نکاتی در باره بهداشت سکس مقعدی

در ایران که نمی شود به آمار تکیه کرد ولی اطلاعات به دست آمده از سراسر جهان در مجموع حکایت از این دارد که در بین زوج ها، معمولا مردان تمایل بیشتری دارند که با شریک جنسی شان، تجربه سکس مقعدی داشته باشند. دلایل آنهم زیاد پیچیده نیست. 

women-back-body-storychick-beauty-tips-treatment-for-acne-on-your-body

برای مردان قرار گرفتن در پشت زنان حتی در حالت رابطه جنسی دخول به واژن نیز جذاب و از باستانی ترین شیوه ها است. دیدن زن از پشت سر و حالت زیبای گلابی گونه بدن زن نیز مزید بر علت است. تصویری که همیشه در ذهن مرد حک خواهد شد.

تحقیقات مختلف نشان داده است که  درصد خیلی کمی از زنان از این حالت لذت می برند با وجود اینکه زنان نیز دارای عصب  تحریک کننده در این بخش بدن هستند. اما درد، حالت ناخوشایند و ترس اینکه محل دخول تمیز نباشد زنان را از این تجربه جنسی معمولا دلسرد می سازد.

از دلایلی که ممکن است زنان را مشتاق سکس مقعدی می کند ترس از حاملگی ناخواسته و حفظ باکرگی است. بخشی از زنان نیز به خاطر حفظ رابطه و محبت شان به شریک جنسی، خود را ناگزیر به این کار می کنند. البته شکی نیست که بخشی از زنان از این نوع تجربه جنسی لذت هم می برند.

بر عکس شایعات و تابوهای موجود، اگر نکات اصلی بهداشتی رابطه جنسی مقعدی رعایت شود خطر خاصی وجود ندارد. استفاده از کاندوم مستقل و افزودن وسایل و پمادهای نرم کننده از واجبات این عمل جنسی است. این تجربه جنسی باید کاملا جدا صورت بگیرد و بعد از پایان آن، بهتر است دقایقی را برای رفتن به دستشویی و حمام برای تمیز کردن و تغییر کاندوم تعیین کرد.

محل مقعد می تواند به راحتی با پارگی های بسیار کوچک و نادیده گرفته شده، همراه باشد و برای همین اصلا نباید فشار مضاعفی صورت بگیرد و کنترل کننده مقدار و حالت دخول باید زن باشد.

قانون اول این است که دردی در شریک جنسی ایجاد نشود. برای همین صبوری، ظرافت و همراهی حسی با شریک جنسی نکته مهمی است. هر عمل جنسی باید برای هر دو نفر خوشایند باشد.

بهترین حالت برای تازه کارها، نشستن مرد بر روی صندلی است و ایستادن زن در مقابل او است. با این روش، زنانی که تجربه قبلی ندارند کنترل کننده اصلی  دخول مقعدی خواهند بود.

بسیاری از زنان در این حالت شاید به اندازه دخول در واژن، لذت جنسی نبرند و احتمال به اوج رسیدن شان خیلی کم باشد برای همین مردان بهتر است به خودشان یادآوری کنند که عشقبازی قبل از دخول و تحریک کردن زنان در دستور کارشان باشد. مردان در حین دخول مقعدی با استفاده از دست های شان، می توانند واژن زنان را نوازش کنند. بخصوص تاکیدشان بر روی نقطه کلیتوریس باشد تا این تجربه جنسی را برای شریک شان هم مطبوع سازند.

cdc-sex

http://www.onlinesalamat.com/fa/news/90422

http://www.menshealth.com/tags/anal-sex

image source
www.anatomy-diagram.info

More from مرد روز

شاهزاده قدیمی در دنیای جدید

[caption id="attachment_32312" align="aligncenter" width="1000"] Shokoofeh Dezfuli - Compassing the Unfamiliar[/caption] شکوفه دزفولی...
بیشتر بخوان
 • ولی

  ملعون است کسی که از مقعد با زنی همبستر شود!

  • Rahi

   vavecha , lol

 • sama shamloo

  در پشت ؟ واقعا بهتر نیست ادبیات درست تر و علمی استفاده کنید

 • محمد

  ما که اخر نفهمیدیم مشکل داره یانه!!حتی با رعایت تمام این موارد عده ای معتقدند موجب از دست دادن کنترل ادرارمی شود…
  خیلی ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدید
  سپاس

  • این عمل جنسی جزو تجربیات و تربیت های عمومی زناشویی نیست و بیشتر به تجربیات به قول خارجی « کینکی» نزدیک است. نوعی شیطنت جنسی… برای همین هر فرد یا زوج اگر احساس راحتی و سلامت نمی کنند بهتر ست پرهیز کنند. آنهایی که به هر حال تمایل دارند بهتر است بیشترین نکات سلامت و بهداشت و مسیر احترام و لطافت را رعایت کنند. ممنون

 • artin 3

  مقابله دید انتقادی بر خلاف بسیاری از مقالات دیگر در رابطه با این نوع نزدیک نداشت و لی توصیه های اساسی که قبل از این رابطه باید صورت گیرد و موجب لذت طرفین بشود حتمن باید انما ، اماله یا تنقیه صورت گیرد .

 • artin 3

  مقاله دید انتقادی بر خلاف بسیاری از مقالات دیگر در رابطه با این نوع
  نزدیکی نداشت و لی به توصیه های اساسی که قبل از این رابطه باید صورت گیرد که
  موجب لذت طرفین بشود از جمله اشاره به اینکه حتمن باید انما ، اماله یا تنقیه قبل از رابطه صورت گیرد ، نشده بود.

  • این حتما که می فرمایید فقط نظر شما است. یک پیشگیری شخصی است و بیشتر برای تماس هایی که در ان بوسیدن باسن زنان وجود دارد تجویز می شود.

 • OJ

  به به چه مقاله کاربردی. آفرین بربانوانی که همه جاهاشون رو در منو اصلی دارند. متنفرم از این زنایی که یه چک لیست اینوری میشه کرد و اونوری نمیشه کرد رو دارند.