تحمل بدی ها و ضعف دیگران

اگر امکان داشته باشد میخواهم که برای مشکلم راه حل پیدا کنید. من ۲۶ ساله ام و می خواهم عروسی کنم ولی با هر شخصی که مواجه میشوم بعد از چند وقت در رفتار و کردار آن شخص کار هایی را حس می کنم و می بینم که خلاف میل خودم است. اگر چه خودم هم چندان خوبی های زیادی ندارم ولی تحمل بدی های و ضعف دیگران را ندارم.  آدمها آنطور که به نظر می رسد نیستند و خیلی از چیزهایی که می گویند را رعایت نمی کنند.

 

بی تحمل عزیز

اولا، مطمئن باش که یافتن یار دلخواه، برای اکثریت بشر سخت است و فقط درد تو نیست.  خیلی ها هم فکر می کنند که همراه و همسرشان را پیدا کرده اند اما  زندگی زناشویی شان به طلاق و نارضایتی ختم می شود. خیانت، دعوا، بی اعتمادی، خشونت و ناسازگاری نیز  در بسیاری از زناشویی ها غوغا می کند.

دوما اینکه درست نیست بخواهی یکی را پیدا کنی که هیچ عیب یا تفاوت یا اختلافی با تو نداشته باشد. این توقع نه تنها منطقی نیست بلکه بسیار مشکل ساز است. ما انسانها بر اساس نیاز و ضرورت بقا تبدیل به موجودی اجتماعی شدیم ولی در اولین فرصت ممکن دوست داریم به لاک خودمان بخزیم و به خصوصیات و تشخیص فردی خودمان تکیه کنیم. ما عملا شاهد افزایش فردگرایی و ایجاد انواع وسایل و استایل زندگی هستیم که متکی به زندگی فردی است.

مهمتر از همه اینکه فراموش نکنی همه ما اشتباه هم می کنیم. به ناگزیر دروغ می گوئیم. همه ما در رویارویی با ترس یا شرم و یا گناه رفتار متفاوت با شخصیت مان بروز می دهیم. خیلی از ما حتی گاهی نمی دانیم که کار غلطی را انجام می دهیم. گاهی چون اطلاعات کافی و همه جانبه از یک موضوع نداریم تصمیمات و قضاوت های غلط خواهیم داشت.

به جای یافتن فردی کامل یا بی نقص، دنبال افزایش تحمل و صبوری خودت باش چون قدم اول زندگی اجتماعی، پذیرفتن یک فرد دیگر با همان هویت مخصوص خودش است.

 

image source

Waking Times

Written By
More from بهمن

از ازدواج نترس. نگران انتخابت باش

سلام. من مردی ٣٢ ساله هستم كه با وجود تجربه های خوب...
بیشتر بخوان