علاقه ام به خانم مدیر شرکت

53a0abaf4ac6e_-_cos-01-female-ceo-de

سنگ صبور عزیز

نزدیک به 15 سال است که در شرکت های خصوصی مختلف مشغول کار هستم. این اواخر کارمند شرکتی شدم که توسط یک خانم اداره می شود. حدود 30 نفر  که اکثراً مرد هستند در این موسسه کار می کنند. بعد از مدتی متوجه شدم که اغلب کارمندان با ترس و لرز از رئیس حرف می زنند.  تقریبا همه تصویر زنی بداخلاق، پر افاده و خودخواه را برای رئیس تجسم کرده اند. طبیعی بود که من هم با همین احساس هر روز به سر کار می رفتم.

نزدیک به 2 ماه پیش به یکباره تغییرات زیادی در شرکت صورت گرفت و بر جمعیت شاغلین افزوده شد. به همین خاطر یک نشست عمومی در یکی از سالن های اصلی شرکت برپا شد و همه منتظر بودند تا خانم رئیسی که خیلی ها ندیده بودند ولی وصفش را شنیده بودند را از نزدیک بینند. خلاصه کلام اینکه، ناگهان متوجه شدم خانم جذاب ولی جدی که مسئول مصاحبه نهایی با من برای گرفتن شغل جدید بود همان شخصی است که در دو ماه گذشته با عنوان رئیس ما را از او ترسانده بودند.

شاید خنده دار باشد و  کمی بچگانه، ولی دیدن دوباره این خانم مصادف شد با علاقه عجیبی که نسبت به او پیدا کردم. بعد از تغییرات و رشد چشمگیر شرکت، همه پی بردیم که خانم رئیس هر روز در دفترش حضور دارد و به همه بخش ها سرک می کشد و جندین بار نیز مستقیما مسئولیت های را به من ابلاغ کرده است.

او همچنان جدی است ولی من بر علاقه ام نسبت به او افزایش یافته است. من شاید چند سالی از او بزرگتر باشم ولی واقعا از چنان هیبتی برخوردار است که جرئت نمی کنم اقدامی به خاطر احساسی که دارم از من سر بزند. آیا شانسی دارم که با این زن آهنین فرصت اشنایی بیرون از محیط کار پیدا کنم؟ آیا توصیه ای داری که مرا برای روز نهایی آماده سازد؟

امیر و عاشق رئیس

 

امیر عزیز:

دکتر  Warren Farrel متخصص روایط بین زنان و مردان است و تاکنون 7 کتاب در این زمینه نوشته است. او می گوید: زنان موفق و مدیر، دو خصیصه « احساس قدرت و  اعتماد به نفس» را در مردان مهم و چشمگیر می دانند. او می افزاید یک مرد برای رویارویی با زنی که از طریق هوش و تحصیلات به مدیریت های بالارسیده است بهتر است نشان دهد موقعیت زن اصلا برایش مهم نیست.

امیر عزیز، پس هر عمل و رفتاری که در مقابل او و در شروع آشنای از تو سر می زند باید حکایت از این داشته باشد که با یک انسان برابر و همطراز روبرو شده ای. هر چیزی کمتر از آن، موقعیت تو را در برابر او ضعیف خواهد ساخت. در فرصت های اولیه ای که پیش می آید اصلا از دستاوردها و موققیت هایش حرفی به میان نیاور و به جای آن از نقاط قوت خودت به عنوان یک فرد و نه یک کارمند بگو.

شکی نیست که اگر از سدهای اولیه آشنایی گذشتی بعدا می توانی از نکات مثبت شخصیتش و بوِیژه قدرت مدیریتش حرف بزنی.

بهمن

IMAGE SOURCE

http://cos.h-cdn.co/assets/cm/14/25/53a0abaf4ac6e_-_cos-01-female-ceo-de.jpg

Written By
More from بهمن

چرا بعضی‌ها اصلا تحمل جوابِ رد شنیدن ندارند

سلام. من ۲۹ ساله ام. یکبار عاشق شدم و به دلایلی دیگه...
بیشتر بخوان