سلفی‌های شاد و خردمندانه زوج‌های طلاق گرفتهخیلی از رفتارهای جدید اجتماعی، عجیب و حتی بیرحم به نظر می آیند ولی وقتی از واکنش احساسی اولیه فاصله بگیریم شاید بشود خردمندی در آن دید که از عهده آدم های قدیم خارج بود.

مدتی است که رسم سلفی گرفتن در دفترخانه طلاق در همه جای دنیا مد شده است. زوج های خندانی را می شود در شبکه های اجتماعی دید که حتی برای خودشان صفحه مخصوص باز کرده اند و تصاویر لحظات اولیه طلاق را با شادی و خنده منتشر می کنند.

شاید بشود نگران شد که این نوع حرکات بر روند افزایش طلاق مؤثر خواهد بود و آدمها را تشویق به طلاق خواهد کرد. اما ازدواج و زندگی مشترک مثل خرید لباس، ماشین و تورهای مسافرتی نیست که آدم ها دل شان بخواهد یا تشویق شوند یا حتی فریب مد روز را بخورند.

دو انسان عاقل و بالغ که بعد از شناخت کمابیش نسبی به همدیگر دل بسته و اعتماد کرده اند و تصمیم به زندگی مشترک گرفته اند و بسیاری نیز سالیان دراز با هم بوده اند و حتی فرزندان مشترک دارند امکان ندارد به خاطر این رسم و سر و صدای جدید، طلاق بگیرند.

طلاق به دلایل بسیار زیادی به وجود می آید. آمار آن هم قبل از اینکه زوج ها از طلاق شان سلفی بگیرند کم نبود و بعد هم بیشتر نشد. این روزها حتی صحبت از کاهش میزان طلاق نیز می شود

اما اگر فکرش را بکنیم می بینیم شاید سلفی های شاد از طلاق پسندیده و خردمندانه هم باشد. اگر از افراد مطلقه بپرسید سخت ترین و اذیت کننده ترین بخش طلاق کجاست اکثراً می گویند تلخی دعوا، کینه و به بازی گرفتن احساسات فرزندان و هزینه های سنگین وکلا در دوران دعوای قبل و بعد از طلاق.

حالا که طلاق به هر حال به عنوان یک راه کمابیش عادی برای پایان دادن به زندگی مشترک نامهربان بین مردم مرسوم شده است چرا رفتار بعد از طلاق عادی و معقول نشود؟

این سلفی های طلاق شاید در وهله اول زننده باشد ولی مسیر مثبت و همراهی مسالمت آمیزی است برای پایان دادن به یک تصمیم به هر حال ناخوشایند و در نتیجه کاهش دردسرهای ناشی از آن:

 

https://www.buzzfeed.com/craigsilverman/divorced-couples-are-taking-awesome-selfies-together-to-mark#.ya7Ono2ly9

More from مرد روز

عکاسِ حوری‌های زمینی Ksenia Alekseeva

لیست جوائز عکاسی که Ksenia Alekseeva تاکنون نصیب خود کرده است. https://theartstack.com/artists/ksenia-alekseeva...
بیشتر بخوان