چرا هیچکی به من ابراز علاقه نمی کنه

نقاشی اثر زینب موحد

دختری ۲۶ ساله هستم. تا همین دو سه سال پیش بیشتر وقتم رو با دوست های دخترم میگذروندم و سرم با کتاب و دانشگاه مشغول بود. تقریبا یه بچه مثبت مستقل و اکتیو و پر از هیجان بودم. اما دو سه سالی میشه که به شدت دلم میخواد یه دوست واقعی و همراه داشته باشم و از ازدواج هم بدم نمیاد ولی تقریبا تو این مدت موردی نداشتم که به صورت مستقیم بهم پیشنهاد داده بشه یا ابراز علاقه کنه.

چندین بار به صورت معرفی سنتی و خاستگاری پیش آمد که من به آنها علاقه نداشتم و انها هم همین طور بودند در برابرم…  موقعیت نسبتا خوبی دارم با روابط اجتماعی خوب و اعتماد به نفس نرمال و قیافه مشابه خیلی از دختران دور و برم. با این حال نمیدانم مشکل از کجاست که نتوانستم کسی رو مجذوب خودم کنم! از طرفی به تازگی به یکی از همکلاسی هایم علاقمند شدم که میدانم تنهاست ولی از دوستان نزدیکش شنیدم که بیشتر نگران کارش است و تمایلی به برقراری رابطه و مشغول کردن فکرش با مسایل دیگر رو ندارد. آیا پیش قدم شدن از طرف من کاری درست میتونه باشه؟

 

سارای عزیز

دختر تحصیلکرده و اجتماعی و به ادعای خودت نرمال و با اعتماد به نفس هستی.  اگر مردی برایت جذاب و دوست داشتنی است بدون درنگ دست به کار ش و و از هر طریق ممکن و البته متعارف استفاده کن تا نظرش را جلب کنی…

شکی نیست که تربیت و تمدن بشری در همه جای دنیا، هنوز مرد را به میدان می فرستد و طبیعتا زنان را منتظر انتخاب شدن نگه می دارد. اما در ضمن، بخش قابل توجهی از زنان، این صفحات کتاب تمدن را ورق زدند و خودشان مشغول نوشتن تعریف و تربیت جدید در دنیای آشنایی ها هستند.

یک اصل دیگر را هم در نظر بگیر که در مجموع، سن شکل گیری رابطه جدید در همه جای دنیا بالاتر رفته است.

مردان و زنان سال های بیشتری باید در مدرسه بمانند تا قادر به امرار معاش در اقتصاد جدید باشند. شاید 50 سال پیشف اکثر مردان و بخصوص زنان ، 26 سالگی شان مصادف بود با رابطه جدی زناشویی ولی این روزها، عقربه سال های ازدواج تغییر کرده است.

مهم این است که سرشار از انرژی و تمایلات سالم انسانی هستی. مهمتر از آن اینکه، مستقل و مثبت  به زندگی نگاه می کنی و شاید از همه مهمتر، دارای مرام و  سلیقه شخصی هستی.

تا می توانی خودت را در محیط هایی که فکر می کنی آدم های با تربیت و موقعیت و شعور تو هستند  قرار بده… با هیچ انسانی  به صورت کلیشه ایی و از پیش تعیین شده روبرو نشو. حتی به خواستگار هم فرصت آشنایی جدی بده و سعی کن درک و احتمالا کشف شان کنی.

من بارها به این واقعیت ساده انسانی تاکید ورزیدم که شاید بسیاری از تصمیمات و خواسته های زندگی ما به دایل بسیار واقعی ولی بیرونی، سرکوب می شوند ولی یافتن یار، فرق دارد.  برای یافتن شریک زندگی یا دوست و محبوب، بیش از  هر چیزی باید به هویت و وجود خودمان بها دهیم و تکیه کنیم.

شاید آنها که پول یا زیبایی بیش از حد معمول دارند شانس ایجاد رابطه شان بیشتر باشد ولی، رابطه ها باید از قابلیت هایی برخوردار باشند که آنها را ماندگار ساز. برای رابطه ماندگار و یافتن شریک زندگی، فقط باید به شخصیت خودت تکیه کنی.

برو و حق خودت را از زندگی بگیر…

More from مرد روز

ترانه ای برای بلندی های بادگیر

40 سال پیش ترانه ای به نام « بلندی های بادگیر» متاثر...
بیشتر بخوان