در ۲۷ سالگی احساس پیری میکنم چون هیچکی تو زندگیم نیست

MG_0925

سلام خسته نباشید. پسری ۲۷ ساله هستم که تا این لحظه نتوانستم رابطه ی جدی با جنس مخالف داشته باشم. هر دختری هم که بوده فقط دوست اجتماعی و در حد سلام و علیک بوده ! به خاطر تجربه نکردن یه رابطه ی جدی حالا بدجور افسرده شدم و احساس پیری میکنم وقتی می بینم پسرای دیگه همه یکی تو زندگی شون هست و همدیگه رو دوست دارند.

اما همچین فردی تو زندگی ِ خودم نیست! خسته شدم واقعا! سوال من دو بخش داره اول اینکه به نظر شما خیلی دیر شده واسم یا این تصور خودمه ؟ دوم اینکه من واقعا باید چجوری باشم تا بتونم یکی رو جذب خودم کنم؟

 

ا. م عزیز

برای یافتن یار هیچ جادو، معجزه و تخصص خاصی وجود ندارد. مهمترین اصل، همین احساسی است که داری. باید جای خالی یک همدل و یار را با تمام وجود در زندگی ات ببینی. باید به این یقین برسی که انسان دوست داشتنی هستی و شریک زندگی خوبی خواهی بود.

در قدم بعدی، این اصل بدیهی را در نظر بگیر که خیلی از زوج ها تصادفا و بر اساس شانس و فرصتی ناگهانی با هم آشنا شده اند.

سومین شرط آن است که از هیچ پیشفرضی تبعیت نکنی. اگر دختری را دیدی که توجه ات را جلب کرده و با دیدنش، احساس دلپذیری وجودت را در بر می گیرد بدون هیچ درنگی، همه مهارت و شجاعت و تدبیرت را به کار ببند تا پی ببری که آیا او هم از دیدنت به وجد می آید یا نه؟

برای خودت لیست اما و اگر درست نکن. فرض نکن که مثلا چون بی پول هستی یا فکر می کنی خوش تیپ نیستی دختران به تو علاقمند نخواهند شست. این بادت باشد که یافتن یار قدم اول است و نگاه داشتن واقعی و صمیمی وی نیاز به گذشت و احترام و علاقه واقعی دارد.

خیلی ها با پول و وموقعیت، شانس بیشتری دارند برای معرفی مطمئن تر خود و جذب دخترانی که دوست دارند ولی سلامت و ماندگاری زندگی زناشویی و عاطفه واقعی بین زوج ها، ربط زیادی به پولدار بودن ندارد.

این حقیقت را متوجه باش که دختران بسیاری هم در محیط زندگی ات هستند که مثل خودت در تعجبند پس چرا یک نفر پیدا نمی شود که از آنها خوشش بیاید.

آخر از همه اینکه، اصلا دیر نشده است. به خودت و سلیقه ات اعتماد کن و از هر راه ممکن به دختری که کنجکاوی تو را برانگیخته است نشان بده که  قدرش را خواهی دانست.  از همه مهمتر، جوانمرد و محترم باش حتی اگر جواب رد بگیری.

تو از بین یک جمع، یکی را پسندیدی و این معنایش ناپسند بودن بقیه دختران نیست. اگر دختری نیز ترا نپسندید ربطی به وجود تو ندارد. او مثل تو و هر فرد دیگر، با سلیقه و حس خودش تصمیم می گیرد.

Written By
More from بهمن

آیا این عشق است یا ترحم

پسري هستم ٢٩ ساله و حدود ٥ سال پيش جهت تحصيل به...
بیشتر بخوان
 • Ruzbeh Irani

  مرد حسابی27 سال که خوبه. من 30 سالمه وضعم مثل تو هستش!

 • Amin Ebrahimi

  مدتی هست که این مجله را دنبال می کنم ، و بعضا لذت می برم از اینکه افرادی با دیدی نسبتا نزدیک به من اینجا می نویسند، ولی موردی هست که اینجا آزار می دهد ، تیپ کلی نصیحت ها به مردان اینجا اینگونه است :صادق باش ،دل را به دریا بزن ، خودت باش ، امکان جواب رد شنیدن را نیز در نظر بگیر ولی در نهایت زنانی پیدا خواهند شد که از تو همانگونه که هستی خوششان بیاید و شانس این را داشته باشی که بتوانی ارتباطی از روی احترام و کشش متقابل و دوستی را تجربه کنی.
  چقدر این نصیحت خوش آب و رنگ است ولی آیا با موقعیت اجتماعی ایران نیز سازگار است ؟
  شاید بدبینانه به نظر برسد نظر من ولی فکر کنم درصد پایینی از مردان جوان ایرانی با عمل بدین توصیه بتوانند کسی را برای خود بیابند .
  فکر کنم بعضی مردان باید بپذیرند که در این میدان شانسشان آنقدر پایین است که تلاششان جز خسته کردن خود و شکل مضحکی که به آنها می دهد بعید است حاصل دیگری داشته باشد
  من جای شما بودم به هر آنکس که برای درد دل رجوع می کرد اینچنین امیدوارانه مژده اینکه با عمل بدین توصیه ها شانس قابل توجهی برا کسب خواسته اش داردرا امید نمی دادم

 • Hossein D

  بزارید بدون رودربایستی بگم ! پول و موقعیت اجتماعی مرد اولین چیزیه که یک دختر دنبالشه ، درجه بعدی چهره و ظاهر اون شخص هست، من چون پول و موقعیتی نداشتم و به ظاهرم نمیرسم همیشه تنها هستم ! اما من جای زن و دختر رو در زندگیم با هنرم و محبت به حیوانات بخصوص گربه ها پر کردم ! زندگی بدون حیله و نیرنگ یک موجود فرصت طلب …

 • Sina Deuxshiri

  منم 24 سالمه. تنهای تنهام. حتی یکنفر هم نیست.

 • پیام رضائی مقدم

  چه اشکالی داره پسر؟ حالا چرا ناامیدی؟ منم 31 سالگی ازدواج کردم هنوز هم سر خونه زندگیم نرفتم که لذتی ببرم به هر حال قسمت تو هم میشه ناراحت نباش به آینده امیدوار باش پسر

 • پیام رضائی مقدم

  من خودم دوست دخترهای زیادی داشتم ولی هیچ وقت کار به اونجاها نکشید خب چون چهره زیبایی نداشتم عوضش رو فاکتورهای پول و درامد کار کردم تو هم حتما میتونی پول که داشته باشی همه بهت راه میدن