تنهایی را به اذیت کردن خودم و دیگران ترجیح می دهم

photo-17

سلام من پسری 27 ساله ام. علیرغم فیزیک و چهره ای که دارم تا الان هیچ دوست دختری نداشتم و به هرکس میگم باور نمیکنه. به سمت داشتن دوس دختر نرفتم به چندین علت. از همه مهمتر من آدم احساساتی هستم و هر وقت میخوام وارد یک رابطه با دختری بشم از خودم می پرسم انتهای این رابطه چیه؟ تو که الان شرایط ازدواج نداری پس دلیلی نداره وارد رابطه ای بشی که خودت هم میدونی انتهایش هم خودت ضربه می خوری و هم شاید طرف مقابلت.

نیاز جنسی ام رو با خود ارضایی و دیدن فیلم های پورن برطرف میکنم. موضوعی که اخیرا داره آزارم میده احساس میکنم به دیدن فیلم ها و سایت های پورن اعتیاد پیدا کردم. خواهش می کنم راهنماييم کنید.

کوروش عزیز
شاید بد نباشد دلایلی که برای انتخاب تنهایی و نداشتن رابطه برشمردی را مورد تجدید نظر قرار دهی. به این فکر کن که مشکل اصلی تو  امکانات و پول و شغل نیست. حتما این وسایل مفید و ضروری و کارآمد هستند ولی درصد قابل توجهی از مردان و زنان، آهی در بساط ندارند ولی تجربه های عاطفی و جنسی هم پیدا می کنند.

تو بهتر است با هر حساسیت و تربیتی که داری تجربه روبرو شدن، تحمل و تطبیق با یک انسان دیگر را پیدا کنی. تو در هر موقعیتی و با هر شکل و قیافه ایی باید قدرت معاشرت خودت را در برابر یک انسان دیگر، محک بزنی.

تو باید اشتباه کنی، باید در درون یک ماجرای دوستی با جنس مقابل،  قضاوت، انتقام، گذشت و حتی تحقیر را تجربه کنی تا بفهمی چقدر ظرفیت داری؟  چقدر قدرت تشخیص اشتباهاتت را داری. همه اینها را در هیچ کتاب و فیلم و خاطره ای نمی توانی بیاموزی جز با تجربه دوستی و زندگی مشترک با یک زن …

در مورد خطرات ناشی از وابستگی و تکیه بیش از حد به پورنوگرافی بهتر است به خودت یادآوری کنی که همه ما انسانها ظرفیت اعتیادپذیری داریم چون در بسیاری از موارد، نیازهای اساسی و سالم خود را با جانشین های موقت و غیرواقعی پر می کنیم.  کوروش عزیز، برای مدتی از تامین نیازهای جنسی ات توسط وسایل قابل دسترس در اینترنت خودداری کن تا انگیزه ها و تمایلات طبیعی ات، ترا وادارد که تن به ریسک بدهی و از توجیهاتی که برای خودت چیده ای فاصله بگیری.

بدان و مطمئن باش، اگر قلب تو شکسته شود و یا قلب یکی دیگر را بشکنی، کار مخوفی صورت نگرفته است. همه ما احتیاج به تجربیات تلخ و شکست های عاطفی داریم. هر فرد بر اساس شخصیت و تربیت و قابلیت خود، از اشتباهات و نامرادی های زندگی استفاده خواهد کرد. حقِ آزمون و خطا را از خودت دریغ نکن.

 

منبع تصویر

https://paulthomasbell.com