به تایلند رفتن بدبختم کرد

27 ساله بود  که به تایلند رفت. فقط هم برای سکس رفت.  قبل از آن اصلا هیچ تجربه ای نداشت. به تنهایی برای یک هفته در بارهای بانکوک گشت. روزهای اول با دو زن روسپی در ساعات مختلف روز همبستر شد. روز دوم فهمید که می تواند روسپی های کشورهای مختلف نظیر چین و برمه و ویتنامی را هم در اختیار داشته باشد.

چیز زیادی از ایدز نمی دانست ولی خطر ایدز را در نظر می گرفت. معمولا چندین کاندوم همراه خودش می برد. اما هم جوان باشی و هم دسترسی به زنان جوان با قیافه های سالم داشته باشی ناخواسته پیش می آید نوع فعالیت جنسی که داری خظر ابتلا به ایدز و بیماری های مقاربتی را نادیده بگیری.

دو سال از آن سفر گذشت و خیلی هم به این تصمیمی که در زندگی به خاطر محدودیت هایی که در ایران بود به خودش می بالید. همه جا هم می نشست و به همسن و سال های خودش توصیه می کرد که اگر می توانند به عنوان توریست جنسی به تایلند بروند.

حدود یک ماه پیش وقتی برای نهار از اداره اش خارج شد تا قدم زنان به یک ساندویچی برود ناگهان نفسش در سینه حبس شد. انگار که یک نفر با آرنجش به بالای شکمش ضربه ای زده باشد.

آنقدر حمله ترسناکی بود که به دکتر رفت. آزمایشات زیادی انجام داد ولی خبری نشد. تنگی نفس دوباره اتفاق نیفتاد ولی خستگی و تب و خشک شدن پوست بدن بعد از آن حادثه در وی ظاهر شد. اشتهایش کم نشده بود و طبق معمول غذا می خورد ولی ظرف یک ماه 10 درصد از وزنش کم شد. دکتری که تحت مراقبتش بود به سرطان ریه مشکوک بود.

هفته ای شاید دوبار در آزمایشگاه ها بود. یکبار که برگه آزمایش جدیدی به وی داد گفت که می خواهد محض احتیاط، آزمایش HIV هم داشته باشد. اصلا ترسی به دلش راه نداد و رفت برای آزمایش.

این سفر لعنتی و  اشتباهی که در زندگی اش کرد همه زندگی اش را  به هم زد. نه شانس ازدواج و عاشق شدن دارد و نه شانس تشکیل خانواده. سلامتش هم  با وجود دارو، به مویی بند است و  شرم و گناه امانش را بریده است. زندگی اش از حرکت ایستاد.

وقتی وارد دنیای  HIV و ایدز و بیمارانی شد که در این بدبختی دست و پا می زدند. تازه فهمید که مبتلا شدن چقدر آسان است.  در کنار مریض های ایدزی معتاد و فقیر،  مریض های زیادی دید که افراد عادی مثل خودش بودند. از وکیل و مکانیک و بازاری تا معلم و کاشی کار … هیچکدام شان هم به ذهن شان خطور نمی کرد که روزگار شان اینطوری سیاه شود.

اغلب شان خیلی زود علائم ویروس  در بدن شان ظاهر شده بود. یک تب معمولی با سردرد و اسهال که بیشتر شبیه علامت یک آنفولانزا بود.

احساس شرم و گناه  از دو سو گریبان مفلوک وی را می گیرد. از طرفی به خاطر تن دادن به خرید بدن زنان بود و از طرف دیگر ترغیب و تشویقی بود که به جوان های مثل خودش  کرده بود. که بروند و از بهشت بانکوک دیدن کنند.

خیلی خیلی متاسف است. این نامه را نوشت شاید سهم بسیار ناچیزی در جلوگیری این مرض مهلک در بین جوانان داشته باشد. تمنا می کند وی را ببخشید. می گوید یک فرد معمولی است با اشتباهاتی معمولی که مرضی مرگبار نصیبش شد.

People_living_with_HIV_AIDS_world_map

HIV_Epidem_copy

این نوشته توسط یک فرد به صورت ناشناس برای مان ایمیل شد. اصلا قابل انتشار در شکل اصلی اش نبود.  بعد از مکاتبه مداوم از طریق ایمیل با نویسنده نامه به این حالت رسیده است.

مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران

http://www.avert.org/professionals/hiv-around-world/asia-pacific/overview

http://fa.phuket.thai-sale.com/bangla-road-phuket/

 

More from سعید داورپناه

باغ وبا گرفته

http://www.youtube.com/watch?v=954_3_nlzT8 عبدی بهروانفر، ترانه سرا و خواننده خراسانی، موسیقیِ جاز و بلوز...
بیشتر بخوان
 • نسیم

  از خداوند طلب صبر و سلامت میکنم برای ایشون. متاسفانه تاوان اشتباهاتمون گاهی بسیار سنگینه و بدترین قسمت اینه که بعضی وقتها اصلاً فکر نمیکنیم این اتفاق برای ما بیفته! 🙁 خواهش میکنم نگید حقشه یا تقصیر خودش بوده و از این حرفها. هیچ وقت نمیدونیم حادثه چقدر به خودمون نزدیکه.
  از خواندن این مطلب بسیار ناراحت شدم. امیدوارم درس عبرتی باشد برای بقیه جوانان. 🙁

 • امیر

  سلام، نباید آنقدر دردناک به ماجرا نگاه کرد، من چند سال پیش برای مرکز مبارزه با ایدز کرمان فیلم مستند می ساختم، در اون مدت با سازمان های دولتی و تشکل های زیادی مراوده داشتم و بالغ بر صدها مبتلا به ایدز رو ملاقات کردم، خیلی از اونها ماجرا رو پذیرفته بودن، خیلی هاشون با هم دیگه ازدواج کرده بودن و زندگی شادی داشتند، به شکلی حتی تبدیل به جامعه ای شده بودند که نقطه اشتراک هرچند دردناکی با همدیگه داشتند ولی این اشتراک باعث اتفاق های خوبی هم شده بود.

