من از مردها خوشم می آید اما …

breakingbad4

من از مردها خوشم می آید. خیلی از وقت ها، مردان را بدون اینکه متوجه شوند با کمی فاصله زیر نظر می گیرم. رفتار و حالت شان برایم خیلی جذاب است. چشم های شان به نظرم برق قشنگی دارد. به نظر می آید می توانند انسان های صمیمی و لطیفی باشند ولی به محض آنکه خودم را در معرض توجه شان قرار می دهم عوض می شوند. دیگر راحت، با اعتماد و مهربان نیستند.

شاید اگر بخواهم صریح باشم از وقتی که نگاه خریدار و حالت شکارچی بودن آنها متوجهِ من می شود من از آنها می ترسم.، از وقتی که با همه هوش و ذکاوت معمولی ام پی می برم که به اشکال مختلف ولی غیرمستقیم می خواهند با من بخوابند ولی از ترس رد خواسته شان، تن به هر دوز و کلکی می زنند مثل همیشه به یادم می آید که باید از مردها بترسم.

من 26 ساله هستم و در حد خودم تجربیاتی دارم و منکر این نمی شوم که زنان نیز معمولا با شیوه های متفاوت همین عکس العمل ها را نشان می دهند. مقدم بر همه، خودم هم اینطوری هستم. من معتقدم در همه دنیا، بخصوص از نوجوانی به بعد، نقش های شکارچی و آهو را به دختران و پسران تحمیل می کنند و آنها نیز برای همرنگ جماعت بودن اعتراضی نمی کنند.

من اطمینان دارم که راه های سادهِ و مهربانانه تری برای مردان وجود دارد که اگر بخواهند می توانند بر طبق آن به آرزوهای خود برسند. آنها کافی است گاهی دل به دریا بزنند و بدون هیچ نقابی به زنان این دوره و زمانه بگویند که از آنها خوش شان آمده است.

من معتقدم این دوگانگی رفتاری، این ترسی که دخترانی چون من داریم ولی مجذوب شما هم می توانم باشیم گره اش به دست شما مردان باز می شود. مردان در قدم اول باید باور کنند که خودشان آدم های خواستنی هستند و قصه قدیمی را بر هم بزنند که جامعه را به مردان شکارچی و زنان در حال فرار تقسیم کرده است.

لقب شکارچی دادن به شما، توهین آمیز و خطرناک است. از این نظر، ریسک و خطر دارد این حق را در شما می پروراند که بدون تایید و انتخاب ما نیز، به سراغ ما بیایید. امری که همیشه در طول تاریخ، رابطه ما زنان و شما مردان را، تا سطح تجاوز هم نزول داده است. بگذارید ما احساس اطمینان کنیم و همانطور که می دانید احساس امنیت برای ما، مصادف با تمایل نزدیک شدن به شما است.

از ما بپرسید که چه می خواهیم و چه چیزی دوست داریم؟ خواسته های زنان از هم متفاوت است. ما زنان توقعات متفاوتی نیز از مردان داریم. پس لطفا به خاطر خودتان هم که شده، دست از فرض و گمان بردارید و مستقیما با کلمات مشخص بگویید چه می خواهید و به جواب ما گوش دهید.

سعی نکنید با کلک و تزویر به ما نزدیک شوید. بگذارید با میل خود بیاویم. باور کنید که شما برای ما جذاب و مطبوع هستید. به وجود خودتان اعتماد کنید و بگذارید ما به خاطر شخص خودتان به شما نزدیک شویم. شما به خودی خود لایق ما هستید و احتیاج به جملات قشنگ و غرق شدن در دروغ معطر ندارید.

