آیا هویت مردان در خطر است؟

men_gentlemanbig_postcrop

بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش امریکا، اکثریت فارغ التحصیلان لیسانس تا دکترا، در تمام رشته ها زنان بوده اند. برای اولین بار در سرتاسر امریکای شمالی، زنان اکثریت فارغ التحصیلان رشته وکالت را شامل می شوند.

پسران به شکل نگران کننده ای در مدارس  امریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا، کیفیت شان نزول کرده است. مردان فقط 40 درصد از دانشجویان را تشکیل می دهند.

آخرین آمار حاکی از آن است که تعداد زنانی که در امریکا خانه خریده اند دو برابر مردان است.

در زمینه قانونگذاری، برای اولین بار، اکثریت قانون گذاران ایالت نیوهمپشایر را زنان تشکیل می دهند.

به طور میانگین در مقابل 4 کتابی که هر مرد درسال می خواند زنان 9 کتاب در سال می خوانند.

80 درصد بازار نشر کتاب داستانی، تحت تاثیر تقاضای زنان می باشد.

بر اساس آمار دفتر کار امریکا، برای اولین بار در طول تاریخ کشور، زنان بیشتر از 50 درصد شاغلین را تشکیل می دهند.

در طی رکودهای اقتصادی اخیر، 80 درصد شغل های از بین رفته متعلق به مردان بوده است. خلاصه اینکه  از هر طرف امار و تحقیقات حکایت از بحرانی دارد که هویت مردان را به زیر سئوال خواهد برد.

مردان زودتر از زنان فوت می کنند و بیشتر از زنان، تحت درمان « کمبود توجه» هستند. طلاق ها و از دست دادن قیمِ فرزندان بودن، رشد استفاده از بانک های اسپرم برای ایجاد فرزندان بی پدر، تصویر بد از مردان در دنیای رسانه های سرگرم کننده، همه و همه به تضعیف و محو شدن قابلیت و شخصیت « پدران» و  توهم در نسل جوان مردان منتهی گشته است.

با وجود آنکه اهمیت برابری زنان در جامعه غربی تا حدودی روشن و تفهیم شده است شاید در حال حاضر، به همان اندازه  ضرورت دارد که بحران هویت مردان نیز مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

 شرایط دنیا تغییر کرده است و مسیر کنونی از ملاحظه کمتری نسبت به مردان برخوردار است. از نظر شعور و حضور اجتماعی، فرقی بین زنان و مردان نیست. انسانها گاهی از قافله زندگی عقب می مانند چون زمانه با آنها ناسازگاری می کند. تشخیص و بررسی مشکلات و محدودیت ها، راهکار اصلی است نه ترویج نفرت و مسابقه مهدکودکانه برای سرزنش همدیگر …

.

Ray B. Williams, Our male identity crisis: What will happen to men?

http://www.psychologytoday.com/blog/wired-success/201007/our-male-identity-crisis-what-will-happen-men

Guy Garcia, The Decline of Men: How The American Male is Tuning Out, Giving Up and Flipping Off His Future

http://books.google.ca/books/about/The_Decline_of_Men.html?id=tXr3efzzBHAC&redir_esc=y

J.R. Macnamara, Media and the Male Identity: The Making and Remaking of Men

http://www.amazon.com/Media-Male-Identity-Making-Remaking/dp/023000167X

 .

مرد روز در تلگرام

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

یافتن عشق در اینترنت

اگر خیلی جوان باشید فکر می کنید یافتن یک عشق واقعی، سخت...
بیشتر بخوان
 • سیروس از لندن

  بالاخره مرد روز از درد ما گفت:)))))

 • یک زن

  حالا ببینید ما چه می کشیدیم توی این هزاران سال گذشته. فکرش را بکنید که حتی اجازه بیرون رفتن از خانه ما و درس خواندن ما و شوهر کردن ما دست شما بود. هنوز هم خیلی جاها اینطوری است.

 • فک می کنم “مرد خنگ” بیشتر مورد استفاده سریالها و فیلمهای کمدی هس. اونم بیشتر بخاطر اینکه زن ضعیف یا خنگ یا تنبل کسی رو نمی خندونه. ولی تو فیلمها یا سریالهای جدی اکثرا مردهای باهوش نقش اصلی را ایفا می کنن. مثل سریال فرار از زندان، لاست، برکینگ بد و یا سریالهایی از این قبیل. در ضمن آمار یکی دو شهر رو نمیشه به همه جا توسعه داد. ولی در کل مقاله جالب و خوبی بود البته برای آمریکا و کانادا.

