پیشنهاد ازدواج به یک دختر طلاق گرفته

سلام سنگ صبور
پسری هستم ۲۹ ساله، چند ماهی است که با دختری آشنا و شدیدا به او علاقه‌مند شده ام، بعد از اینکه در یک فرصت او را به مادرم نشان دادم و این قضیه را نیز در حکم یک خواستگاری با خود دختر مورد علاقه‌ام درمیان گذاشتم اولین چیزی که گفت این بود که او یک طلاق در شناسنامه اش دارد.

من نیز بخاطر علاقه‌ام به او، این اتفاق را بازی تقدیر خواندم و به او دلگرمی دادم که دوستش دارم. حال با یک درگیری ذهنی روبرو شده ام با این مضمون که آیا اعلام علاقه او به من واقعی است یا می خواهد از شر شرایط کنونی‌اش فرار کند؟ من هیچ صحبتی از زندگی قبلی‌اش نکرده ام با این ترس که مبادا باعث ناراحتی‌اش شوم. این سوالها در ذهنم با این مورد که حالا چگونه مادرم راضی خواهد شد و شاید هم که اصلا راضی نشود ترکیب شده و شرایط سختی برایم بوجود آورده است، حال چه باید بکنم؟

 

بهرام عزیز

بهرام جان به صدها دلیل تربیتی و فرهنگی و حتی انسانی، نگرانی ات طبیعی است. انتخاب همسر برای زندگی مشترک، این روزها بیشتر از همیشه ریسک دارد و بهتر است که جوانب همه مسائل را در نظر گرفت.

پیوندهای زناشویی دنیای کنونی محدود به قبیله و فامیل نیست که آداب و رسوم و اخلاق آدمها شبیه به هم باشد و معمولا همدیگر را از کودکی کاملا می شناسند.

اما این روزها اکثر ما عملا با افراد غریبه آشنا می شویم و بی شک در خیلی از مسائل، افراد کاملا متفاوتی هستیم و برای همین مطلقه بودن یک زن و یا یک مرد، به خودی خود، ماجرایی را وارد زندگی می کند که قرار نیست از ابتدا اصلا وجود داشته باشد.

بدیهی است سئوالاتی نظیر اینکه دلیل طلاق چه بوده است و اینکه چرا زندگی زناشویی اش دچار بن بست شده است به ذهن خطور می کند. 

این نکته اساسی را هم در نظر بگیر که این خانم مطلقه به موقع و درست بعد از اولین نشانه جدی شدن رابطه تان، گفت که چه اتفاقی قبلا برایش افتاده است. او منتظر نشد تا ازدواج صورت بگیرد و بعد اقرار کند. به همین خاطر، صراحتش می تواند نشانه صداقتش هم باشد.

بهرام عزیز احترام به مادرت و رضایت وی بابت وصلتی که برنامه اش را ریختی خیلی هم درست است ولی ۲۹ ساله بودن یک مرد و نگرانی بیش از حد از رضایت مادر، کمی غیرعادی است.  

باید با خودت روراست باشی و اگر تشخیص می دهی که او انسان خوب و دوست داشتنی است اصلا درنگ نکن.

 

Photo by Hannah Cook on Unsplash

Written By
More from بهمن
سختی زیاد کشیدم، دوست ندارم شخص دیگری را به دنیا بیاورم
پسری هستم ۳۰ ساله و کارمند با درآمدی متوسط. در زندگی از...
Read More