5 دلیل سالم و علمی برای خودارضایی

143690204

خودارضایی همه تاثیرات مفید یک رابطه جنسی را ندارد. حتی تعداد اسپرم در حین خودارضایی با حالت زناشویی فرق دارد. شاید مطمئن ترین سکسِ ممکن باشد و خطر بیماری های مقاربتی نداشته باشد ولی استفاده مداوم از خودارضایی برای رفع نیاز جنسی، ممکن است تلاش برای دستیابی به شریک جنسی را خیلی کم کند.  خطر خونریزی درون آلت به خاطر خودارضایی های مکرر و خشن نیز محتمل است.

اما با این وجود دلایل زیادی نیز وجود دارد که خودارضایی را به قول دکتر Gloria Brame متخصص سکسولوژیست، بخشی از فعالیت سالم جنسی انسان ها ساخته است. به عبارت دیگر همانطور که مسواک زدن مدوام، باعث تمیزی دندان و لثه خواهد بود خودارضایی نیز به سالم بودن مسیر لوله های اطراف آلت تناسلی منجر خواهد گشت.

این هم 5 دلیل مشخص برای انجام خودارضایی:

 پیشگیری از سرطان

یک تحقیق منتشر شده در استرالیا اعلام کرده است که مردانی که 5 بار در هفته با سکس یا خودارضایی به تخلیه اسپرم  می رسند 30 درصد کمتر از بقیه شانس گرفتن سرطان پروستان دارند. به نظر می رسد ضمن تخلیه اسپرم ها، مواد زائد و مسموم در بین لوله های اطراف مجرای ادرار نیز دفع می شوند.

استواری بیشتر آلت مردانه

در سنین بعد از جوانی، تمام ماهیچه های بدن به مرور زمان، ضعیف تر می شوند. اما تخلیه مداوم و هفتگی از طریق سکس یا خودارضایی، باعث تقویت ماهیچه های شکم، پهلو و مثانه خواهند شد که نقش تعیین کننده در ثبات و پایداری آلت دارند.

جلوگیری از زودانزالی

دکتر Brame معتقد است خودارضایی یک ساعت قبل از رابطه جنسی به شما قدرت کنترل بیشتری می دهد. اجرای این برنامه یکنفره معمولا دو دقیقه طول می شکشد. اگر سعی شود مدت اجرا را به 3 دقیق افزایش دهید تمرینی برای کنترل ارگاسم خواهد بود. زمان رسیدن به اوج را هر چه بیشتر به عقب بیاندازید بر خودتان مسلط تر خواهید شد. به همان صورت برای هر مرد حدود 50 بار تماس کافی است تا به رضایتمندی مورد نظر برسد که این عدد را نیز می توان از طریق مکث های پیاپی در حین اجرا، به دو برابر هم رساند.

بالا رفتن قدرت دفاع طبیعی بدن

پزشک متخصص هورمون درمانی دکتر Landa می گوید ارضا شدن باعث تنظیم هورمون کوریسول در بدن می شود. در باور عمومی هورمون کورسول علامت تنش و خستگی و عصبیت می باشد ولی وی می گوید تنظیم کورسول باعث بالا رفتن قدرت دفاع طبیعی بدن خواهد شد

باعث شادی و سرحالی می شود

ارگاسم قوی ترین داروی مخدر طبیعی است که با خود مقدار زیادی مواد شیمیایی نظیر دوپامین و آکسی تاسین در درون مغز ترشح می کند که تاثیرات شادی آور و لذتبخشی ایجاد می کنند. دکتر Brame می افزاید اسکن های تهیه شده از مغز یک معتاد که به مواد مخدر دست یافته است و مغز انسانی که ارگاسم داشته است خیلی شبیه هم هستند.

 

5 Reasons You Should Masturbate Tonight

http://www.menshealth.com/sex-women/5-reasons-you-should-masturbate-tonight

Image Source

Beat It: 9 Ways Masturbation is Good for Your Health

More from مرد روز

کاریکاتور روز – دو نوع افراط در پوشش زنانه

Alex Falco Chang - کوبا http://www.cartoonmovement.com/cartoon/11916
بیشتر بخوان
 • Ali

  سلام ، ایا خود ارضایی مانع رشد قد انسان میشود یاخیر لطفا توضیح دهید.

  • marderooz

   قد انسانها معمولا ژنتیک است. شاید سلامت تغذیه در دوران بلوغ کمی موثر باشد ولی نمونه تاثیر در طول چندین نسل خودش را بروز دهد. ممنون

  • Milad Mohaghegh

   تمام این صحبت ها افسانه ای بیش نیست. تحقیقات سکسولوژیست ها تنها نکته منفی خود ارضایی رو در زیاده روی در اون و پیامدهای روان شناختی اون اعلام کردن.

 • Mohsen fooladvand

  هرچیزی در حد اعتدال خوبه ،،، خودارضایی نیز

 • منصور

  خودارضایی اگه قبل از بلوغ شروع بشه باعث بلوغ زودرس و عدم رشد کافی قبل از بلوغ میشه ولی عامل اصلی همون ژنتیکه

 • سامان

  یعنی الان اون تو همه جا زنگ گرفته؟