قضیه تمایل زنان به خودتان را شخصی نبینید. علاقه ما یا دوست نداشتن ما ربطی به کیفیت وجودی شما ندارد. کمی مسخره است ولی به پیاز فکر کنید که به خودی خود طعم و عطر خاصی دارد. اگر زنی از پیاز خوشش نمی آید حتما زن دیگری وجود دارد که عاشق پیاز است. تازه مگر شما هر زنی را که می بینید مجذوبش می گردید که توقع باید داشته باشید که همه زنها شما را خواستنی بیابند؟

مطمئن باشید که ما از دیدن شما و بدن تان احساس خوبی پیدا می کنیم. هر چند از کودکی به ما آموخته اند که با دیدن عضو جنسی شما، دماغ مان را بگیریم و چشمان مان را ببندیم و مثل یک شربت تلخ و بد مزه شما را سر بکشیم. اما باور کنید ما زنان در اولین ملاقات عاطفی و خصوصی با شما و اعضای بدن تان، متوجه می شویم که چقدر زیبا و دوست داشتنی و لذتبخش هستید.

از سوی دیگر این توهم را هم نداشته باشید که آلت شما شبیه یک طعمه است و ما هم ماهی هایی هستیم که بلافاصله با دیدن آنها مجذوب طعمه شما می گردیم. مادامیکه درخواست نکردیم سعی نکنید طعمه های تان را به رخ بکشید.

من خیلی متاسفم که قصه گوهای تنبل و بی خاصیت، مبلغ این ایده هستند که شما مهاجم و شکارچی هستید و ما قربانیان. من متاسفم که در داستان های مسخره ای که بافته شده نقش زن به عنوان سمبل پاکی و نجابتی است که قرار است وحشی بازی های شما را جبران کند. ما فقط دو نفره می توانیم این باورهای غلط را تغییر دهیم و با هم بهتر شویم. و هر دوی ما به یک مقصد مشخص بیاییم. بله ما خوب است که همرمان با هم بیاییم. راضی و لذتبخش …

این نوشته اقتباسی است از یک مقاله در نشریه مردانه « پروژه مردان خوب» که توسط خانم Alyssa Royse نوشته شده است

The Danger in Demonizing Male Sexuality -Alyssa Royse

http://goodmenproject.com/featured-content/the-danger-in-demonizing-male-sexuality/

http://goodmenproject.com/featured-content/the-danger-in-demonizing-male-sexuality/

Images:  Sony Pictures Television, Breaking Gifs and Gallery 1988

telegram

More from مرد روز

سه دلیل اصلی طلاق در تهران

هفت هزار طلاق در شهر تهران و بررسی دلایل آنها منبع تصویر...
بیشتر بخوان
 • بابک

  متاسفانه انسانها به طور اعم و دخترها به طور اخص «دروغ های شیرین را به حقایق تلخ» ترجیح می دهند. در جامعه غربی که فرهنگ شان بسیار صریح و رئالیستی است شاید قابل پذیرش باشد که مرد صراحتاً به زن بگوید می خواهد با او بخوابد. اما در جامعه آریایی-اسلامی ما با وجود اینکه دختر می داند در خانه خالی دوست پسرش چه برنامه ای در انتظارش هست باز هم باید آنقدر به او دروغ بگویی و چاپلوسی کنی تا او بتواند با دروغ های تو خودش را راضی کند که پایش را از روی «ترمزهای فرهنگی» که جامعه در ذهنش تعبیه و نهادینه کرده بردارد.

  • shawn

   در قسمت اول با شما کاملا موافقم برای همین خانمها به فالو فالگیری و تعبیر خواب و دیدن فیلم های غمناک زنانه بسیار علاقه مند هستند ولی در عین حال علاقه ای به گفتن حوادث واقعی تلخ در طول تاریخ و حال ندارند و سریعا شاکی می شوند و می گویند حرفهای خوب بزنید.مثلا خانمی را می شناسم که در حین صحبت وجود دنیای دیگر و توصیف جهنم فورا گفت جهنم وجود ندارد و جالب اینکه نگفت بهشت وجود ندارد و گزینشی که مقبولشان هست دوست دارند باور کنند.

  • Soroush

   دقیقا دروغ‌های شیرین رو به حقایق تلخ ترجیح میدن!

