ده توصیه زناشویی از ۱۰ کتاب

زندگی زناشویی در این دنیای پر از تردید و تغییر، آنقدر سخت شده است که نمی توانیم فقط به شعور و تجربه شخصی خود بسنده کنیم. خیلی چیزها را هم نمی توان به دوستان در میان گذاشت.

اما می توان به صدها کتابی که در باره روابط زناشویی نوشته شده است پناه برد. تنها مشکلی که می ماند جستجو و خواندن انواع کتاب های خوب، وقت بسیاری می برد.

یک برنامه کامپیوتری مخصوص دانلود کتاب های علوم انسانی، این مشکل را با دستچین صفحات مهم و مورد علاقه خوانندگان، حل کرده است.  این برنامه توانست از میان همه مطالب و موضوعات کتابها، ۱۰ توصیه خوب زناشویی را شناسایی کند.

۱شکننده بودن – پذیرفتن این واقعیت که همه ما حساس و خطاپذیر و هراسان و مردد هستیم نه بد است نه خوب… این عدم تعادل ها یا آسیب های تربیتی و اجتماعی و حتی اقتصادی در همه ما وجود دارند. سعی نکنیم خودمان را آدم های همیشه قدرتمند و بدون خطا و همیشه مسلط نشان دهیم.

۲محبت و خوش اخلاقی – بررسی سوئدی ها نشان داده است زوج هایی که در رابطه درازمدت شان توانستند راضی بمانند ٔاز تنوع بیشتر ژن های AVPR1A برخوردارند که تنظیم کننده هورمون های محبت و پیوند عاطفی هستند.

۳- توجه – همیشه متوجه نفر مقابل باشیم. همه ما خواهان توجه هستیم بخصوص از کسانی که برای ما عزیز و جالب هستند. بها ندادن و ندیدن و بی اعتنایی، هیچ نفعی در بر ندارد.

۴- شخصیت مستقل داشتن – اگر زوج ها از قدرت  و قابلیت  بیشتری برای داشتن روحیه و شخصیت مستقل داشته باشند و نخواهند همه نیازهای اجتماعی شان را فقط در زندگی مشترک محدود کنند شانس بقای زناشویی شان بیشتر است. داشتن دوستان خوب، عادت ها و حتی پیگیری  اهداف شخصی می تواند وابستگی مداوم  به شریک زندگی را متعادل سازد.

۵- زن عاشق عشقبازی است – وقتی مشغول معاشقه با یک زن هستید سعی کنید حداقل ۱۰ الی ۱۵ دقیقه اول بدون تماس با آلت جنسی وی باشد.

۶ناظر بدن خود بودن – بدن هر انسان مدام در حال تنظیم اتوماتیک همه فعل و انفعالات شیمیای و روحی است و طبیعتا وضعیت و تعادل آدمها می تواند مدام متغیر باشد. شناخت این وضعیت، یک هشیاری مضاعف است که می تواند از تنش ها و استرس های یک زوج که وقت زیادی را با هم می گذرانند بکاهد.

۷- گفتگو با خود و ثبت افکار درونی – به طور عمومی هر فرد بهتر است مدام با خودش در باره وضعیت کنونی و آینده اش چک و چانه بزند. برای خودش هدف های کوتاه مدت و درازمدت را بنویسد. نوشتن در باره خود باعث ایجاد شناختی عمومی از موقعیت تان در هر روز یا دوره خواهد بود.

۸ایجاد اوقاتی کیفی با همدیگر – زندگی شلوغ و شتابزده و نگرانی های روزمره، بخش اصلی انرزی زوج ها را می بلعد. به هر شکل ممکن اوقات کوتاهی فراهم کنید که فقط با هم باشید. یک قدم ساده روزانه تا خوردن یک چایی مشترک تا دیدن یک فیلم مورد علاقه …

۹– بغل کردن – در آغوش کشیدن زوج ها بهتر است بیشتر از حالت سریع و رسمی سلام و خداحافظی باشد. زوج ها باید وقت پیدا کنند تا در آغوش کشیدن شان  و کنار هم بودن شان آنقدر آرام و طولانی باشد که تماس عاطفی ایجاد کند.

۱۰خواب و ورزش – تمرین فیزیکی یکی از سالم ترین و قابل دسترس ترین راه های کاهش استرس روزانه است و خواب کافی روزانه نیز باعث تعادل عمومی بدن می شود. احساس آرامش، گریه کردن و حتی فریاد زدن در یک محیط دربسته می تواند باعث سلامت روحی و جسمی شوند.

 

The 10 best pieces of sex and relationship advice from experts

https://www.insider.com/best-sex-and-relationship-advice-from-books-2018-8

Image source

https://www.zoosk.com/

More from مرد روز
حالا حالاها باید تو حسرت یه ماشین باشم
پسری هستم ۲۱ ساله. طراح گرافیک که تو یکی از شرکت های...
Read More