اغراق در باره نقش تستوسترون برای یافتن یار

سلام من بهمن هستم ۲۷ساله. جایی خواندم که این هورمون تستوسترون است که باعث برتری بعضی مردان نسبت به بقیه می شود این مطلب شروع یک تفکر عمیق در من شد و تمام رفتارها خاطرات گذشته یا رویدادهایی که در روزمره می دیدم را تحت تاثیر قرار داد.

انگار جواب سوالاتم را گرفته‌ام مثلاً چرا بعضی از مردها اعتماد به نفس بیشتری دارن و در کارشان موفقترن یا چطور می شود بعضی از مردان بدون هیچ تلاشی دل خانو‌مها رو بدست می آورن و زنها در مقابل اینگونه افراد انگار تسلیم می شوند حتی اگر بدانند آن مرد همسر دارد یا آدم خلافکار و خانوم بازی هست و علت اینکه چرا بعضی از مردان جذاب نیستند به خاطر  کم بودن  همین هورمون  است.

وقتی به این موضوع پی بردم به این نتیجه رسیدم پس برای چی ما باید ادامه بدیم به این زندگی وقتی یکسری بطور ژنتیکی برتر هستن و همیشه شرایط برای آنها هموارتر است و همه جذب آنها می شوند آیا ما برای خدمت به آنها آفریده شده‌ایم لطفاً منو از این افکار نجات بدین.

بهمن عزیز

اگر قرار باشد با خواندن هر مقاله همه هویت ما زیر سوال برود و به بیهوده بودن زندگی برسیم که نسل بشر تاکنون  باید منقرض می شد. تستوسترون یک مرد اگر کم باشد خیلی راحت، در هر جای جهان می توان آن را با هورمون درمانی به حد نصاب رساند.

یادت باشد که مرد با تستوسترون بالا همیشه وجود داشته و سهم مشخصی از بازار رقابت برای یار یابی برایش در طبیعت انسانی منظور شده است و بقیه ما عادی ها همچنان قادر به یافتن یار و رابطه زناشویی هستیم.

مردان با تستوسترون بالا به خاطر ریسک پذیری و حس رقابت و انتخاب های کاملاً حساب نشده، در معرض مرگ و میر بیشتر، اشتباه در انتخاب همسر و تمایل به خشونت و در نتیجه جدایی و تلخی های زندگی زناشویی نیز هستند.

تحقیقاتی هم وجود دارد که نشان می دهد مردان با هورمون مردانگی بالا، برای تشکیل خانواده به زنان محجوب و آرام و حتی خجالتی  گرایش دارند چون فکر و خیال رقابت با مردان دیگر و از دست دادن شریک زندگی، رهای شان نمی کند.

این تلاش و هیاهو و رقابتی که در دنیای مجردی می بینی به خاطر سن جوانی است و طبیعی است و نشانه بالا یا پایین بودن هورمون  نیست. اکثر مردان در جوانی هورمون کافی برای مسابقه و رقابت برای یافتن شریک جنسی و عشق را دارند. مردان از ۴۰ سالگی به بعد به ازای هر سال حدود ۱ درصد از مقدار هورمون مردانه شان کم می شود.

دو نشانه اصلی برای پایین بودن هورمون مردانه: کم بودن تمایل جنسی و تحریک نشدن و برنخاستن کامل آلت مردانه می باشد که اگر هر فردی با آنها مواجه شد بهتر است نزد پزشک متخصص این موضوع برود.

تربیت، شعور، احترام و حس مثبت به جنس زن برای آشنایی و کسب اعتماد زنان خیلی مهم است. زنان نسبت به مردانی که تصور منفی و ضعیف و توسری خورده و حتی گناهکار از زن دارند روی خوش نشان نمی دهند.

این تصوراتی که چیده ای همه اش در باره قدرت بعضی مردان بود و زنان در حد عروسک های بی مغز و بی شعور فرض شده بودند که به راحتی فریب می خورند. تا مادامی که این تصورت از زن تغییر نکند یک عزیز دوست داشتنی و واقعی نخواهی یافت.

اگر هم ناهنجاری و انتخاب غلط بین زنان و مردان در حین جفت یابی وجود دارد به خاطر پیچیده بودن رقابت و شرایط  ایجاد آشنایی و نشانه های سنتی و معاصر در این باره است. رقابت ها قرار نیست برابر و عادلانه باشند.

بهرام جان، قبل از ورود به مسابقه و رقابت برای جفت یابی خود را شکست خورده نپندار. نگران پیروزی و موفقیت مردان دیگر نباش. به سهم وجود خودت و نیازت و شعور و تربیت خودت، با سلامت و صداقت و البته شجاعت تمام تکیه کن. در مورد هر انسانی که برایت جالب است و کنجکاوش هستی از بهترین و محترم ترین راه برای آشنایی استفاده کن.

اگر هم جواب نه شنیدی آن را یک حق انسانی برای طرف مقابل بدان و سریع بدون هیچ نتیجه گیری به سراغ فرد دیگری برو که علاقه ات را جلب می کند.

شانس، داشتن روحیه سالم و افکار و ایده های مثبت و تعریف درست و واقعی از خودت، خیلی مهم هستند. اگر پس از مدتها از طرف نوع خاصی از زنان که برایت جذاب هستند جواب نه می شنوی شاید بد نباشد در باره نوع انتخابت هم فکر کنی…

دست از هر نوع نتیجه گیری منفی و خودتحقیر کننده بردار و مطمئن باش زنان زیادی وجود دارند که تو را همانطوری که هستی دوست خواهند داشت.

 

Image source
Healthline

Written By
More from بهمن

تنها مجردِ یک جمع متاهل شدم

    نزدیک به 8 سال پیش در هفته اولی که ساکن ونکوور...
بیشتر بخوان