تنهایی را به اذیت کردن خودم و دیگران ترجیح می دهم

photo-17

سلام من پسری 27 ساله ام. علیرغم فیزیک و چهره ای که دارم تا الان هیچ دوست دختری نداشتم و به هرکس میگم باور نمیکنه. به سمت داشتن دوس دختر نرفتم به چندین علت. از همه مهمتر من آدم احساساتی هستم و هر وقت میخوام وارد یک رابطه با دختری بشم از خودم می پرسم انتهای این رابطه چیه؟ تو که الان شرایط ازدواج نداری پس دلیلی نداره وارد رابطه ای بشی که خودت هم میدونی انتهایش هم خودت ضربه می خوری و هم شاید طرف مقابلت.

نیاز جنسی ام رو با خود ارضایی و دیدن فیلم های پورن برطرف میکنم. موضوعی که اخیرا داره آزارم میده احساس میکنم به دیدن فیلم ها و سایت های پورن اعتیاد پیدا کردم. خواهش می کنم راهنماييم کنید.

کوروش عزیز
شاید بد نباشد دلایلی که برای انتخاب تنهایی و نداشتن رابطه برشمردی را مورد تجدید نظر قرار دهی. به این فکر کن که مشکل اصلی تو  امکانات و پول و شغل نیست. حتما این وسایل مفید و ضروری و کارآمد هستند ولی درصد قابل توجهی از مردان و زنان، آهی در بساط ندارند ولی تجربه های عاطفی و جنسی هم پیدا می کنند.

تو بهتر است با هر حساسیت و تربیتی که داری تجربه روبرو شدن، تحمل و تطبیق با یک انسان دیگر را پیدا کنی. تو در هر موقعیتی و با هر شکل و قیافه ایی باید قدرت معاشرت خودت را در برابر یک انسان دیگر، محک بزنی.

تو باید اشتباه کنی، باید در درون یک ماجرای دوستی با جنس مقابل،  قضاوت، انتقام، گذشت و حتی تحقیر را تجربه کنی تا بفهمی چقدر ظرفیت داری؟  چقدر قدرت تشخیص اشتباهاتت را داری. همه اینها را در هیچ کتاب و فیلم و خاطره ای نمی توانی بیاموزی جز با تجربه دوستی و زندگی مشترک با یک زن …

در مورد خطرات ناشی از وابستگی و تکیه بیش از حد به پورنوگرافی بهتر است به خودت یادآوری کنی که همه ما انسانها ظرفیت اعتیادپذیری داریم چون در بسیاری از موارد، نیازهای اساسی و سالم خود را با جانشین های موقت و غیرواقعی پر می کنیم.  کوروش عزیز، برای مدتی از تامین نیازهای جنسی ات توسط وسایل قابل دسترس در اینترنت خودداری کن تا انگیزه ها و تمایلات طبیعی ات، ترا وادارد که تن به ریسک بدهی و از توجیهاتی که برای خودت چیده ای فاصله بگیری.

بدان و مطمئن باش، اگر قلب تو شکسته شود و یا قلب یکی دیگر را بشکنی، کار مخوفی صورت نگرفته است. همه ما احتیاج به تجربیات تلخ و شکست های عاطفی داریم. هر فرد بر اساس شخصیت و تربیت و قابلیت خود، از اشتباهات و نامرادی های زندگی استفاده خواهد کرد. حقِ آزمون و خطا را از خودت دریغ نکن.

 

منبع تصویر

https://paulthomasbell.com

More from مرد روز

هفت عکس هفته

[caption id="attachment_56174" align="aligncenter" width="1200"] هنگ کنگ، تابستان 2016 - افراد در یک پارک...
بیشتر بخوان
 • xman

  منم بد بختیهایی که تو داشتی رو دارم ولی اشتباه می کردم من به جای دل به دریا زدن و رفتن بدنبال اینو اون وبه جای سعی در تجربه های. جدید دنبال ففیلمهای مزخرف بودم چوبش هم خوردم ودارم می خورم منم توزدنگی هم قیافه م خوب بود هم چهرم من نیاز به این نداشتم دنبال اینو اون بگردم ولی اینکارو نکردم واشتباه می کردم به جرات می تونم بگم خود ارضایی وفیلم پورن جوانیست ازم گرفت من به تمام دختران وپسران پیشنهاد می کنم وبه شما اعتماد می دم که گه بخواین هر کاری می تونین انجام بدین همه ما یه روز متولد شدیم ویه روز هم خواهیم مرد پس بزارین مثل آدم زندگی کنیم ومثل ادم بمیریم ومن درسته مدت زیادی از این غلطا کردم ولی شکر خدا حالا بگی نگی آدم شدم من توانستم به ترس خودم غلبه کنم و

