دلایل شیطنت جنسی مردان چیست

برای زنان این سئوالِ همیشگی وجود دارد که چطور مردان هر جا و هر وقت که میل جنسی پیدا می کنند بلافاصله، سریعترین راه ممکن برای سیر شدن را بر می گزینند. با هر زنی که به آنها ابراز تمایل کرد می خوابند. با روسپیان می روند و …  این هم بعضی از دلایل:

۱- برای مردان، سکس های گذری و بی معنی، در حقیقت می تواند خیلی هم معنادار باشد

برای زنان، پریود ماهانه شان، تضمین کننده قابلیت بارداری شان است. ولی مردان با انجام سکس است که از قابلیت مردانگی شان اطمینان حاصل می کنند. در ضمن، زنان با تولد فرزند یکی از مطبوع ترین حس زنانگی را تجربه می کنند.

مردان یک نقطه عطف نظیر بارداری ندارند برای همین بعد از هر سکس، احساس خوبی از مرد بودن شان دارند. اعتماد به نفس شان بیشتر می شود. برای همین هر نوع سکسی با هر درجه از بی اهمیتی و حتی در حد خرید و فروش نیز، به مردان احساس خوشایند جفت گیری می دهد.

۲-  دستیابی به سکس کم هزینه

مردان این قابلیت را دارند که به طور همزمان دو استراتژی برای رسیدن به سکس را دنبال کنند. اول، سرمایه گذاری زیاد بر روی یک رابطه پر هزینه از طریق داشتن همسر و تعهد به حمایت و همراهی و تقبل مسئولیت فرزندان است. دوم، استراتژی رسیدن به تجربه جنسی که از طریق آسان، بدون هزینه و بر اساس تمایل یک زن دیگر برایشان فراهم می شود.

شانس به دست آوردن یک سکس بی دردسر برای مرد همیشه دلپذیر است. این نوع رابطه ها نه تنها کم هزینه است بلکه انرژی عاطفی زیادی درخواست نمی کند. مهمتر از همه اینکه دلایل ارتکابش برای مردان، چیزی بیشتر از یک تخلیه جنسی نیست.

برای زنان شیوه دستیابی به سکس و دلایل و نیازها و هزینه شان فرق می کند. برای همین پذیرش رفتار مردان غیرقابل باور است چون از طریق شیوه اندیشیدن و ذهنیت خود، مردان را قضاوت می کنند. درست به همین خاطر است که رابطه جنسی شیطنت آمیز مردان با زنان دیگر را خطرناکتر از آنچه هست برای خود جلوه می دهند. در صورتی که خیلی از مردان با وجود ارتکاب تجربه های جنسی بیرون از زناشویی، هیچ قراری برای ترک همسر و زندگی و استراتژی اولیه و اصلی شان ندارند.

۳ – مردان همیشه با دیدن یک زن جدید هیجانزده می شوند

نظریه « کولریج افکت» در بین پستانداران بر این واقعیت تکیه می کند که موجود مذکر بعد از رابطه جنسی و رفع عطش میل جنسی، به محض حضور یک عضو مونث جدید، دوباره سر شوق می آید و این ماجرا بعد از فروکش شدن و از دست دادن علاقه جنسی به شریک قبلی، دوباره و دوباره برقرار می شود.

برای اولین بار Coolidge Effect در محیط آزمایشگاه با مشاهده یک موش نر و چندین موش ماده به طور مستند ثبت شده است. موش نر بعد از آمیزش با موش های ماده و وقتی که از تاب و توان افتاده بود و حتی نمی توانست جوابگوی موش های ماده درون فقس باشد به محض اضافه شدن یک موش ماده جدید به قفس،علاقه جنسی اش را بازیافت. موش نر با وجود بی میلی و با وجود در دسترس بودن موش های ماده ایی که قبلا با آنها سکس داشت فقط به موش ماده جدید رغبت جنسی نشان می داد.

در بخش بعدی بعد از آنکه به چند مورد دیگر از رفتار جنسی مردان اشاره می کنیم نگاهی خواهیم داشت به اینکه شیوه ها و انگیزه های شیطنت جنسی زنان چگونه است. بررسی که یکبار دیگر نشان می دهد دو شیوه قضاوت رفتار انسانها یعنی اشتباه طبیعی و اشتباه اخلاقی، در باره اعمال جنسی زنان قضاوت می کند.

 

Why Men Behave Badly: Causality vs. Morality

https://www.psychologytoday.com/blog/the-how-and-why-sex-differences/201106/why-men-behave-badly-causality-vs-morality

Image source
https://www.psychologytoday.com/blog/women-who-stray/201602/why-men-send-pics-their-junk

https://www.psychologytoday.com/blog/close-encounters/201410/6-myths-about-men-women-and-relationships

Coolidge Effect

 

More from مرد روز
کاریکاتور روز – دو نوع افراط در پوشش زنانه
Alex Falco Chang – کوبا http://www.cartoonmovement.com/cartoon/11916
Read More