پیدا کردن یار، هم دشوار است هم امکانپذیر

MG_0925

سلام خسته نباشید .پسری 27 ساله هستم که تا این لحظه نتوانستم رابطه ی جدی با جنس مخالف داشته باشم. هر دختری هم که بوده فقط دوست اجتماعی و در حد سلام و علیک بوده ! به خاطر تجربه نکردن یه رابطه ی جدی حالا بدجور افسرده شدم و احساس پیری میکنم وقتی می بینم پسرای دیگه همه یکی تو زندگی شون هست و همدیگه رو دوست دارند.

اما همچین فردی تو زندگی ِ خودم نیست! خسته شدم واقعا! سوال من دو بخش داره اول اینکه به نظر شما خیلی دیر شده واسم یا این تصور خودمه ؟ دوم اینکه من واقعا باید چجوری باشم تا بتونم یکی رو جذب خودم کنم؟

 

ا. م عزیز

هیچ جادو، معجزه و تخصص خاصی وجود ندارد. مهمترین اصل، همین احساسی است که داری. باید جای خالی یک همدل و یار را با تمام وجود در زندگی ات ببینی. باید به این یقین برسی که انسان دوست داشتنی هستی و شریک زندگی خوبی خواهی بود.

در قدم بعدی، این اصل بدیهی را در نظر بگیر که خیلی از زوج ها تصادفا و بر اساس شانس و فرصتی ناگهانی با هم آشنا شده اند.

سومین شرط آن است که از هیچ پیشفرضی تابعیت نکنی. اگر دختری را دیدی که توجه ات را جلب کرده و با دیدنش، احساس دلپذیری وجودت را در بر می گیرد بدون هیچ درنگی، همه مهارت و شجاعت و تدبیرت را به کار ببند تا پی ببری که آیا او هم از دیدنت به وجد می آید یا نه؟

برای خودت لیست اما و اگر درست نکن. فرض نکن که مثلا چون بی پول هستی یا فکر می کنی خوش تیپ نیستی دختران به تو علاقمند نخواهند شست.

این حقیقت را متوجه باش که دختران بسیاری هم در محیط زندگی ات هستند که مثل خودت در تعجبند پس چرا یک نفر پیدا نمی شود که از آنها خوشش بیاید.

آخر از همه اینکه، اصلا دیر نشده است. به خودت و سلیقه ات اعتماد کن و از هر راه ممکن به دختری که کنجکاوی تو را برانگیخته است نشان بده که  قدرش را خواهی دانست. و از همه مهمتر، جوانمرد و محترم هستی حتی اگر جواب رد بدهد.

Written By
More from بهمن

او به تو خیانت نکرد. تاکتیکش نادرست بود

[caption id="attachment_56429" align="aligncenter" width="631"] Elmira ShokrPour[/caption] سلام. 7 سال پیش با دخترخاله...
بیشتر بخوان
 • Ruzbeh Irani

  مرد حسابی27 سال که خوبه. من 30 سالمه وضعم مثل تو هستش!

 • Amin Ebrahimi

  مدتی هست که این مجله را دنبال می کنم ، و بعضا لذت می برم از اینکه افرادی با دیدی نسبتا نزدیک به من اینجا می نویسند، ولی موردی هست که اینجا آزار می دهد ، تیپ کلی نصیحت ها به مردان اینجا اینگونه است :صادق باش ،دل را به دریا بزن ، خودت باش ، امکان جواب رد شنیدن را نیز در نظر بگیر ولی در نهایت زنانی پیدا خواهند شد که از تو همانگونه که هستی خوششان بیاید و شانس این را داشته باشی که بتوانی ارتباطی از روی احترام و کشش متقابل و دوستی را تجربه کنی.
  چقدر این نصیحت خوش آب و رنگ است ولی آیا با موقعیت اجتماعی ایران نیز سازگار است ؟
  شاید بدبینانه به نظر برسد نظر من ولی فکر کنم درصد پایینی از مردان جوان ایرانی با عمل بدین توصیه بتوانند کسی را برای خود بیابند .
  فکر کنم بعضی مردان باید بپذیرند که در این میدان شانسشان آنقدر پایین است که تلاششان جز خسته کردن خود و شکل مضحکی که به آنها می دهد بعید است حاصل دیگری داشته باشد
  من جای شما بودم به هر آنکس که برای درد دل رجوع می کرد اینچنین امیدوارانه مژده اینکه با عمل بدین توصیه ها شانس قابل توجهی برا کسب خواسته اش داردرا امید نمی دادم