شغلم را دوست ندارم

download

با سلام و عرض ارادت
دختری هستم که با وقفه 4 ساله، مدتهاست دنبال کاری مطابق با روحیه و دانش خودم هستم. خوشبختانه سه مورد مناسب پیدا کردم اما به خاطر پیدا کردن کار بهتر منصرف شدم ( مدتی است به دلایل مختلف دچار تزلزل در تصمیم گیری شدم) تا اینکه همکار سابقم که رئیس هیات مدیره یک پروزه شهرداریست شغل صندوقداری را پیشنهاد دادن و وعده ارتقاء آن را نیز دادند.

من علیرغم میل باطنی قبول کردم ولی هر روز با افسردگی و خستگی روحی آنرا انجام میدهم. ایشون به من گفتن منتظر بمان. من در قبال بی کفایتی مدیر فروشگاه که بر اساس رابطه به این سمت دست یافته دیگر نمیتوانم سکوت کنم. آیا با رها کردن این شغل بدون توجه به وعده مدیرعامل، بی احترامی به ایشان نیست؟ کاملن عاجزم و نیاز شدید به راهنمایی های شما دوستان دارم. آیا با کسب تجربه این یکماه، به دنبال شرایط جدید در شغلی متفاوت باشم. آرمانها و زندگی من این نیست. در ضمن من دختری حساس و تیز بین هستم. با کمال احترام به تک تک نطرات شما ارج می نهم. سپاسگزارم

 

نوشین عزیز

اولا: بخش قابل توجهی از افراد نه شغل دلخواه شان را دارند و نه شغلی که در باره اش آموزش دیده اند. با این وجود، واقعیت های زندگی همگی شان را وا می دارد که شغل خودشان را تا پیدا نکردن کار مناسب رها نکنند.

دوماً: یک ماه خیلی خیلی کم است برای تصمیم گیری در باره رفتن یا ماندن … برای دریافت ارتقا و به احترام دوستت که فرصت اولیه را ایجاد کرده است صبور باش. حساسیت و تیزبینی ات را صرف همین کاری که داری بکن و قابلیت خودت را از همین مقطع نشان بده.

سوماً: دوست تان که باعث و بانی ورودتان به این کار بوده است نیز موقعیت بهتری خواهد شد تا در اولین فرصت، به خاطر رفتار حرفه ای که بروز دادید، شغل همسطح دانش و تجربه شما را تدارک ببیند.

چهارماً: کاری به مدیر شرکت یا سایر نابسامانی های محیط شغلی ات نداشته باش چون حتما برای آن کار، افراد دیگری تعیین شده اند. متین و سختکوش باش چون در موقعیتی هستی که شانس ارتقا واقعی است. لطفا از حساسیت و تیزبینی ات  برای مدتی  ثابت قدم باش.

بهمن
image Source

http://jonlaing.tumblr.com

Written By
More from بهمن

وقتی نمی دانستی او متاهل است

سلام به شما. من پسری 20 ساله هستم یکی دو بار هم...
بیشتر بخوان