چرا وقتی مشروب می خورم گریه می کنم

نمی دونم چقدر خبر دارید ولی مشروب گیر آوردن تو ایران اصلا وضعیت مشخصی نداره. یه مدت یکی هست. می شناسیش و اعتماد داری و در دسترس هست. می تونی آروم بنوشی و هول نزنی. یه مدت غیبش میزنه یا اصلا دیگه نیست. اونوقته که از آدمای دیگه می خرم. هم می ترسم و هم زیاد می گیرم که باشه برا روز مبادا ولی وقتی هست همه اش رو می نوشم. اینا البته یه طرف، این اواخر وقتی عرق می خورم گریه ام می گیره. نمی دونم چرا؟

آصف عزیز

گریه کردن بعد از مصرف مشروب یک اتفاق همگانی بین زنان و مردان است. تحقیقات زیادی هم در باره تاثیر انواع مشروب و شدت  اشک سازی شان شده است.

می گویند برای مردان ودکا بیشترین غم و طبیعتا گریه را در پی دارد و برای زنان شراب …

دکتر Dr. John Mayer می گوید الکل می تواند موقتا سپرهای دفاعی که به طور معمول روبروی دنیا می گیریم را رها سازد. عین اینکه ماسک آدم معقول و خوشحال و موفق و مغرور را که همه روز در محل کار بر صورت داشتیم برداریم. مشروب و بخصوص مشروب های سنگین با الکل بالا این اتفاق را سریعتر در بدن ایجاد می کنند.

احساساتی نبودن و چهره جدی داشتن یک نوع دفاع طبیعی بدن برای پیشبرد زندگی روزمره  است. همه ما باید به ناگزیر در  طول روز یک طور باشیم  و برای همین تشنه این هستیم که وقتی فرصت پیدا کنیم  راحت باشیم و نقاب ها را کنار بزنیم. برای همین از مثلا الکل استفاده می کنیم تا این جابجایی عاطفی را برای ما انجام دهد. تا بی خیال، سبکسر و شاد باشیم.

انواع مشروبات، احساسات مختلفی را با سرعت های مختلف و بخصوص به خاطر وضعیت زندگی مان در ان لحظه، در بدن مان ایجاد می کند. یعضی ها پرخاشجو می شوند. بعضی ها لوده می شوند و بعضی ها هم ( مرد و زن نمی نشناسد) گریه می کنند.

  تمایل به مصرف الکل و هر نوع مواد  که قدرت تاثیرگذاری مستقیم بر روحیه و ذهن ما دارد در قدم اول به خاطر افزایش حس خوب و شادی است که ایجاد می کنند. بشر موجود حساسی است و میلیونها دلیل همیشه برای انسان ها وجود دارد که ناراحت و افسرده و خشمگین باشند.

مشروب در شروع مثل داروهای مسکن یا ضدافسردگی عمل می کند ولی به خاطر تاثیرات زیادی که بر روح و جسم می گذارند در ادامه، زندگی را برای انسان نیازمندِ تسکین، بدتر می کند.

نکته جالب این است که خیلی ها مشروب را برای تفریح و افزایش لذت لحظه ایی نیز می نوشند ولی به خاطر نیازی که مغز برای استفاده مجدد و ایجاد حس خوب مصنوعی پیدا می کند آدم ها را و روحیه شاد بودن شان را فقط به نوشیدن مشروب، موکول می سازد. این یعنی انسانها، شادی شان و احساس حتی معمولی شدن شان  شروط به نوشیدن الکل می شود.

الکل چه در دسترس باشد چه مثل موقعیت تو در وضعیت ایران، که با ریسک و دردسر و خطر مسمومیت فراهم می شود به هر حال برای میلیونها انسان خانه خراب کن بوده است.

 

Written By
More from بهمن

ازدواج خیلی زود اتفاق افتاد. می‌خوام برگردم به مجردی

سلام .من پسری هستم ۲۶ ساله. حدود ۵ ماهه که عقد کردم ولی...
بیشتر بخوان