 • Javad Alipour

  تا آخر مقاله نیومده بود و ندیده بودم که ترجمه است دهنم از تعجب باز مونده بود که یه زن ایرانی یعنی با این جسارت تونسته حرف دلش رو بزنه و چقدر عجیبه که اینقدر با مهربانی نوشته شده و اثری از نفرت توش نیست.

 • hehe

  avalan ke on tajrobiate 26 saleye dar hade khodet to halgham. dovoman dokhtaraye irani aksareshon ba ye beshkan omadan. az bas ke be khodeshon ehteram mizaran. age ye shab beri club ye dokhtar biari khone be on dokhtare migan Random. hame dokhtara to club random nistan hata ino bad midonan. dokhtar irani mashalah 80% ghabeliate random shodan daran. hatman jenetici chizie. marda ham ke shahvat shotori. khoda bedeh barekat be in melat. love Iran

 • شاهین

  دوست عزیزی که زحمت کشیدی، اولش تشکر میکنم که متن جالب و جدیدی رو نوشتی اما بنظرم ماها خیلی فاصله داریم با این موود رفتارها مثلا اونجایی که از زبون خودت نوشتی که با راه های مهربان تر میتوانند به آرزوی خود برسند… بنظر هنوز سکس رو یه لطف میدونی در حق مرد!
  آدمایی مثل “hehe” که پایین کامنت گذاشته و کل مطلبش اینه که دروغ نگی و داستان سرایی نکنی کلات پس معرکس، تو ایران جایگاه خوبی دارن و سرشون حسابی شلوغ و گرمه، شما خانم ها هم اکثرا همین رو میخوایین چرا که دقت کنی دخترا معمولا زیر این چیزا کامنت نمیزارن.. فکر میکنن این مطلب فقط برا مرداس یا اینکه… در هر حال حرکت خوبیه و امیدوارم که با این قضیه کنار بیاییم که رابطه، سکس، دوست داشتن و دوست داشته شدن فقط برای مردا نیست اگه رابطه ای باشه برای دو نفره و هر کسی قد خودش باید باشه وگر نه به قول همین دوست عزیزمون “hehe” دخترای ایران 80 درصدشون قابلیت راندوم شدن را دارن! و این ناراحت کنندس
  ممنون

 • sogolus

  من هم دخترم !هميشه دلم ميخواد پسرها بام صادق و رک باشن چون خودم با ديگران مثه کف دست هستم تحمل مردهای دقل باز و کلک و ندارم.اما وقتی يه آدم تو شروع آشنايی و حتی بعد از 2،3 ماه بهم ميگه دوسم داره يا پيشنهاد دوستی ميده فک ميکنم حسش واقعی نیست!!چونکه دوست داشتن به زمان و برخوردهای متعدد نياز داره و کسی که حسش واقعی باشه نميتونه خيلی راحت و مکررا بگه دوست دارم!
  و سعی ميکنه اينو حضوری بهت بگه نه از پای تلفن يا چت!تا آدم بتونی چشماشو ببينی صداشو بشنوی اينا خيلی مهمن!
  آقايون عزيز !خانوم ها خيلی بيشتر از اينها حساس هستن(زن های اهل عاشقی!) مثلا سکس به عنوان يه درخواست ,مسخره ست!!سکس هم مثل بوسه بايد ناگهانی و بدون برنامه ريزی باشه!
  بدونيد که عاشق کردن و ناز کشيدن يک هنر مردانه ست!
  ايجاد احساس امنيت در زن خيلی مهمه!مخصوصا بعد از سکس بهش بگيد دوسش داريد و ازش تشکر کنيد چون ممکنه بعدش احساس بد عذاب وجدان بگيره و حس کنه چيزی بيشتر از يک سوراخ برای تخليه ی مرد نيست.
  تمام چيزی که يک زن ميخواد و تمام چيزی که يه مرد بايد بدونه اينه ک اگه اول روح زن رو تصاحب کنيد,بدنش به سمتتون مياد و اين برای يه زن نهايت خوشبختيه که اول روحش به دست مرد تصاحب بشه بعد بدنش

