بالاخره نفهمیدم چه جوری باید با مردا رفتار کرد

سلام. من یه دانشجوام که تو دانشگاه مون پسرای خوبی هستند و خیلی پیش اومده به من توجه نشون دادند.  

اما من موندم باید چیکار کنم. چون متوجه شدم اگر بی توجهی کنم ناراحت می شوند و اگر نگاه کنم بیخیال می شوند! محل میذاریم میگن هول بود محل نمیذاریم میگن مغروره.

رکسانای عزیز


متاسفانه به دلایل بسیار زیاد رابطه و آشنایی بین زن و مرد ایرانی بیشتر از همه بر اساس حدس و گمان و بر پایه بدبینی است.

حکومت مذهبی جامعه ایران، عملا اصرار دارد همه ایران را تبدیل به دو حمام عمومی بزرگ مردانه و زنانه کند. جدا سازی دختر و پسر از کودکی باعث شده است آشنایی ساده انسانی از شماها دریغ شود.  

مرد و زن نسبت به هم به طور طبیعی کنجکاو هستند ولی وقتی امکان پاسخگویی به آنها کم باشد حدس و گمان  در همه افراد این جامعه شیوع پیدا می کند.

 این روش رفتاری در یک اجتماع معمولی می تواند آسیبی ایجاد نکند ولی وقتی یک جامعه از هر نظر ملتهب است و بحران معیشتی و اجتماعی واقعا بیداد می کند افراد آن اجتماع، حساس، مردد و پریشان تر می شوند.

در محیط اجتماعی که در آن خوشبینی، شادی و امید وجود ندارد طبیعتا میل به دفاع از منافع خود و حفاظت از باقیمانده حرمت و شخصیت، بیشتر می شود. آدمها یا سطح ریسک شان خیلی زیاد می شود یا کاملا به درون لاک خود می خزند.

برای همین نسل های جوان بین ۲۰  تا ۴۰ ساله بهتر است با دقت و هوشمندی بیشتر، ضمن تکیه بر تربیت خانوادگی و پرنسیپ های عمومی انسانی، عادت های نامناسب و احساسات بدبینانه و مسموم را تا حد ممکن مهار کنند.

رکسانای عزیز، خوشبختی نسل های شما این است که می توانید از طریق شبکه های اجتماعی قدم های خیلی ساده برای آشنایی اولیه و معرفی شخصیت تان بردارید.

نسل های شما راه دیگری ندارد جز کاهش میزان حدس و گمان و  بدبینی و تردیدها… آگاهانه و با دقت کامل، به کنجکاوی و احساسات انسانی خودتان میدان دهید. اگر هم اشتباه کردید به سمت نفرت و تبلیغ بدبینی بین زن و مرد قدم برندارید.

مسولیت رفتار خودتان را به عهده بگیرید و نگذارید جبر جغرافیایی، سال های زیبای جوانی تان را به رکود بکشاند.

 

Written By
More from بهمن
قد او ۴ سانتیمتر از معیار من کوتاهتر است
سلام. بنده ۲۹ سال سن دارم و داری شغل خوب و خانه...
Read More