به خاطر نتیجه یک تست شخصیت، از هم جدا شدیم

طی رابطه ای مجازی که با دختری داشتم پس از اینکه کلی نقاط مشترک تو خودم و اون دیدم بهش علاقه مند شدم. باهاش درمیان گذاشتم و به نوعی خواستگاری کردم ازش. بعد پیش مشاور رفتیم و تست شخصیت دادیم، بر خلاف تصورمون تست، ما رو دو تا آدم متفاوت نشان داد. مشاور هم گفت اگه ازدواج کنین یه مقدار چالش خواهید داشت چون دو نفر مشابه نیستید و این میتونه انرژی ببره و در نهایت ممکنه بتونین باهم بسازین شاید هم نتونین و ببُرین!

ما هم با وجود همه علاقه ای که به هم داشتیم ناچارا جدا شدیم. الان من موندم که کارمون درست بود یا نه. چون ما همدیگر رو خوب درک میکنیم و کلی علایق مشترک داریم. از طرفی اینکه کمتر کسی کاری مثل ما رو انجام میده ناراحتم میکنه. با خودم میگم آخه کدوم دو نفر عاشقی به خاطر یه تست رابطه شون رو به هم میزنن؟
الان سوالم اینه که آیا ما کارمون درست بوده یا اشتباه؟ چی کار کنم؟ اگه رابطه رو از سر بگیریم و ازدواج کنیم آیا با این تفاوتهای شخصیتی میتونیم خوشبخت شیم؟

 

شاهرخ عزیز

باور نکردنی است. اصلا و ابدا کار درستی نکردید. انسان ها موجودات بسیار پیچیده تری از هر نوع تست و ارزیابی هستند. اصلا هیچ انسانی شبیه انسان دیگر از نظر شخصیتی نمی تواند باشد حتی اعضای خانواده، حتی دو قلوها…

این چه مشاوری است که به شما گفته تفاوت تان انرژی می برد و شاید با هم بسازید و شاید از هم جدا شوید؟ پیش یک کف بین می رفتید پیشبینی مشخص تر از ایشان ارائه می داد.

شما بیش از ۵۰ درصد شانس ایجاد رابطه ماندگار را به خودی خود دارید چون برای تان، تلاش برای شناخت همدیگر و حرمت یک دوستی و عشق مهم است. اگر از همدیگر خوش تان می آید از هیچ چیز نترسید حتی شکست.

برو پیدایش کن تا دیر نشده…

 

Image source
oncontact.com

Written By
More from بهمن

نمی خواهم گریه کنم

خواهر جوانترِ همسرم، مبتلا به سرطان شده است و هر چند هنوز...
بیشتر بخوان
 • بهزاد

  اصلا راهنمایی علمی و منطقی نکردید جناب مرد روز! یعنی شاهرخ اگر پیش ننه کلثوم رفته بود، همچین نظری بهش می‌داد
  کف‌بینی رو با تست شخصیت روانشناسی مقایسه می‌کنی مرد بزرگ؟!!!

  در نهایت حرف مشاور این بوده: ” در نهایت ممکنه بتونین باهم بسازین شاید هم نتونین و ببُرین” و چیزی که مشخصه دخترخانم عطاش رو به لقاش بخشیده و بی‌خیال شده
  ظاهرا اون خانم از شاهرخ و شمای مرد روز خیلی منطقی‌تر بوده

  • مرد روز

   عزیز محترم کمی بیشتر دقت کنید ببینید این مشاور چه گفت. نوشتند یا با هم ماندگار خواهید بود یا رابطه تان به هم می خورد! اخر این که شد پرتاب سکه شیر و خط… فقط گفتند می شود یا نمی شود… مگر بقیه زوج های سیاره ما چه شانس و امکان دیگری دارند؟ همه زوج ها یا با هم کنار می ایند یا نمی ایند. برای همین نوشتیم یک کف بین بهتر از این مشاور بخصوص، پیشگویی می کند.

  • عزیز نازنین این حرفی مشاور زد دو امکان اصلی برای هر زندگی برای هر زوجی است. یا می مانند یا جدا می شوند. اخر این شد مشاورت؟ سنگ صبور نوشته که :
   انسان ها موجودات بسیار پیچیده تری از هر نوع تست و ارزیابی هستند. اصلا هیچ انسانی، شبیه انسان دیگر از نظر شخصیتی نمی تواند باشد حتی اعضای خانواده، حتی دو قلوها…

  • شیرین

   دوست عزیزموضوع اینه که اصلن مشاور وظیفه اش این نیست که تعیین کنه دو نفر میتونن با هم زندگی کنن یا نه.مشاور وظیفه اش اینه که دو نفری که اینقدر زندگی مشترکشون براشون مهم بوده که اومدن و به دنبال راه بهبود میگردن رو طوری راهنمایی کنه که به همپوشانی برسن. مشاور وظیفه اش اینه که تا جای ممکن به دو نفر روش های حرف زدن و بیان احساسات و درک کردن طرف مقابل و کنترل خشم رو یاد بده.شما به من بگید دوست عزیز…اگز زوج ها این چهار ویژگی رو داشتن کدوم ازدواجی به بن بست میرسید؟؟؟چه برسه به زوج جوانی که در اوج عشقشون به هم دیگه هستن و حاضرن هر تفاوت طرف مقابلشون رو بپذیرن.