  • شاهین

   اگه واقعا مث نوشتت باشی باید بگم ک دخترایی مث شما کمن… همیشه چیزای با ارزش و واقعی وقت بیشتری میطلبه تفاوتش مث فرش دست باف و ماشینیه
   موفق باشی

 • ّآرمین

  من فکر میکنمن برای جامعه ی ما اینها شعار هستند . در این جامعه که همه از گرسنگی جنسی رنج میکشند مردان میخواهند با هر ترفندی به سکس برسند و زنان در مقابلش به رفتارهای دیگری چون ماشین پرستی روی میآورند که داریم میبینیم . همینها باعث ایجاد یک بی اعتمادی گسترده میان زن و مرد شده . وقتی دوستی خوبی شکل میگیره میبینی که سکس واقعا جز کوچیکی از اون دوستیه اما الان فقط انگیزه ها سکس هست و این ناشی از گرسنگی جنسی هست که اون رو به جامعه تحمیل کردن . زنان در سکس احساس میکنند مفعول هستند و مورد تجاوز قرار گرفته اند . احساس مسکنند به مرد سرویس داده اند . در حالی که سکس کاملا یک عمل دو طرفه هست و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد و کاملا یک کار مشترک هست . هیچ کدان مفعول نیستند و هر دو فاعل هستند . خوب اگر این چیزها رو الان به یه دختر توضیح بدی آخرش میخنده میگه …….. میدونم سکس میخوای !!! چقد سخته حرفات رو نفهمن

 • ادیب

  (لقب شکارچی دادن به شما، توهین آمیز و خطرناک اسـت) این جمله اش تنمو لرزوند…یه عمره که این تفکر بیمار از محیط تو ناخودآگاه من ثبت شده که:((مردا و به خصوص خودم موجودات پستی هستیم که لیاقت ارتباط دوستانه و یا هر ارتباطی رو با زنان نداریم و مادر و خواهرمون هم به ناچار به دلیل نسبت خونی با ما خوبن وگرنه ما موجودات پست فقط به این دلیل وجود داریم که نیاز های موجود والا و بالا و برتری به اسم زن رو برآورده کنیم ولی خب طبیعت یه جا اشتباه کرده و اونم اینه که زور بازوی زیاد رو داده به مرد پس این زنها هستن که باید خودشونو بپوشونن که یه وقت تماس چشم یا حتی بدن یک موجود پست به اون از ارزشش کم نکنه,حالا پس موجود پست چون درحدی نیست که بخواد با چنین موجود ارزشمندی باشه باید هزاران هزار سکه ی طلا پاش بریزه تا اون راضی شه که با وجود پستی و بد بودنش باهاش سر کنه(مهریه رو عرض میکنم).)) بله…تمام عمرم تا همین چند وقت پیش نمیدونستم که در ارتباط با زن ها دارم از چی رنج میبرم تا اینکه بعد ساعتها کند وکاو حول شخصیت خودم این رو متوجه شدم و تنم لرزید که چه تفکر غلط و یا بهتر بگم نتیجه گیری ناخودآگاه بیماری درون من ریشه داشته و حالا که این متن رو خوندم و فهمیدم که این تفکر فقط در من نبوده و یک چیز شایع هست بازم تنم لرزید.البته بگم که جملاتی رو که نوشتم همیشه یا بهتر بگم هیچوقت تو ذهنم نبوده تا اینکه تونستم دلیل این حالم رو پیدا کنم و تازه با ارتباط دادنش با سابقه و گذشته ی افکار و رفتارم تونستم به این جملات نهادینه شده درون خودم دست پیدا کنم و وقتی پیداشون کردم مثل بار سنگینی بود که تا مدت ها فکر میکردم جزئی از وزن و بدن خودمه و وقتی تونستم این بار رو زمین بزارم هم حس خستگی و هم حس آرامش و امیدواری بهم دست داد.تمام این ها آسیب هایی که یک جامعه ی بیمار و گرفتار به اشخاص وارد میکنه, جالب اینجاست که بیش تر مردا در برابر این آسیب خودشون رو بالا تر از زنها میدونن ولی خب در مورد من یکی که برعکس بوده و تا اینجای عمرم من رو داشت له میکرد.اصل اینه که همه ی انسانها با هم برابرند وحتی یکسان و تنها بین انسانها تفاوت وجود داره و هیچ کس از دیگری برتر یا پست تر نیست.به هر حال یه اقیانوس از این حرفا تو ذهنمه که به چنگ و دندون فقط میتونم همین یه فنجونشو درارم و بزارم زیر میکروسکوپ, و جدی میگم بیش تر از این ها حرف تو مغزمه ولی هر کاری میکنم ترکیب مناسبی از جمله براش پیدا نمیشه که حتی بتونم خودم برای خودم اونو تکرار کنم و وقتی این جمله شکارچی و طعمه رو توی این متن دیدم کلی هیجان زده شدم که داشت درد و زخم کهنه ی منو توی آینه بهم نشون میداد.

