اعمالی که بعد از هر شکست نباید انجام دهیم

اینها بخشی از مواردی است که روان درمانگر و نویسنده کتاب « نشانه های عملی برای انسان ها» Atalanta Beaumont می گوید بعد از هر شکست، بهتر است از شما سر نزند.

1 – دنبال فردی بگردید که همه اشتباهات را گردن او بیاندازید و یک لحظه به ذهن تان خطور نکند که شما هم در شکست یا خطای مرتکب شده نقش داشتید.

2 – … هیچوقت با دل و جان به هیچ کاری متعهد نشوید. قضیه را جدی نگیرید و هیچ چیز را باور نکنید حتی خودتان را

3 – شکست تان را زیر ذره بین ببرید و حدس بزنید چه اتفاق دیگری می توانست بیفتد یا چه واکنش دیگری می توانستید به خرج دهید. مدام به خودتان یادآوری کنید که باعث و بانی شکست بوده اید.

4 – یا دنیا را به خاطر شکستی که  خورده اید تباه شده ببینید یا به آن کاملا بی اعتنا باشید. آدمهای دور و برتان یا خارق العاده هستند یا درب و داغان .

5 – به هیچکس نگویید به خاطر اشتباهی که مرتکب شده اید چه احساسی دارید. توقع داشته باشید همه وضعیت روحی شما را درک کنند.

6 – اخم کنید و کینه به دل بگیرید و همه چیز را شخصی بپندارید. مدام به دلخوری و تلخی تان اضافه کنید و تا می توانید بر روی زخم های قدیمی نمک بپاشید.

 

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

نظریه متفاوتی در باره شیوع افسردگی

دکتر جاناتان روتنبرگ نویسنده کتاب « شیوع افسردگی در دنیای جدید» بدون...
بیشتر بخوان
 • کسانی وجود دارند که اشتباه های گذشته خود را مدام تکرار میکنند
  و هیچ گاه به آن ها اعتراف نمی کنند
  دلیل این امر فرار از گذشته است
  انسان ها گاها از زخم های گذشته خود فراری اند
  زخم انسان نیاز به مراقبت دارد ، نه فرار
  باید زخم خود را نوازش کنیم و با واقعیت آن کنار بیاییم ..
  در این صورت است که این گذشته می تواند برای آینده تاثیر مثبت بگذارد
  در غیر این صورت فقط تکرار اشتباه خواهد بود و بس
  🙂
  SΛjjΛÐ ΞsКΛЛÐΛЯł

 • رضا

  خوب میشد جمله منفی رو به مثبت تبدیل میکردید. این روش منفی درمنفی در پارسی رایج نیست. یعنی:اعمالی که بعداز شکست باید انجام دهیم….1)دنبال فردی نگردید که اشتباهات خود را به گردنش بیاندازید….و الی آخر. منفی در منفی در ادبیات پارسی قابل فهم نیست. تشکر از سایت خوبتون.

  • marderooz

   رضای عزیز جالب این است که متن انگلیسی نیز کامنت مشابه از نارسا بودن این شیوه منفی در منفی را خاطرنشان کرده است. ما سعی کردیم از منفی و مثبت نشان دادن پاراگراف ها فاصله بگیریم و فقط همه را برعکس عنوان کنیم. گفته شده که یک دلیل برای این شیوه نوشتن مقاله این است که از خواننده توجه و تمرکز بیشتری طلب می کند که البته در این دنیای سریع و پرشتاب شاید تمرین ذهنی بدی نباشد. ممنون از تذکر

   • نسيم

    دقيقن به نظر منم باعث ميشه آدم تمركز كنه ببينه چي داره مي خونه و بهترم توي ذهن مي مونه نسبت به روش رايج و تا حدي كليشه ايه مثبت بكن نكن!

 • کاروان

  خوندم حالیم نشد.