مشکل «خودزشت پنداری» مردان

 

سلام. ۳۵  ساله هستم. درس خوبی خواندم و همیشه کار و درآمدی دارم که نگران نباشم. خوش برخورد و کمابیش باهوش. خانواده خوبی دارم. تنها بدشانسی زندگی ام زشتی است. عکسم را ببینید متوجه می شوید. لطفا آن را نشان ندهید. من مطمئن هستم این تنها دلیلی است که همیشه از دخترها جواب منفی شنیدم. آخه این هم شد سرنوشت؟

احسان عزیز

دو مشکل به هم پیوسته در بین شما « خود زشت پنداران» وجود دارد. اول اینکه اگر به یکی اظهار علاقه کردید همه وجودتان داد می زند که « میدانم از من خوشت نمی آید چون خودم هم از خودم خوشم نمی آید»

این تصوری که از خودتان دارید یک ایراد اساسی دارد. اگر از هر ۱۰ زوجی که در خیابان یا در بین فامیل و آشنا می بینی بدون شک از نگاه و سلیقه تو حتما چندین نفرشان زشت هستند.

ولی به فکرت خطور کرده است اگر زشت هستند پس  چطور مورد انتخاب و در حال زندگی با یک نفر دیگر هستند؟ جوابش بدیهی است. هر آدم تعریفش از زشتی و زیبایی با دیگری فرق دارد.

تک تک ما برای عده ایی عادی، جذاب و یا زشت به نظر می آییم. این  حقیقت ساده را آنهایی نمی پذیرند که اعتماد به نفس ندارند. خودکم بین و ترسو هستند و از همه مهمتر، خودشان را به دلایل نادرست، دوست ندارند.

دومین دلیل «خودزشت پنداری» این است که خیلی‌ها به خودشان نمیرسند. یک اصلاح متفاوت موی سر، چند بار تجربه تغییر سلیقه لباس، توجه به نظافت شخصی و کمی کنترل وزن، قیافه تان را از این رو به آن رو می‌سازد.

معمولا در هر جامعه ایی اکثریت افراد، قیافه عادی دارند و فقط درصدی از افراد هستند که جذابترو خوش هیکل تر از حد معمول هر جامعه هستند. هر چند حتی اگر از آنها هم بپرسید بعضی های شان فکر می کنند زشت هستند.

Written By
More from بهمن
معشوقه‌ام را لو دادم
سلام. من یک زن مجرد هستم که نزدیک به ۵ ماه با...
Read More