پورنوگرافی، خودارضایی و اعتیاد جنسی

63A0FA5156E14F8C4262934160C1F8

پورنوگرافی شرایط ایجاد ارگاسم را بسیار آسان می کند. بعضی افراد پس از مدتی فقط برای رفع بی حوصله گی یا ناراحتی های ساده به پورن و خودارضایی بیشتر پناه می برند. بعد از مدتی آنها با تخلیه جنسی فقط می خواهند به آرامش های موقت دست یابند.

خودارضایی وقتی که بیش از حد و حتی غیرقابل کنترل می شود در اولین مرحله باعث ایجاد مشکلاتی در پیرامون ناتوانی جنسی می گردد. مردان از حدود 30 سالگی به بعد اگر به دفعات متعدد در طی هر روز یا هفته خودارضایی کنند با عوارض مربوط به بیدار نشدن آلت جنسی مواجه می شوند.

با این وجود، گفتگو و بحث در باره اینکه آیا از نظر علمی می توان تمایل بیش از حد بعضی افراد به سکس را اعتیاد جنسی نسبت داد هنوز پایان نپذیرفته است. مثلا در بخش تشخیص ناهنجاری های رفتاری، درون کتاب های پزشکی، نشانی از بیماری « اعتیاد جنسی» وجود ندارد. اما روز به روز، استدلال و شواهد بیشتری مطرح می شود که تاکید بر اعتیاد پذیر بودن این رفتار دارد.

محققین سوئدی دریافته اند افرادی که عطش جنسی شان زیاد است به خودی خود، تشویش و اضطراب بیشتری را بر بدن خود تهیه می کنند. برای همین خاطر، تلاش مداوم برای سکسِ بیشتر داشتن، خطر افسرده شدن و ناتوانی جنسی را افزایش می دهد.

نظریه دیگری هم وجود دارد که مدعی است تغییرات شیمیایی ناشی از اعتیاد مواد مخدر در مغز، با اتفاقاتی که در مغز معتادان جنسی به وقوع می پیوندد مشابه است.

بسیاری از روان درمانگرها و مشاران روانشناسی اذعان داشته اند که تخیله مداوم و زیاد جنسی که معمولا به خاطر دسترسی بسیار آسان به پورنوگرافی صورت می گیرد بعضی افراد را به سمت افراط غیرقابل کنترل در خودارضایی می کشاند.

راه حل ساده برای دردسرهای ناشی از امیال شدید جنسی این است که برای مدت کوتاهی دست از هر نوع فعالیت جنسی کشیده شود.

 

Sexual Addiction May Be Real After All

telegram

More from سعید داورپناه

کابوس بچه های چین

ترس از اجتماعِ هم شکل، گریزی پروازِ گونه از انبوه پرچم های...
بیشتر بخوان
 • امیر

  خوب چه باید کرد؟ راه حل برای کسایی با عطش چنسی بالا چیه؟

  • مجید

   به سن شما و اعتقادات شخصی شما بستگی داره. اگر زیر 30 سال هستید ازدواج دائم بهتر از همه است و اگر بالای 45 سال دارید صیغه روش مناسب تری است. البته در کل ازدواج دائم با همسری که تفاوت سنی زیادی با شما ندارد بسیار مناسب است. هرگز از هزینه ها و دست و پاگیری ها و تعهدات ازدواج نترسید. فراموش نکنید پدران شما بدون پول و امکانات امروزی ازدواج کردند و یک دوجین بچه بزرگ کردند. ازدواج مثل غذای نذری است شما نخورید دیگری میخورد و بقول معروف مال نخورم گیر بخورم می آید.

  • قراری برای سرکوب میل جنسی نیست و ساده ترین ان که در بشر و بسیاری از موجودات دیگر تعبیه شده است خودارضایی است. این مقاله از نداشتن کنترل در این کار می گوید. ممنون

 • آرش

  من برای اینکه آروم بشم خود ارضایی می‌کنم و مسئله‌م عطش جنسی و فلان نیست الان راه حل چیه؟

  • شما هیچ کار اشتباهی مرتکب نمی شوید. فقط متوجه باشید که افراز در این کار ممکن است تاثیرات منفی داشته باشد و در این مقاله به بخشی از انها پرداخته است. ممنون

