آیا خواستگاری توفیق اجباری است

177

سنگ صبور

راستش من به سنی رسیدم که باید ازدواج کنم و قراره به همین زودی ها به خاستگاری دختری برم که اصلا روش شناختی ندارم و صرفا چون این خواست خانواده هاست دارم این امر رو انجام میدم. حالا قراره با دختری تشکیل خانواده بدم که هیچ علاقه ای بین ما وجود نداره. ولی چون من میدونم این یک توفیق اجباریه میخوام اولین برخوردم با این دختر تصویر مناسبی تو ذهنش از من بوجود بیاد چون در هر رابطه ای برخورد اول خیلی مهمه حالا دوستان در مورد چه چیزهایی باهاش صحبت کنم خوبه؟ دوستانی که تجربه دارن لطفا کمکم کنند.اصلا نمیدونم باید چی بگم! یه سوال هم از خانوما شما دوست دارین همسر اینده تون توی برخورد اول به شما چی بگه؟

رحیم عزیز

به نظر می رسد خواستگاری سنتی است که در فامیل شما وجود دارد و طبق تربیتی که داشتی و تجربه های که شاهد بودی برایت قابل احترام است. به نظر من سنت خواستگاری تا آنجا که حق انتخاب را برای دختر و پسر قائل شود با وجود آنکه یک توفیق اجباری است ولی می تواند فرخنده هم باشد. بی تردید بهتر می شد اگر این امکان را می داشتید که یک دوره آشنایی یا نامزدی یا هر چه که منجر به شناخت تان از هم بشود فراهم می بود.

اگر امکانش هست و اسم و مشخصات دختر را میدانی یا می توانی تهیه کنی تلاش کن که در فیسبوک یا هر شبکه اجتماعی و به هر طریقی که ممکن است در باره او کنجکاوی کنی … سعی کن بفهمی مدرسه اش کجاست. محیط کارش، دوستانش … خلاصه اینکه خیلی بی گدار به آب نزن .

در فرصت اولیه و ملاقات کوتاهی که ممکن است در خواستگاری نصیبت شود سعی کن بیشتر شنونده باشی. به او اطمینان بده که انتخاب او خیلی مهم است. صریح و صمیمی بگو که  مرد خانواده دوستی هستی و به سنت و هماهنگی امور زندگی در فامیل احترام می گذاری. بقیه اش به شانس بر می گردد و اینکه ایا آمادگی آن را دارید یا خیر.

بهمن

Written By
More from بهمن

احساس شرم مردان از گریه کردن

سنگ صبور محترم از وقتی که خودم را شناختم به خاطر نمی...
بیشتر بخوان
  • ادم

    در جواب بهمن شانس نکته ظریفی بود، واقعا این نوع ازدواج مثل انتخاب کردن یک تخم مرغ شانسی هست، ممکن داخل اون تخم هرچیزی باشد ولو پوچ. ممکنه هر اتفاقی بعد اون بیفته، نه تضمینی هست که زندگی عالی در پیش رو باشه نه بلعکس، احترام گذاشتن به سنت شاید ادب و مرام شما رو برسونه اما شاید لازم باشه برای زندگی که در اینده می خواهید تشکیل بدید بیشتر دقت و حساسیت به خرج بدید، به هر حال وارد برهه ای از زندگی می شوید که نوعی تولد دوباره حساب میشه، اتفاقی که آینده ای طولانی در پی خواهد داشت، زندگی که تغییر عظیمی به روال زندگی که تا الان تجربه کردید خواهد داد. شاید بگید با هر کسی هرچقدر هم آشنا شوید بازم جای ریسک رو داره و تضمینی برای آینده خوب نخواهد بود، اما می تونید این ریسک رو با تحقیق و اشنایی بیشتر با گذر زمان به مراتب کم کنید. سنت جای خود شرط عقل هم جای خود.

  • زهرا

    مهمترین آیتم.