پنج اشتباهی که افراد افسرده تکرار می‌کنند

۱- وقتی فرد افسرده پی می برد اعضای خانواده اش مدام پریز برقی که او می خواهد را استفاده می کنند به خودش اجازه نمی دهد مشکل را حل کند.

او مدام از این ماجرا رنج می برد بدون اینکه بخواهد یک سیم دارای چند پریز برق داشته باشد.

۲- افراد افسرده فکر می کنند کمی استراحت و خوابیدن باعث می شود تشویش و غم، دست از سرشان بر می دارد.

متاسفانه این استراتژی همیشه ناموفق خواهد بود چون نداشتن قدرت تصمیم گیری در آنها باقی خواهد ماند. و بیشتر از پیش آنها را دچار یاس، شرم و از دست دادن ته مانده اعتماد به نفس خواهد کرد.

۳- اروها حتما وسایل خوبی برای حل بسیاری ازعلائم افسردگی هستند ولی حلال همه نشانه های رفتاری یا عادت های افراد افسرده نیستند. راه حلش این است که بفهمند داروها چه مقدار از مشکلات و علائم افسردگی را حل می کنند؟

۴- معمولا آدم های افسرده مشکلات شان را بروز نمی دهند چه برسد به اینکه درخواست کمک کنند. اما عده ایی هم هستند که اغلب کارهای روزمره شان را بدون کمک شخص دوم انجام نمی دهند.

این نوع وابستگی باعث خستگی و کاهش حمایت در دیگران می شود بخصوص اگر ببیند فرد افسرده می تواند بسیاری از کارهای عادی زندگی را انجام دهند. 

۵ – شکی نیست افراد افسرده انگیزه و حوصله ندارند. به آینده خوشبین نیستند و تصور خوبی نیز از گذشته ندارند. این حس نامطبوع و فلج کننده یاس انها را وا می دارد دست از هر کاری بکشند.

کافی است روز را به سه قسمت صبح، ظهر و شب تقسیم کنند و سعی کنند در هر قسمت روز یک کار بسیار کوچک که کمی و فقط کمی برای شان احساس خوشایندی ایجاد می کند انجام دهند. مثلا پرداختن قبض آب و برق یا به والدین زنگ زدن حتی در حد یک سلام و علیک کوتاه …

.

Five Mistakes People With Depression Make

https://www.psychologytoday.com/blog/in-practice/201801/five-mistakes-people-depression-make

image source

https://www.theguardian.com/

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

خواستنی نبودن و جواب رد شنیدن

فرق نمی کند چه شخصیتی و یا موقعیتی داریم چون وقتی برگزیده...
بیشتر بخوان