  • دوست

   عزیز دل جواب مجله را خواندم, راه حل اش اینست که فلم های پ ور ن نگاه نکنی و وقتی نگاه نکنی تحریک هم نمی شوی. ازدواج باید بکنی. اگر می خواهی بگویی شرایط اش را ندارم. برایت می گویم که خواسته هایت را پایین بیاور با یک کسی که توقع کمتر دارد عروسی کن. عشق و محبت و این چیزها در جوانی صرف بخاطر هورمون های جنسی (پروژسترون و استروجن و تستسترون) و یک تعداد دیگر مثل دوپامین و ریلاکسین و اکسی توسین است و چیزی خیلی ماورا طبیعی نیست. مطمئن باش عشق بوجود می آید. خود ارضایی اصلا باعث آرام شدن نمی شود بلکه عطش جنسی را بیشتر می کند و وسوسه بیشتر برای خود ارضایی های بیشتر. مثلا شما تشنه هستید برای رفع تشنگی باید آب بنوشید و آنهم آب خالص اگر به آب نمک اضافه کنی آنوقت تشنه تر می شوی اما سیراب نمی شوی؛ خود ارضایی هم این طوری است.

 • Kurosh

  تو چند ده مطلب قبلی همش نوشتید که خودارضایی رفتار طبیعی انسان هست و ضرر هم نداره و چه بسا لازم هم هست و…
  حالا اینجا؛ مضر شده و باعث مشکلات عضو تناسلی میشه… واقعا باید چیکار کرد با این انتشارات علمی؟! فقط خوند و مثل یک داستان لذت برد؟! یا…

  • بله. اما در آن مقاله از خودارضایی معقول و کنترل شده حرف زده شد و این بار از جوانب افراط در این کار… در ضمن ما همیشه مقالات متفاوت و حتی متناقض را تهیه می کنیم. هم از منفعت مجرد بودن می نویسیم و هم از مزایای متاهل بودن… خوب است چرخش اطلاعات یکسویه نباشد. ممنون

 • King Zorvan

  من نمیدونم چه اصراریه که اینهمه فرمول بنویسن واسه سرکوب مسایل جنسی بعد از اونور دارو تجویز کنن واسه تحریک و افزایش سول و افزایش فلان و زمان بیشتر و صد جور سناریوی دیگه . آقا … تحریک شدی ؟ به هر روشی که فکر میکنی بی خطر تر و البته بی آزاره !!! خودتو تخلیه کن که حد اقل بعدش که میخوای کاری انجام بدی نشه مثل جک مقایسه ایرانی ها و خارجی ها که خارجی ها فکرشون تو کاره و …شون تو … !!!! و بر عکس ایرانیها همش فکرشون تو …ه و …شون تو کار !!!!
  سراغ پورنو گرافی هم اگه اذیت میشی تا میتونی نرو ! ضمناً تمایل جنسی بالا و پایین داره و در مواقع مختلف بسته به شرایط کم و زیاد میشه . ملت که صبح تا شب دستشون تو شرتشون نیست !!!

  به شخصه هر کس از اطرافیان رو دیدم که مرتب جلوی خودشون رو میگرفتن و میلشون رو به انواع روشها سرکوب میکردن بیشتر بیمار جنسی و روانی بودن . این دور و زمونه هم که خیلی کار آسون تر شده !!!!

  هر جور راحتی زندگی کن که حداقل فردا روز یه نفر دیگه رو بخاطر پایین تنه ات بیچاره نکنی .

  • فرمول خاصی مطرح نشده است. این مقاله سعی کرده است دلایل و تاثیرات استفاده بیش از حد پورن و خودارضایی را برشمرد. صحبتی هم از سرکوب یا بد بودن خودارضاییو پورن نیز نشده است. ممنون

  • ماهان

   شدیدا موافقم

 • Bahram Hosseinzadeh

  بر اساس تجربيات بسيارى از مردها، اصلا هم اينكه خودارضايى به ضعف جنسى بيانجامد، درست نيست.

  • صالح

   منظورش افراط توی خودارضایی هست فکر کنم

  • Bahram Hosseinzadeh عزیز این مقاله به تاثیرات منفی زیاده روی در استفاد از پورن و طبیعتا خودارضایی اشاره دارد. ممنون

 • Jasem Holvasek

  جالبه خیلیا برای رفع عطش فراوان جنسی ازدواج رو پیشنهاد میکنن_خود ارضایی که راحت تره البته اگه منظور از خود ارضایی همون جلق زدن برای آقایان و … برای خانمها باشد.

 • آرش

  شاید باور نکنید ولی من 3 تا دوست دختر دارم ، با هر 3 مرتب سکس دارم یعنی حداقل ماهی 6 سکس دارم ولی گاهی حوس میکنم و جق میزنم

 • khando mahvid

  ازدواج تنها راه درمان است