • وحید

     راستش این کلمه آموزشی و مخصوصاً “آموزنده” بودن من رو یاد دهه شصت و هفتاد و مصاحبه های تلویزیونی از مردم می ندازه که همه فیلم های هندی رو دوست داشتن. چرا؟ “چون آموزنده ن” من تو عالم جوونی هر چی فکر می کردم که چه چیز فیلم هندی آموزنده س چیزی دستگیرم نمی شد. البته از هر چیزی می شه یه چیزهایی رو آموخت. تقریباً از هر چیزی. سوالم از شما اینه که نمیشه یه چیزایی آموزنده و عمیق نباشه؟ اشکالی داره آدم یه کاری رو به قول این اجنبی ها فقط برای سرگرمی “just for fun” انجام بده؟ اگه یه چیزی سطحی و صرفاً تفریحی باشه چه اشکالی داره؟ ما ایرانی ها همه مون سقراط و بقراطیم؟ فکر می کنم خوبه همه جور اثر هنری در دست باشه و هر کس بنا به سلیقه اش انتخاب کنه. ضمناً شراب قرمز هم برای سلامت قلب خوبه. دکترا می گن.

   • علی

    حتما توو سوسیس دیده

 • مهرداد

  این چیزی که شما توصیف کردی سوسیس هندیه نه بندری. هندی با سیب زمینی درست می شه و بندری با پیاز.

  • پسر مجرد

   داداش جابه جا گفتی. نویسنده درست گفته.

  • هیچکی

   به عنوان یه جنوبی بگم که کاملا درست گفته شده توی سویس بندری هم پیاز فراوان ریخته میشه هم سیب زمینی سرخ شده … 3تا مواد اصلیش همینا هستن دیگه … سویس … سیب زمینی … پیاز!!!

 • jasmine angel

  آقا مهرداد دقیقن سوسیس بندری هست این غذایی که نویسنده گفتن و من جدن عاشقه این غذام وااااای وختی توی نونت پنیر پیتزا هم بریزی دیگه روانی کننده میشه :)))

 • ملاه آواره

  به گمانم ناشی بوده اند. هیچوقت آبجو را با شراب صرف نکنید. چون سر درد عجیبی مگیرید.2- اگر کسی مشروب مینوشد وغذای روغنی هم با آن میل کند باز هم دچار سردرد می شود.پس از مهمانی همه سردرد گرفته اند ا آنها سوال کن و 2 دولار بریزید تو صندوق هادی خرسندی.