چگونه به زنان ابراز علاقه کنیم؟

Patriarchy-1

بسیاری از ما مردان با مشاهده زنی که برای مان جذاب است به آنها نزدیک می شویم و طبیعتا می خواهیم احساس مان را بدون هیچ حساب و کتابی بر زبان بیاوریم. ولی با ناباوری تمام با واکنش تندخویانه خانم ها روبرو می شویم. برای خیلی از ما تشخیص این رفتار زنانه قابل درک نیست و حتی به شخصیت مان نیز بر می خورد. برای همین، شاید بد نباشد بدانیم چرا توصیف ما باعث جریحه دار شدن زنان می شود. شاید با شناختی کاملتر، طوری ابراز علاقه کنیم که هیچکس نرنجد.

1 – توصیف های آشکار جنسی

جسم افراد یک پدیده بسیار خصوصی و شخصی است. افراد بدون آشنایی و رابطه ایی که وجود ندارد بهتر است وارد حریم شخصی همدیگر نشوند. هیچ انسانی با این رفتار احساس راحتی نمی کند. اگر اصرار دارید که در اولین دیدار دل به دریا بزنید پس لااقل از پوست لطیف و یا موی پرپشت شان بگویید و سعی کنید از اشاره به باسن جذاب یا سینه های برجسته و … پرهیز کنید چون عملا آنها را تبدیل به شی جنسی ساخته اید.

۲ – وصف جذابیت فردی که نمی شناسید

این فرض واقعی را در نظر بگیرید که بسیاری از زنان، توصیف قد بلند و چشم قشنگ شان به یکباره از طرف یک غریبه، برای شان راحت نیست. بنابر این به هر اندازه که مقدور است امکان گفتگو و معرفی و شناخت از همدیگر را ایجاد کنید. حرف زدن چندین سود با خود خواهد داشت. خودتان را در معرض قضاوت می گذارید. نشان خواهید داد که مستاصل و اسیر انرژی سکسی نبوده اید که ناگهان از دیدن بدن زیبا یا خنده مطبوعش به وجد آمده اید و اختیار از کف داده اید.

3 –  نیت خوب کافی نیست

این را صد در صد بدانید که زنان و دختران در هر سن و موقعیت و کلاسی باشند مدام در معرض قضاوت خصوصیات جنسی هستند. پس با همه نیت خوب تان از این کار دوری بجویید و سعی کنید به یکی از خصوصیات خصلتی نظیر اجتماعی بودن یا با سواد بودن یا اگر از قبل او را می شناختید از قابلیت های شغلی یا رفتاری اش نظیر سخت کوشی یا رفتار محترمانه شان با دیگران یا دقیق بودن شان بگویید.

4 – به توقع تان پر و بال زیادی ندهید

اگر یک زن جذاب است و به او این واقعیت را متذکر شدید عالی. بگویید و بدون هیچ توقعی دور شوید. اگر اتفاقی افتاد که چه بهتر وگرنه بهتر است شانس خودتان را جای دیگر بجویید.

ابراز احساس محترمانه نسبت به زنان به خودی خود خوب است اگر برای به چنگ آوردن شان نباشد. این روزها زنان خیلی راحت متوجه می شوند. این روزها انتقال تجربیات در بین زنان و دختران  به اندازه وسعت دسترسی به فیلم و ترانه و داستان های زیادی است که می خوانند و می بینند. تماس های وسیع شبکه های اجتماعی که دیگر نیاز به توضیح ندارد..

5 – صادق باشید

لحظه ایی شک نکنید که زنان از توصیف مثبت خصوصیات وجودی شان و حتی توجه تان به فیزیک شان ناراحت نمی شوند به شرطی که صمیمانه و محترمانه و واقعی باشد.

 

How To Compliment Women Without Objectifying Them by Shannon Ridgway

http://everydayfeminism.com/2013/05/how-to-compliment-a-woman-without-objectifying-them/?utm_content=buffer3a62a&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Image source
http://www.lipstickandpolitics.com/stuff-you-should-know/know-this/how-patriarchy-is-prevalent-in-these-4-situations

 

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

میلیاردرهای جدید جهان

تغییر اساسی در افزایش میلیاردرها از مناطق جدید بدان حد است که...
بیشتر بخوان
 • ارمین

  گرسنگی جنسی جامعه این قابلیت را به افراد مذکر جامعه نمیدهد تا بتوانند موارد بالا را به خوبی اجرا کنند . لذا افرادی دل به دریا میزنند و از هر 100 نفر یکی را گیر میاورند و چیزی از شخصیتشان نمیماند و برخی دیگر که نمیخواهند این چنین باشند میل جنسی شان را سرکوب میکنند که خیلی ها هم همینطور هستند . همین افراد مستعد اعتیاد هم هستند چون اینگونه میل جنسیشان از بین میرود دست کم برای مدتی . گروه اول هم یک ذهنیت منفی بسیاری در جامعه ایجاد کردند که فضایی برای گروه دوم باقی نمیماند تا بخواهند این چنین و بدور از افکار منفی یک خانم با او آشنا شوند

  • آرش

   درست گفتی ارمین جان .اگر بتوانند میزان تقاضای این کار را کاهش دهند , از آزار جنسی نیز کم خواهد شد. مردان نیز بی تقصیر هستند. آنها نیز تحت فشار هستند

 • ممدو

  زر مفت! اخلاق یه زن در هر روز 360 می چرخه

 • سین

  نظر من به عنوان زنی که از مردان توجه بیش از حد انتظار میگیره اینه که ما از اینکه بهمون توجه حتی فیزیکی بشه ناراحت نمیشیم. ناراحتی ما زمانیه که از حد معمول خارج بشه یا انتظار توجه مقابل از طرف ما داشته باشن. دلیلی نداره چون مردی از من خوشش اومده من هم خوشم بیاد و توجه کنم و اگر نکنم ناراحت بشن. قبول دارم که همه زیبایی رو دوست دارن ولی دلیل نمیشه که با افراط ما رو در موقعیت ناراحت کننده ای بذارین.

 • اصغر

  آیا می فرمایید دروغ بگیم!؟

 • amin

  از این به بعد یه خانوم ببینم از اختراعات و مقالات علمیش تعریف میکنم!