  • مطلع

   توخودتو پس به ما نچسبون ….وقتی اینقدرپستی که خواهرمادرت نتونن کنارت حس ارامش کنن پس برو بمیر, مرد خیلی والا مقامه ،ادم پست ،مردهایی هستن برای ارامش خونوادشون از صبح خروس خون میرن کار شب برمیگردن ،مردایی هستن پول ندارن ولی دیت نوازش روسر فرزندانشون دارن ،مردهایی هستن هیچی ندارن ولی یه دل دارن اندازه کل دنیا که زنشون براشون میمیره ،مردهایی هستن که اینقدر بااحساس هستن خانوم ها جلوشون کم میارن مردهایی هستن که زن هاشون رو سرشون هلوا هلوا کنن فرزندانشون رو ستایش کنن برا رفاهشون تلاش کنن برای ایندشون برنامه بریزن خواهرمادرشونو زیرچترحمایشون دارن خونواده خودشون همسرشون رو حمایت میکنن اصن دلی به قد دریا دارن یتیم داری میکنن شاه مردا علی هست اون وقت تو میگی مردا پستن واقعا احمقی واقعا انسان اشرف مخلوقاته درسته وجودش حیوانیه ولی خودش انتخاب میکنه پست حیوانی باشه یا والامقام باشه چه زن چه مرد حالا برو ترز فکر احمقانتو ای احمق عوض کن نه بخاطر خود احمقت بخاطر اون زنوبچه هات بخاطر مادروخواهرواطرافیانت ….

 • هومن

  سلام. البته که همه ی این بحث ها برای درک متقابل هستش. بسیار هم خوب و عالی. خود من هم خیلی تمایل دارم به جای معادله حل کردن برم سر اصل مطلب ولی خوب مشکلات زیادی از پیچیدگی این روابط واسم بوجود اومده. مشکلاتی که سد راه یه ارتباط شفاف و صمیمی هستن در هر دو طرف کم نیستن. به مطلب زیر هم توجه کنید:
  http://marde-rooz.com/31262/

 • Alireza Rajayi

  این تفکر جواب نمیده و کاملن شعاریه
  دست کم تو ایران

 • سحر

  نمیدونم چرا سایتتون منو یاد شورت و جوراب میندازه.

 • خودم

  مزخرفه

  چرا زنا تباید دلشونو به دریا بزنن؟؟
  این فقط از خودخواهی زنا ناشی میشه. این که تو گوشه امن وایسن و با بی رهمی تمام و بدون درک تاثیر منفی جواب ردشون رو طرف با احساسات مردا بازی کنن . چه پسرایی که سر همین مسایل اعتماد به نفسشون ار بین رفته وکلی مشکل روحی پیدا کردن. اصلن به پسرا توصیه نمیکنم این کارا رو بکنن. دخترای عقده ای همه جا هستن. غرورتون رو دستشون ندید.
  خانومام اگه فکر میکنن کار راحتیه بسم الله …. شما پیشقم شین…..

