مزایای ازدواج

v. z

۱- از بلایا و حوادث جنایی کمتری ( نسبته به مجردین) برخوردار خواهید شد. بر اساس آخرین گزارش وزارت دادگستری امریکا، مردان مجرد، چهار برابر بیشتر از متاهلین، قربانی خشونت های جنایی هستند.

۲- محققین انگلیسی بعد از بازبینی رفتار و عادات جنسی مردان ۳۸ کشور دنیا، به این جمعبندی رسیده اند که در تمام ۳۸ کشور مزبور، مردان متاهل سکس بیشتری داشته اند.

۳- بر اساس یک گزارش علمی تهیه شده توسط  نروژی ها، مجردها و طلاق گرفته‌ها، بین ۱۱ الی ۱۶ درصد بیشتر از متاهلین٬ مبتلا  به سرطان می‌شوند. در ضمن طبق آمار موجود، مردان مجرد شانس فوت شان بعد از عمل بالاتر از متاهلین هست.

۴- مردان و زنان متاهلی که از سن ۴۸ سالگی عبور کرده اند ۹۰ درصدشان شانس ۶۵ ساله شدن را برای خود تضمین می کنند ولی  فقط ۶۰ درصد مجردین ۶۵ ساله می‌شوند.

۵- مردان متاهل به اندازه نصف افراد مجرد دست به خودکشی می زنند. درصد افسردگی شان کمتر است و ۴۰ درصد متاهلین صراحتاً اعلام می کنند که از زندگی شان خرسند هستند.

۶- دستمزد بیشتری نسبت به مجردین به شما پرداخت خواهد شد. به گفته نتایج تحقیقات دانشگاه ویرجینیا، مردهای متاهل بین ۱۰ تا ۲۲ درصد بیشتراز مردان دیگر حقوق برای شغل مشابه دریافت می کنند.

۷- مجردها دو برابر متاهلین الکل مصرف می کنند و یک چهارم شان دچار مشکلی در زمینه مصرف الکل می شوند. در مجموع، مجردها از دفاع بدنی کمتری برخوردارند و طول عمر کمتری دارند

.

Anna Maltby, The Benefits of Being Married

 http://www.menshealth.com/mhlists/benefits_of_marriage_and_commitment/printer.php

Richard Niolon ,The Case for Marriage: Why Married People Are Happier, Healthier, and Better off Financially

http://www.psychpage.com/family/brwaitgalligher.html

FreeDigitalPhotos.net

More from مرد روز

تظاهرات حقِ لخت نشان دادن بالاتنه برای همه

آخرین یکشنبه ماه اوت هر سال، اختصاص داده شده است به تظاهرات...
بیشتر بخوان
 • Arash Farokh

  متشکرم از دلسوزی شما نویسنده ولایت مدار… همین عمر کوتاه رو هم ،بی دردسر میخوایم…

  • حسام

   حاجی عالی بود. دمت گرم

 • Javad Alipour

  سپاس فراوان از روحیه دادن شما

 • pedram

  عکس مربوطه به سن مارکو ونیزه . جای بسیار زیبایی است برای ماه عسل !

 • حسام

  این مواردی که اشاره کردید هیچ کدام دلالت بر مزایای ازدواج نداشت. صرفاً بیان گر این نکته بود که افراد متأهل با احتمال بیشتری در زندگیشان کامیاب می شوند. این مساله یک مزیت نیست، یک تبلیغ است.

 • شاهین

  بعله ازدواج خیلی هم خوبه اما نه با این همه خواسته های جور وا جور و پز و افه اومدن و این قبیل داستانا…

 • سامان

  تمام موارد گفته شده مزیت نیست یک مدل زندگی است . تاهل با هیجان و خوش
  گذرانی کمتر همراه است و در نتیجه با حادثه کمتر. انتخاب با شما. حاضرم به خاطر خوشی و راحتی پنج سال کمتر عمر کنم ولی با ارامش بیشتر

 • مجید

  حیف نیست بخاطر 4-5 درصد اختلاف آماری مسخره که تازه ممکنه بخاطر خطای محاسباتی و بایاس در سنجشها باشه یک عمر خودتو مفلوک کنی؟ اونهم تو ایران با افساری بنام مهریه و ناله نفرین طرف مقابل و نگاه احمقانه افراد به آدمهای مطلقه؟ خداییش حیف مجردی نیست؟!