 • Amin Same Nasayeh

  با بخش آخر توصیۀ مرد روز به هیچ وجه موافق نیستم و حرف درستی به نطر نمیاد و یه جور تشویق به دروغگویی هست و اصلا درست نیست.
  به نظر من دوستمون بهتره بیشتر در اجتماع حضور داشته باشه و فرصت های خودش رو برای شناخت افراد متفاوت بیشتر کنه تا شاید بتونه مورد مناسبی پیدا کنه, بالاخره تنها اون نیست که نمی خواد ازدواج کنه ولی می خواد دوستیه سالمی داشته باشه, مطمینن همچین دخترایی هم هستن.
  با چنتا دروغ خیلی راحت می تونی با خیلیا باشی و بعد از چنتا تجربه می تونی چم و خم کار دستت بیاد و بدونی چطور دروغ بگی و چه دروغایی کجاها کارسازه و راحت به چیزایی که می خوای برسی (مخصوصا کسایی مثل کوروش که فیزیک خوبیم دارن).
  کسایی رو میشناسم که مثل کوروش فکر می کردن ولی کم کم تحت تاثیر همین فشارای روحی روانی اعتقادات قبلیشون رو گذاشتن زیر پا و برخلافش عمل کردن. (دقیقا همین توصیه ای که مرد روز میکنه)
  ولی این تجربه ها همیشه یه مشکلات دیگه ای ایجاد میکنه که بحث در موردش مفصله و راهکار مناسبی نیست.
  توصیه من اینه که این افراد باید سعی کنن کیس مناسب خودشون رو سعی کنن پیدا کنن و از همون اول رابطه همه چیز شفاف و روشن باشه بینشون (تا احساس گناهی نباشه و طرفین تکلیفشون رو بدونن), مثل همین مورد که فعلا شرایط ازدواج ندارم و قصدم دوستیه… (ولی تا جایی که می تونه خودش رو درگیر این مساله نکنه و برای خودش بت نسازه چون فقط اون نیست که این مشکل رو داره)
  البته لازم نیست این چیزا حتما به صراحت گفته بشه ولی توصیه مستقیم مرد روز به اینکه میتونی دروغ بگی و دل بشکنی و این مساله رو عادی جلوه بدی که “این یه تجربس و برای همه لازمه” به هیچ وجه کار درستی نیست و ترویج بی اعتمادیه, بهتره به جای این کار فرهنگ سازی بکنیم.
  این تجربه ها باید به طور طبیعی اتفاق بیفته و در طول روند طبیعی زندگی اجتماعی و عاطفی, نه که ما بخوایم به یه نفر تجربه یاد بدیم!

 • آرزو

  مطلب رو خوندم و صفحه رو بستم؛ بعد ازچند ساعت دیدم نمیشه ننوشت!!
  جواب شما رو اصلا دوست ندارم! این مثل اینه که به کسی که زخمش عمیقه مسکن بدید بعد بفهمید مسکن هم نبوده٬ داروی اشتباهی بوده !من تا ۲۹ سالگی هیچ رابطه ای نداشتم٬ راستش اولا دلیلش رو نمی دونستم و حتی وقتی اولین فرد زندگیم دلیل تنها !!موندنم رو پرسید جواب درستی براش نداشتم!آماده رابطه شدم٬ نیازش رو حس کردم و اطمینان پیدا کردم هر چی پیش بیاد مسیولیتش رو قبول کنم اما شکست خوردم٬ همه سعی کردن بهم حالی کنند که تجربه به دست آوردم
  ولی باور کنید بعضی پدیده ها برای فهمیدن نیاز به تجربه شدن ندارن!
  تنها عایده ای که رابطه برام داشت این بود که بهم ثابت شد چرا تا الان به همه درخواست ها نه گفتم و وارد رابطه ای نشدم.
  آدم ها مثل لوح سفیدی میمونند که به تدریج با گذر عمر خط و خطوط می گیرند٬نقش می گیرند! تا وقتی اطمینان کامل نداری چه طرحی داری ٬ بیجهت کسی رو خط خطی نکن!
  رابطه رو شروع کردن مثل تولد یه جریانه! مثل خلق یه موجوده باید مسئولیتش رو قبول کرد؛ باید برای تولدش آماده بود!و اینو فقط خود آدم می دونه و خودش.
  قصه ی من این بود : یکی بود که اومد٬ یه کم موند٬ نتونست تحمل کنه٬ رفت! و کاش با رفتنش قصه تموم می شد!

  • اف

   نمی دونم از کجا شروع کنم یه عالمه حرف تو ذهنم شکل گرفته … فقط بگم آدمایی مثل کوروش کسی را خط حطی نمی کنن و بعد بزارن برن. تو عمق مسولیت پذیری کوروش قصه رو درک نکردی سعی کن بین خطوط صخبت آدما رو بخونی و خیلی چیزای دیگه

  • Iman

   عالی‌ گفتی‌ آرزو جان. من هم دقیقا شرایط مشابه شما داشتم. قلب و جسمم رو پاک نگاه داشتم برای عرضه به اون شخص خاص. هر چند اولین رابطهٔ من آخر خوبی‌ نداشت و الان در سنّ ۳۳ سالگی از وارد شدن به ه‌‌‌ر رابطهٔ دیگه می‌ترسم

 • جی

  کوروش عزیز، مشکل از عدم امکانات و پورن و خودارضایی نیست. درواقع مشکلی وجود ندارد که بخواهی نگرانش باشی.
  بگذار چیزهایی درباره ات به تو بگویم: بعضی اوقات به تنها بودن نیاز شدید داری چرا که تنهایی تو را شارژ می کند ترجیح می دهی ساعت ها تنهایی کتاب بخوانی و یا فیلم ببینی تا اینکه 10 دقیقه در یک جشن مزخرف شرکت کنی؛ تو با افکارت راحت هستی همیشه افکارت در حال پرواز کردن است به هرچیزی فکر می کنی … حماقت، حرف ها و رفتار چرند (البته از زاویه دید آدم هایی شبیه ما) تو را خسته و دلزده می کند و… ماها زیاد نیستیم به همین دلیل عجیب و غریب جلوه می کنیم این ما هستیم لازم نیست خودت را عذاب دهی یا سعی کنی خودت را تغییر دهی (در واقع نمی توانی) … *تو آدم پر حرف و ساکتی هستی!* فقط یک درونگرای دیگر معنی این را درک می کند! … فقط، تو هنوز خودت را نشناخته ای. تو یک درونگرا هستی این فراتر از شخصیت تو است در واقع این با تو بدنیا امده است این تو هستی.