 • shawn

  تفاوت زن و مرد در کلیه امور بیولوژیک و روحی و ذوق و علاقه و کارائی بصورت بسیار چشمگیر وجود دارد که :

  سیستم

  فیزیولوژی مذکر در همه جانوران از جمله انسان همانند خروس است و بدنبال و ذاتا

  بدنبال تکثیر است.یک نوبه اسپرم یک مرد می تواند 100000 زن را باردار

  کند؟ ایا می دانید یک فرد از بلوغ تحت کنترل تا مرگ در حالت ایدهال می تواند

  300000000 زن را باردار کند؟پس هیز بودن و چشمذچرانی جزئ لاینفک همه اقایان است و

  ایرانی و خارجی ندارد.در غرب قوانین بسیار محکم و سرسخت در محیط اجتماعی بخصوص محل

  کار باعث شده که تفکر ان در انجام ان تقلیل یابد که کم کم بصورت عادت جا افتاده

  است

  • دانیال

   بوی نفرت انگیز فمنیزم کمونیستی مارکسیستی تروریستی میدی

 • Amin Ebrahimi

  “سلام ، من چند باری میشه تو رو فلان جا دیدم و به نظرم آدم جالبی میای و به مقدار خوبی نسبت بهت کنجکاوم، می خواستم بپرسم مایلی یه وقتی یه خورده همدیگه رو ببنبیم و بشینیم یه کم حرف بزنیم ، نمیدونم مثلا یه عصری بریم یه جا یه چایی قهوه ای چیزی بخوریم؟ یا می خوای شمارمو بهت بدم تا اگر بعدن مایل بودی باهام تماس بگیری ؟
  من ایده آلم اینه که وقتی کسی رو یه جایی می بینم و برام جالبه بتونم به یه همچین دیالوگی رو بهش بگم ،تا جایی که من می فهمم توهین آمیزنیست و خیلی واضح و صادقانه هست . فکر می کنم نگارنده این متن هم همچین دیالوگی رو بیشتر می پسنده .
  ولی در عمل : بسیار برخورد های عجیب و غریبی از طرف خانم ها با همچین دیالوگی میشه ؛ بسیاری خانم ها یک گارد دفاعی نسبت به همچین دیالوگی به خودشون می گیرن ، یه تعداد زیاد دیگه ای این رو توهین آمیز می دونن و فکر می کنن بهشون توهین شده ، ممکنه حتی برات دردسر درست کنن اینطوری که به عنوان کسی که براشون مزاحمت ایجاد کرده نهت نگاه کنن و واکنش نشون بدن ،
  علاوه بر این تجربه شخصی من و البته دوستانم اینه که همچین دیالوگی احتمال بیشتری داره که رد بشه تا اون بازی ها و رفتار های غیر مستقیم و عجیبی که مرسومه مردم برای ایجاد شانس آشنایی با یه خانم آنجام بدن ،
  خلاصه اینکه فکر می کنم نویسنده حیلی یک طرفه به مسءله نگاه کرده ،مساءل اینچنینی ایطوری حل نمیشه که مردها صادقانه تر و واضح تر و محترمانه تر خواستشون رو مطرح کنند دیگه همه چیز حله ! مساءل اینچنینی نیاز یه تغیری مداوم و پیوسته از طرف رفتار هر دو جنس داره و طبیعتا پای چیز های دیگری مثل شرایط اجتماعی ، فرهنگی که از قدیم به ما ارث رسیده و خیلی چیز های دیگه میاد وسط .
  فکر کنم ساده سازی و فروکاست دینامیک های پیچیده ی اجتماعی به چند کنش و واکنش ساده نه تنها کمکی نمیکنه بلکه آسیب زا هم هست !