پیوند خیالی بین زوج ها

با سلام. امیدوارم خوب باشید.
سئوالم این است که آیا واقعا مردانی هستند که بعد از چند سال زندگی مشترک، همچنان به همسرشان جذابیت جنسی داشته باشند؟ آیا زمان مشخصی وجود دارد که بعد از آن، احساسات قوی جنسی نسبت به همسر محو شود؟

105852-103467

سلام رامین عزیز

یکی از دلایل اصلی ازدواج، در دسترس بودن سکس است نه ماجراجویی و نوجویی جنسی. با این وجود نمی شود انکار کرد که بخشی از زوج ها، به دلایل مختلف، شور جنسی شان به مرور کم می شود و این طبیعی است.

یک نظریه معتقد است جذابیت زوج ها از شور و حرارت اولیه تبدیل به پیوند خیالی fantasy bond می شود.  در این نوع رابطه زوج ها عادت می کنند که به همکاری و حمایت اهمیت بدهند. به عبارت دیگر عشق و حرارت در آنها کمرنگ می شود ولی دلبستگی شان به هم افزوده می شود.

یک نظریه هم وجود دارد که زوج ها را به سرد شدن از همدیگر و طلاق در فاصلیه بین 3 تا 5 سال اول ازدواج، نسبت می دهد. این نظریه معتقد است اجداد ما وقتی با یکی آشنا و بعد بچه دار می شدند می دانستند نوزاد بشر بسیار ناتوان و محتاجِ سرپرستی تا 5 سالگی است.

به همین خاطر، زوج ها با هم می ماندند تا در طی این مدت، فرزندشان آنقدر بزرگ شود که به جمع بقیه بچه ها پیوندد. با رفتن کودک، زوج ها از هم جدا می شدند.

رامین عزیز خیلی ها هم هستند که واقعا از رابطه جنسی با همسران شان لذت می برند. با این وجود، زنان و مردان  و خواهش های جنسی شان و نقش هورمون های شان باعث می شود تفاوت هایی نیز با هم داشته باشند.

بهمن

منبع تصویر

www.psychologytoday.com

Written By
More from بهمن

با من است ولی دلتنگ یک نفر دیگر

سلام سنگ صبور عزیز با دختری که هر از چندگاهی از رابطهٔ...
بیشتر بخوان