کاریکاتور روز – ما داعش را نابود می کنیم

GOLAGHA iran 2001 8 gun bomb-M

 تروریسم جدید به پادگانها حمله نمی کنند. رهبران سیاسی و نظامی را هدف قرار نمی دهد. آنها به ضعیف ترین و آسیب پذیرترین ها یعنی شهروندان حمله می کنند. با وجود آنکه دهها و صدها بار بر بودجه دولت های همه جهان برای گسترش سازمان های امنیت و پلیس و ضد ترور و … افزوده شده است. ولی عملا نمی توانند از شهروندان شان محافظت کنند.

به جای یافتن راه حلی ریشه دار و انسانی، حکومت ها با  انتقام نظامی شان، بر نفرت و دور باطل کینه و انتقام دامن می زنند و خاک منطقه را مساعد رشد تروریسم منفورتر و جانی تر می سازند. در فاصله بین تغییر طالبان به داعش، بیش از یک میلیون کودک در منطقه یتیم شدند و میلیونها نفرشان آواره… شکی نیست که از دل خشونت گسترده در منطقه، دیوانه های بیشرم تری نیز ایجاد خواهند شد. با هر بمبی که در روستاهای منطقه ریخته می شود یک تروریست از جان گذشته، ساخته خواهد شد.

در این میان مردم نواحی تحت کنترل تروریست ها، آسیب پذیر تر از همیشه گشته اند. نه تنها هیچ رحمی از طرف داعش نصیب شان نمی شود. مردم بدبخت منطقه نه از بوش محافظه کارخیری دیده اند و نه  سوسیال دمکراتی نظیر اولاند که روز فاجعه پاریس گفت « ترحم نخواهیم کرد» و بر سرشان بمب می ریزد.

در حقیقت، ما شهروندان بی دفاع جهان در مرکز تهدید و حمله قدرت های سیاسی همه جهان هستیم. این روزها خدا به دادِ نتیجه دخالت ها و ماجراجویی های نظامی ایران برسد. به داد مردم کوچه و خیابان ایران …

در این همهمه نفرت و انتقام و سمت گیری های احساسی، تقاضای شهروندان چه می تواند باشد؟ صلح، دستور خروج کامل قوای نظامی خارجی از منطقه؟ کمک صلح امیز برای ثبات منطقه؟ قطع ریشه های اصلی حمایت مادی و تسلیحات داعش؟ کمک به حل مسالمت امیز مسائل نفرت زا نظیر سوریه و فلسطین و … تدارک چاره های درازمدت برای کم شدن بار فقر و تبعیض در سایر مناطق سرشار از تنفر و خشونت …

یکی از ریشه های تروریسم

More from مرد روز

خصوصیات افراد بیش از حد حساس

می گویند حدود 15 الی 20 درصد افراد جامعه، بیش از حد حساس هستند...
بیشتر بخوان
 • من

  اینا تبعات تنفر الجزایری ها و مراکشی هاست که پیامد استعمارگری اشتباه فرانسه در کشورهای دین محوره.
  شما فرض کنید تو همین ایران بسیجی ها معمولا متعلق به مناطق محروم کشورند که اصولا تند رو هستند. ولی خوشبختانه همه به صورت حرفه ای زبان انگلیسی را برای ارتباط و بیان عقیده نمیدونن و زبان راه ارتباط و کسب اطلاعات با دنیاست. اما تو الجزایر حتی روستایی ها هم به طور حرفه ای به فرانسه و عربی مسلطند که سنی های بسیار متعصبی هستند. به پاکستان نگاه کنید همشون انگلیسیرو خوب میدونن و این باعث شده که به هر دانشگاهی تو خارج سربزنید پر از پاکستانیه از هر قشری چون به انگلیسی مسلطند به ما ترجیح داده میشن. و حتی میبینیم طرف با ریش بلند و اون لباس پاکستانی معروف به سر کلاسا میاد میزان تعصب به این حد بالاست. اکثر عملیات تروریستی هم همونجا تو پاکستان برنامه ریزی شده.
  به نظر من شعار جا افتاده فارسی را پاس بداریم، سیاستی زیباست و راز آرامش و خاموش کردن تعصبات دینی و اجتماعیه که در نگه داشتن اتحادمون خیلی کمک کرده، وگرنه سپاهی از همه چیز دانان تندرو داشتیم که جهان از دستشون آسایش نداشت. حالا ممکنه داخلیاش سرکوب اجتماعی زبان محترم ترکی ، کردی و بلوچی و حتی عربی باشه و خارجیهاش سرکوب ادعاهای جهانی مردم ایران.
  این رو هم بگم که ما این آرامش رو علاوه بر زبان فارسی مدیون قهرمانانی هستیم که جونشون رو در جنگ های تاریخی از جمله جنگ عراق فدا کردند تا مستعمره نباشیم. درود به همه شهدا.
  زبان عربی مگه زبان دین نیست اما حتی یه معلم عربی هم نمیتونه به صورت بومی عربی رو یاد بده یا کمتر موسسه هایی زبان عربی رو ارائه میدن. اینم یک سیاست زیبای دیگه برای عدم ارتباط با متعصبین دینی سایر کشورها.

