چگونه به زنان توجه کنید

woman-with-black-hat-1909

 

روانشناس و متخصص روابط زناشویی دکتر Tracy Thomas از یک راز کمابیش جالب در باره زنان می گوید که دانستنش می تواند برای ما مردان مفید باشد. شاید بسیاری از شما ناظر بوده اید که عزیزتان به یکباره در برابر شما ظاهر می شود و با نگاهی کنجکاوانه مستقیم یا غیرمستقیم از شما می پرسد که خوب! چه تغییری کرده ام؟

به هر دلیلی که شاید در ژن یا تربیت مردانه وجود دارد بیشتر مردان در این لحظات بخصوص عاجز از دیدن جزئیات هستند. هر جامعه ای نیز برای این رفتار مردان توجیهی دارد. این اواخر روانشناسی تکاملی و مردم شناسیِ انسان اولیه نیز توجیهی ارائه داد مبنی بر اینکه در قبایل اولیه وظایف زنان یافتن دانه های نباتی و میوه ها و گیاهان و دقت در رفتار روزانه مربوط به نگهداری و حفاظت از کودکان و سالخوردگان بود. لاجرم بر دقت شان افزوده شد ولی مردان در سفرهای تعقیب و شکارِ چند روزه، تکیه اصلی شان بر سرعت، شجاعت و قدرت بود و …

این روزها که نحوه یادگیری مشاغل تخصصی و موقعیت زوج ها تقریبا شبیه به هم شده است برای مردان چاره ای نمی گذارد که یاد بگیرند توجه بیشتری برای شریک زندگی یا فردی که قرار است بیشتر آشنا شوند قائل شوند.

مردان لازم نیست هوش و حواس خود را معطوف نوع تغییر آرایش موی سر یا لباس یا کفش خانم ها نمایند و با دستپاچگی و استعدادی که برای ندیدن جزئیات دارند به مورد مشخصی اشاره کنند. مثلا بگویند موی مشکی یا کوتاه جذابت می کند یا کفش کتانی چقدر قیافه جالبی به تو داده است و … اشاراتی که معمولا درست نیست و تلاش شما را بی نتیجه می گذارد.

به قول متخصص روابط زناشویی برای زنان بیش از هر چیز مهم است که مردان متوجه وقت و انرژی که گذاشته اند باشند. رفتن به آرایشگاه یا مرتب کردن ناخن و لاک و … یا ساعت ها در فروشگاه ها با وسواس کامل برای یافتن لباس و کفشی که فکر می کنند برقامت شان زیبا است و شما هم حتما  او را قشنگتر خواهد دید واقعا نفسگیر است.

خانم ها فقط می خواهند بعد از این همه تلاش در رویارویی با شما ببینند که شما قدر این کارشان را می دانید. برای آنها تشکر و خشنودی شما از حوصله و توجهی که برای رابطه زناشویی می گذارند مهم است. برای همین کافی است وقتی این بار در مقابل چشمان منتظر و کنجکاو عزیزتان قرار گرفتید خودتان را به در و دیوار نزنید که یک چیز مشخص و تغییر یافته را در ظاهر او کشف کنید.

به قول دکتر Tracy Thomas این هماهنگی که از آن در روانشناسی رفتاری با عنوان behavioral conditioning یاد می کنند نوع تطبیق پذیری از واکنش است که قرار اصلی آن حمایت و مثبت دیدن نیت رفتار متقابل است و به دنبال یافتن دلایل غیرضروری و منفی نیست.

اگر کفشی که خریده است کمی زیادی کوچک است یا کمی زیادی براق است لازم نیست متخصص و طراح کفش بشوید. کافی است بگویید :« چقدر این کفشها قشنگند توی پای تو» یا اگر موهای سرش را زیادی کوتاه کرده است چون می دانید بخشی از تصمیم او به خاطر خوشایند شما بوده است و می دانید که دو هفته دیگر موهایش به حدی که مطلوب شما است می رسد کافی است بگویید: « خیلی دوستت دارم چون مدام حالت های مختلفی از جذاب بودن داری»

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

نقش الهه شانس در زندگی بشر

[caption id="attachment_39230" align="aligncenter" width="518"] Fortune[/caption] فیلسوف معروف آلن دباتن در یکی از...
بیشتر بخوان
 • علی

  منتظر بودم که یه راه عجیب غریب واسه کشف تغییر مورد نظر ارائه بدید.زهی خیال باطل

  • شراره

   چرا دنبال راه حل های خاص و عجیب می گردید با ساده ترین راه و قشنگ ترین حرف که از دلتون میاد می تونید با زنی که دوست دارید حرف بزنید.

 • دختر

  لطفا دست از این بازیِ مردها شجاعت و …و زنها بچه داری بردارید
  ضمنا این همه همه چیز را به دوران پارینه سنگی می توان نسبت داد؟
  من نمیدانم ایا واقعا هنوز همه جای دنیا این مشکل خنده دار که مردان تغییر زنان را نمی بینند وجوددارد

 • منصور

  بابا جان من اثبات شده که صفات اکتسابی نمیتوانند ارثی شوند و نظریه داروین رد شده حالا شما هی بگو تو عصر سنگ مردان اینو میکردن زنان اینو میکردن همه ی اینا چرت و پرته

  • منصورخان

   اتفاقا اثبات شده که صفات اکتسابی هم میتوانند ارثی باشند. اگر خبر ندارید بگردید پیدا میکنید. دیگران را به خاطر جهل خود به نادانی متهم نکنید.

  • Poorya

   دوست گرامی اگه لمکانش هست یه رفرنس هم در مورد رد شدن تئوری فرگشت بزارید بنده هم متنبه بشم.