 • علی

  مرد روز عزیز
  من به این صفحه شما، به عنوان یک محلی که گامی هر چند کوتاه در جهت گذار از عوام بودن و تابو ساختن از مسایلی که وجود خارجی ندارند نگاه میکنم. خواهشا اگر سیاستهایی در جهت کنترل HIV و یا کاهش خروج ارز و توریست در حال انجام است(من هم به نوبه خود موافقم) شما دنباله رو و تریبون ترویج این خرافه گویی ها نباشید. اولا HIV مرض بدی هستش ولی کاری نکنیم که کسایی که متاسفانه آن را دارند بیشتر از بین بروند. دوما طبق مطالعات انجام شده اگر محافظت شده باشی تقریبا صفر میباشد. ثالثا، این داستانهای عوامانه کربوط به خیلی سالهای پیش میباشند.

  • علی عزیز نیت ما معرفی یکی از ناهنجاری ها بود و سعی کردیم در حین ویرایش نامه بخشی از اطلاعات مربوط به این ویروس را هم معرفی کنیم. ممنون

 • پارسا

  حالا خدا به داد اونایی که سر از صیغه خانه های آستان قدس رضوی درمیارن برسه!
  این مردم ما اصلا نمیدونن فعالیت جنسی سالم چیه و فکر میکنن حتما باید برای ارضای خود دنبال«زیر خواب »باشن و نمیدونن چه خطراتی دنبالشونه،تو مدرسه هم کسی یادشون نداده و دین عسلام هم فحشا خانه ی«صیغه»براه انداخته!
  خلاصه نه اموزشی نه ارتباط سالمی هیچی!!!!
  حالا جالبی اش این جاست زمانی که به این جماعت عشق«زیرخواب»میگیم« خودارضایی» یکی از راههایی هنایشمند(موثر) و درست و سالم و طبیعی ارضای نیازهای جنسی است،فوری اخ و پیف شان بلند میشه؛)
  فکر هم میکنن که مال افسرده هاست:))))

 • non

  لینک تلگرامتو درس کن.کسی گولشو نخوره =

 • KA-REN

  این بابا قطعا رفته بمکان هایی که فاقد مجوز بهداشت ایالتی بوده که براش ارزون دربیاد.در اغلب جزایری که ایرانی ها به انها مراجعه میکنند.هنگام رسیدن لیدرهای دختری هستن که مدعی میشن دانشجو بوده وجهت مخارج تحصیلی شما را تو روبندی قرارمیدن که ازش دعوت کنید برای همراهی وبشما نشان بدن مراکز خرید ارزان قیمت وسکس بیشتر باکمترین هزینه واین لیدر های کاربلد ایرانیان کف کرده را به خونه های غیرمجاز راهنمایی میکنن حتی اگر در این مکانها از سه جهار تا کاندوم ذاباهم استفاده کنن ولی بعلت کثیفی بیش از حد عدم نظارت بازرسان بهداشت اون شخص خودش و به ایدز مهمون میکنه.پس اگر دوستان قصد مسافرت به جزایر زیبای تایلند رو دارند به جزایری بروند که ایرانی ها به انجا نمیرن وهرگز به مکان های play boys وارد نشن چون مهمون HIV+میشن

 • shahrock

  میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی چیکار کرده که مبتلا شده؟ مگه نگفته همیشه از کاندوم استفاده میکرده؟ ایا از طریق رابطه دخولی بدون کاندم مبتلا شده؟ یا مثلا سکس دهانی؟ میخام ببینم احتمال خطر چقدر زیاده

  • مرد روز

   شاید جزئیاتش را خودش هم نمی داند ولی به احتمال زیاد در لحظاتی بدون کاندوم امیزش داشته است یا …

  • استفاده از کاندوم یک رفتار معمول است و تقریبا همه استفاده می کنند ولی اگر در محیط غیرعادی به همراه مشروب و ومواد مخدر و داروهای افزایش تحریک جنسی توام شود افراد می توانند بی مهابا شوند و ریسک پذری شان زیاد شود و کاندوم را به شکل کامل استفاده نکنند.

 • خودم

  بسیار کلیشه ای و در سبک سریال های ترکی و آیینه عبرت و این صحبت ها بود. ایدز همه جا هست. در خود ایران هم به وفور هست. اکثریت قریبا به اتفاق این معتادهای کارتن خواب ایران ایدز را به همراه هپاتیت بی و سی دارند و هر گونه تماس خون به خون سبب انتقال این سه بیماری خواهد شد و کم نیستند کسانی که به این شیوه این بیماری ها را گرفته اند.
  در صورتی که در مورد ایدز مطالعه داشته باشید متوجه می شوید حقایقی می شوید که ممکن است باور نیز نکنید
  https://www.cdc.gov/hiv/risk/estimates/riskbehaviors.html