  • نگيين

   عزيز من تو خودت هم كه از همه بدتري .ندانستن دواي كدام درد بشري بوده كه شما دوباره تجويز ميكني اما جواب بقيه افاضاتتان چيزي كه اروپاييان از 6 قرن پيش شروع كردن وبهش عصر روشنگري ميگن وبراشون بسيار سخت ودرد دار بوده مثل گرد بودن زمين ومركز جهان نبودن ان و نهايتن هم داروين كه بكلي بساط ادم وحوا و…. خيلي چيزا رو بهم ريخت باعث گرديد دين يك علاقه شخصي وكاملن متضاد با فهم وشعور مثل عشق و…بشه وقضيه حل شد .حالا به مردم ايران پاكستان سعودي …. بگوييد : گردن زدن دو سه هزار نفر اسير كه امان هم گرفته بودن از خود رسول الله بخاطر اموالشانوهم خوابگي رسول الله با عروس ريس قبيله درهمان شب كه شوهرش چند ساعت پيش گردن زده شده درست نيست(بني قريظه امام خميني هم تاييد كردند حضرت علي گردن 700 نفر را در نيم روز زدند وهيچ نگفتن درست است يا نيست) ضمنن كسي از وطن دفاع ميكند كه خودش مسبب بروز جنگ وصدور انقلابش نباشد وگرنه اگر هم تمام خسارت ها را هم جبران كنند نه با ثروت داخلي انگاه ميتوان گفت خسارات مالي اين ماجراجويي را(نه انساني وابرويي و چند نسل سوخته و… و….) را جبران كرده اند

 • Gadfly

  فرض کن فرانسه، روسیه، امریکا و … همگی شان رژیم هایی شیطانی هستند اما مسبب اصلی بدبختی ملت هایی نظیر سوریه، لیبی، ایران و عراق کسی نیست جز فرهنگی که امثال بشاراسد، خامنه ای، خمینی، صدام حسین و معمرقذافی ها از آن برخاسته اند.
  آیا کشورهای چون برزیل هند ژاپن مالزی برده نظام های سرمایه داری و یا مارکسیسم هستند؟
  مشکل ما، مشکل عمیق فرهنگی است: از جرم های مندرآوردی شرب خمر و زنا و سب النبی و همجنسگرایی و مجازات های ددمنشانه شلاق سنگسار و مصلوب و پرتاب از کوه و … بگذرید؛ فقط از مسلمانی بپرسید که آیا فکر نمی کند پخش گاه بیگاه اذان نقص حقوق دیگران است؟ ببینید چه جواب می دهد

 • داعش هر چه نباشد، بهانه خوبی برای سیاستمداران جهانی است که بیکاری و فقر و مشکلات اقتصادی و…. را با ترم “هزینه های جنگ با داعش” توجیه کنند.

  به قول جان فوستر دالاس وزیر خارجه آمریکا در 1976″ آمریکا هیچ دوستی ندارد، آمریکا منافع دارد” این داعش هم از منافع قدرت های جهانی است وگرنه اصلا تشکیل نمیشد.

 • اصغر

  کاشکی اینو بفهمن