 • OJ

  علم روانشناسی و روانشناسان برای من بیشتر حکم یه فیلم علمی تخیلی رو داره. بسیار کنجکاوانه دماغشون رو تو هر سوراخی میکنند تا از همه چی سردربیارند. ژست های روشنفکرانه من از تو بیشتر میفهمم همیشه بهشون چسبیده. ولی در انتها اگه در زندگیشون کندوکاو کنی، موجوداتی هستند مثل بیماران خودشان. درگیر مسایل بی اهمیت روزمره و دنبال چیزهای بیهوده زندگی.

  • مرد روز

   روانشناسان افرادی هستند که دانش رفتار و روان انسان را می اموزند و اکثریت شان، برای انسان معاصر مفید و درمانگر هستند.

 • زیبا احمدپور

  این روان شناسا باعث شدن من دو سال دقیقا همین اشتباهو انجام بدن نمیدونم چرا انقد بی ربط حرف میزنن

 • جمال

  منم نظر مرد روز رو قبول دارم. با یک تست نمیشه. یکی از آشناهامون با یه تست کتل مشاورشون گفته بود شما مناسب ترینید برا هم و خیلی شباهت دارید و ازدواج کردند و بعد 6 ماه وقتی اختلافات بالا گرفت رفتند یه تست دیگه گرفتند و گفتند اون تست قبلی درست تحلیل نشده و شماها خیلی با هم ناسازگارید و بعدشم نتونسنتند ادامه بدند و جدا شدن. به نظر من بهترینش حداقل 9 ماه آشنایی زیر نظر یه مشاوره ازدواج درست حسابی هستش. وگرنه هیچ بنی بشری و هیچ تستی نمیتونه در عرض یکی دو جلسه شخصیت کسی رو کشف کنه. زودتر رابطه ات رو از سر بگیر و بیشتر با طرفت آشنا شو. حداقل 90درصدم حضوری نه نوشتاری و چتی.

 • شیرین

  من و همسر الان (و دوست پسر سابقم)قبل از ازدواج به پیشنهاد من پیش یه روانپزشک رفتیم که از طرف خیلی ها تایید میشد.این جناب به اصطلاح دکتر بدون اینکه حتا یک سوال از ما بکنه یا حتا یه نگاه بهمون بندازه برامون تست شخصیت نوشت.لازم به ذکره که تست هم تو همون مطب بود ودرامدش هم برای همین اقای دکتر.تست رو دادیم و وقتی جناب دکتر جواب رو دید برای اولین بار با خنده برگشت نگاهمون کرد و تحلیلش از تست شخصیت رو گفت که ما هر دو مشکل داریم و در یک کلام روانی هستیم و با یه دستگاه که خود اقای دکتر “اختراع ” کرده بودن باید “درمان” بشیم.به شدت ناراحت شدیم و حتا دعوامون شد سر این ماجرا.بعد گفتیم روانپزشکا همه همینن و فقط به زور بیمارت میکنن پس بریم پیش یه روانشناس .پیش روانشناس رفتیم و این یکی اقای محترم هم بدون اینکه حتا ذره ای به کیس ماو شخصیت ما و حرف های ما گوش بکنن نظر اخر رو همون اول دادن.این که دوست پسر من ادم ضعیف و بی بته ایه و من ادم کنترل گر و زورگو …از پیش این یکی دوست عزیز هم اومدیم و باز هم یه بحران دیگه.چقدر به دوست پسرم بر خورده بود که اونو ضعیف خطاب کردن و چقدر تا مدتها جنگ قدرت داشتیم تا به خودش ثابت کنه کنترل همه چیز با خودشه….چقدر باهاش صحبت کردم و لحظه های مختلفی رو یادش اوردم که اون مدیریت میکرد.اون روز ها گذشت و ما با همه فراز و نشیب ها با هم ازدواج کردیم و الان بعد شش ماه به نظرم همسرم نه تنها ضعیف نیست بلکه قوی ترین و در عین حال دوست داشتنی ترین مرد دنیاست.من هم یاد گرفتم که درسته که تو تئوری روانشناس و مشاوره قبل از ازدواج خیلی عمل هوشمندانه ایه…ولی از اونجا که روانشناس ها و روانپزشک های ما هم با عرض پوزش “دکتر های ایرانی” هستن …اکثر اونها هم فقط به دنبال راهی میگردن که شما رو دوباره و دوباره به مطبشون بکشونن.البته نمیگم همه روانشناس ها بد هستن.ولی از مشخصات اولیه یه روانشناس اینه که اولن هیچ وقت سعی نمیکنه یه زندگی رو خراب کنه بلکه تلاش میکنه همون دو ادم رو همونطوری که هستن به هم نزدیک کنه.در واقع وظیفه روانشناس این نیست که تشخیص بده شما و دوست دخترتون به درد هم میخورید یا نه…بلکه وظیفه اش اینه که شما دو نفر رو اموزش بده که در مورد تفاوت هاتون با هم حرف بزنید….همدیگه رو درک کنید .. با هم کنار بیاید و زندگیتون رو بسازید و به هم عشق بورزید.