توصیه مجله اقتصادی به ۳۰ ساله ها

۱ – برای ریسک کردن دیر نشده است

۳۰ سالگی با آرامی ولی با سرعت زیاد از شما عبور خواهد کرد. همه توقع دارند که آدم بالغ و عاقلی هستید و می دانید چه هستید و چه می خواهید ولی به توقعات دیگران گوش ندهید. اگر از شغل و تخصص و موقعیت خود راضی نیستید هنوز شانس تغییر وجود دارد و جسارت به خرج دهید. در آینده، بیشترین افسوس از کارهایی است که در این دهه از زندگی تان انجام نداده اید.

۲ – با آدم هایی که رفتار خوبی با شما ندارند نگردید

یاد بگیرید به آدم هایی که با آنها راحت نیستید «نه» بگویید. به عادت ها، رفت و آمدها، سلیقه های تان چهارچوب دهید. بگذارید هم خودتان و هم دیگران بفهمند که مرام و خصلت های مشخصی دارید. دست از عشق های نیم بند، دوستان و شغل های الکی بردارید.

بین خودخواه بودن و به فکر منافع خودتان بودن فرق بگذارید. در ۳۰ سالگی پیدا کردن رابطهِ خوب سخت تر می شود ولی اگر یافتید قدرشان را بدانید.

۳ – یاد بگیرید با دنیا بده بستان داشته باشید

پی می برید همه چیز را همزمان نمی توانید داشته باشید. تمرکزتان را روی چند کار و خواسته اساسی قرار دهید. در ضمن می فهمید که برای به دست اوردن یک چیز، حتما یک چیز دیگر را از دست خواهید داد. دست از اینکه مردم چه فکری می کنند بردارید.

۴ – از همین حالابه فکر سلامت تان باشید

یادتان باشد که ذهن ما آدمها دوست دارد همیشه ۱۰ الی ۱۵ سال خودش را جوانتر  ببیند. اما بدن ما کار خودش، مسیر خودش و پیر شدن خودش را بدون وقفه انجام می دهد. ورزش و غذای سالم هیچوقت مضر نیست.

۵ – برای خانواده و فامیل وقت و عاطفه بگذارید

البته اگر به فکر داشتن خانواده خودتان هستید بدانید که وقت خوبی است. ازدواج و بچه دار شدن بزرگترین تصمیماتی است که در این دههِ زندگی خواهید گرفت.

به ندای درون خودتان در این زمینه بیشتر گوش دهید چون همین درخواست درونی در آینده گریبان شما را خواهد گرفت. هر حس قوی که خودتان دارید مهم است و از عواقب آن و پیامدهایش نترسید.

۶ – پس انداز برای دوران بازنشستگی را شروع کنید

برای این کار چاره ایی ندارید که از هرج و مرج زندگی جوانانه ( ۲۰ سالگی) فاصله بگیرید، بدهکاری های تان را تسویه حساب کنید و حتما بلافاصله یک وجه مشخص برای روز مبادا تهیه کنید. مطمئن باشید که زندگی بسیاری از انسانها با  نداشتن پس انداز روز مبادا خراب شده است. بخش کوچکی از درآمدتان را هر طور شده پس انداز کنید.

 

۱۰ Lessons That Will Help You Excel In Your 30s – Mark Manson -Business insider

Read more: http://markmanson.net/10-life-lessons-excel-30s#ixzz2yK0xWJfW

http://www.businessinsider.com/10-life-lessons-to-excel-in-your-30s-2014-4

 

More from مرد روز
توصیه‌های خصوصی وودی آلن
Woody Allen’s 30 best one-liners http://www.telegraph.co.uk/culture/culturepicturegalleries/10196567/Woody-Allens-30-best-one-liners.html
Read More