 • maryam

  تخریب و تضعیف هویت مردان به مرحله ناهنجاری رسیده است. خودکشی و جنایت در
  مردان از درصد بالاتری برخوردار شده است. آنها زودتر از زنان فوت می کنند و
  بیشتر از زنان، تحت درمان « کمبود توجه» هستند

  این موارد همیشه در تاریخ بوده، خودکشی و جنایت همیشه در مردان بالاتر بوده. امید به زندگی بالاتر در زنان به دلیل نقش هورمون ها در کاهش بیماری قلبی است. این ها مساله جدیدی نیست

  اینکه زنان در جامعه به نقش مساوی با مردان برسند نباید باعث بحران هویت مردان بشه مگر انکه مردانگی با برتری جنیسیتی در ذهن انها مترادف باشد. پس بهتره روی اینکه از چی احساس خطر کردین فکر کنین.

 • Hamid

  دلیلش اینه که همیشه خانومها در سایه (منطقه امن) قرار میگیرند، بدون اینکه مورد تهاجم اطرافیان باشند و انگ تنبلی و تن پروری بهشون بچسبه.زمانی که پسرها مشغول خدمت هستند و دوران سربازی رو میگذرونن خانومها مشغول درس خواندن هستند.بعد از سربازی پسرها فقط یک یا دوسال فرصت برای ادامه تحصیل دارند و چه درصورت تحصیل و چه عدم اون اجبارا باید وارد بازار کار بشن.معمولا قاعده بازی اینطوره که مردها باید برن سر کارهای سنگین و خشن.مثلا در طول تاریخ دنیا چند زن وجود داره که توی معدن ذغال سنگ یا گوگرد یا … کار کرده باشه؟ اصلا چندتاشون توانایی انجام این کارها رو دارن؟ اگه مردی به یک زن چنین حرفی بزنه مورد تمسخر قرار میگیره که چه آدم بیشعوریه و چه انتظار بیجایی داره.اینسیستم ران بچگی و تربیت اشتباه مادران و پدران شروع میشه.مثل زمانی که یک پسر گریه میکنه و همه بصورت مسخره وار میگن “مرد که گریه نمیکنه” ولی رفتار پسرانه یه دختر به مراتب مورد تشویق اطرافیان قرار میگیره.با کمی مطالعه تاریخ متوجه میشید که بسیاری از خونبارترین جنگها و کشتارهای جهان به دلیل دخالت یا خیانت زنها بوده. در دنیای واقعی و به دور از فیلم و کارتون متوجه میشید که افراد خنگ خانم ها هستند نه آقایون ولی چون خانمها توانایی ایجاد طنز در تلویزون رو ندارند پس ترجیحا از مردها در فیلم های طنز استفاده میشه.موقع ازدواج فقط کافیه که دختره دختر باشه ولی پسره باید مرد باشه.خونه داشته باشه،ماشین داشته باشه،شغل و پول فراوان هم داشته باشه، تازه از سر کار هم که برمیگرده خانم خونه رو مورد نوازش قرار بده.اگه یک زن بتونه یک قله رو فتح کنه تمامی اخبار پخش میکنن و تو بوق و سرنا میکنن که عجب کاری کرده بابا .. خانم ها خیلی قدرتمندند ولی اگه یک آقا قله ی به مراتب بلندتر رو فتح کنه میگن کاری نداشت که.همیشه زمانی که خانمها خواب هستند و بزرگترین دغدغه زندگیشون اینه که رهبر فمنیستشون حق زنها رو از مردهای بی همه چیز بگیره ، مردها دارن توی جنگها، توی معدن ها و توی شغل های بینهایت سخت نابود میشن. و اینکه زنها به مرور یاد گرفتند که چطور سهم بیشتری از اجتماع ببرند ولی طوری نشون بدن که انگار هنوز به خواسته های اولیه شون نرسیدن.
  ببخشید حقیقت تلخه ولی چه دلتون بخواد چه دلتون نخواد نمیشه انکارش کرد

 • موسوی

  نتایج تحقیقات ژنتیک تکاملی نشان میدهد ژن کد کننده جنسیت مذکر در حال تحلیل رفتن و از بین رفتن است 🙁 یعنی در خلال 500 یا 600000 سال اینده زبونم لال … گلاب به روتون…. با عرض شرمندگی … دنیا تک جنسی میشه. 🙁
  فکرشو کنین احتمالا ادما = زنان , مثل (ببخشیدا) مثل جلبک جوونه میزنن و تکثیر میشن.:(

  • Mohammadreza Bazmara

   شما این نوع تحقیقات را بیش از حد جدی میگیرید. دنیای علم پر است از نظریه پردازی های ضعیف. شاید لازم باشه بیشتر با فضای تحقیقات علمی آشنا بشیم 🙂