توصیه های جنسی مخرب

Jacques Louis David - Sabine
Jacques Louis David – Sabine

یکبار وقتی کلاس دهم بودم به حرف های دیوید یکی از محصل های سال بالاتر که توی یک تیم فوتبال همبازی بودیم گوش می دادم. او در باره رابطه‌ی جنسی‌اش با یکی از جذاب‌ترین دخترهای مدرسه فخر می‌فروخت. دیوید بین حرف هایش به من گفت که این بار می‌خواهد با آن دختر چنان سکس خشنی داشته باشد که پدرش در بیاد. دیوید البته بلافاصه گفت «شوخی کردم بابا» و من هم همراه او به این «شوخی» خندیدم.

همراهی من با شوخی او برایم جذاب بود چون می خواستم اندازه دیوید مرد باشم. در ضمن به طور ناخودآگاه می فهمیدم اگر به اندازه بقیه محصل ها خشن و مرد نباشم و نشان بدهم که این جوک زننده ای است ممکن بود تک بیفتم و حتی انگ گی بودن هم به من زده شود.

این خاطره٬ حرف‌های زیادی در مورد چیزهایی که از نوجوانی به عنوان مردانگی و سکس مردانه به ما یاد می‌دهند در خود دارد. شاید بعضی از زن‌ها همینقدر که درباره‌شان می‌گویند فریبکار و پیچیده و بدجنس باشند اما من فکر می کنم بیشتر مشکلات و کم آوردن مردان به خاطر زن های بدجنس نیست بلکه این فرهنگ و تربیت پر از تحقیر و توهین به زنان آن هم از دوران پسربچه بودن ما است که باعث اذیت ما می شود.

اجازه دهید گوشه ای از این آموزش های جنسی مثلا مردانه را که از نوجوانی به ما یاد داده اند خاطرنشان کنم. توصیه هایی که به نظر من زندگی جنسی مردان زیادی را نامطبوع و پر از توهم منفی می سازد:

۱- زنان را باید فتح کرد و هر چه بیشتر بهتر

به ما یاد می‌دهند که سکس با یک زن جدید, چیزی مثل فتح یک قلمرو جدید است و از همان نوجوانی رویای فتوحات بزرگ را در سرمان می‌کارند. همین است که فکر می‌کنیم باید مثل مرحوم اسکندر کبیر مدام از سرزمینی به سرزمین دیگر بتازیم و فرصت توقف نداریم! بدتر اینکه یاد می‌گیریم فتوحات‌مان را به رخ دیگران بکشیم.

البته وقتی همه ماجرا منحصر به هر چه سکس بیشتر٬ بهتر  می شود٬ خیلی از ما مردان نه تنها با شریک جنسی‌ مان مبدل به یار و معشوق صمیمی نمی شویم بلکه حتی شانس یک سکس جانانه با لذت ماندگار را به ندرت تجربه خواهیم کرد.

۲- گربه را باید دم حجله کشت

وقتی زن را دشمن و در میدان رزم تصور کنیم٬ وقتی زن باید خرد و مغلوب شود, نمی‌توانیم از رابطه مان از زناشویی و عشق٬ انتظاری بیشتر از غرور و خشونت و کنترل داشته باشیم. علاوه بر این, داستان‌های جنگی تکراری جذابیت شان را از دست می دهند و می‌تواند بسیار فرساینده و خسته‌کننده هم باشند.

اگر به شریک جنسی‌مان اعتماد کنیم شانس این را داریم که اعتماد متقابل, احساس امنیت و احساس نزدیکی به یک انسان دیگر را تجربه کنیم. حداقل اینکه با انصراف از زورآزمایی‌های تکراری, زندگی جنسی و عاطفی شادتر و متنوع‌تری خواهیم داشت.

بخش دوم

این مقاله ترجمه ای است آزاد از

Five Lies that Distort Male Sexuality and Hurt Men – Jamie Utt

http://everydayfeminism.com/2014/09/distort-male-sexuality-hurt-everybody/?utm_content=bufferce011&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

More from سعید داورپناه

دلایل زیباتر شدن زنان بعد از سکس

1- عمل جنسی باعث ترشح هورمون سراتونین و DHEA می شود که دوای...
بیشتر بخوان
 • شهروز

  مقاله‌ی خوبی بود. امیدوارم به همین ترتیب ادامه دهید و از مقاله‌های منفی و افراطی که احتمالاً موجب زیر سوال رفتن اعتبار مجله‌تان می‌شود پرهیز نمایید!

  • marderooz

   شهروز عزیز
   این متن نمونه اشکاری است از وضعیتی که مجله مرد روز دارد. ما همزمان متهم
   هستیم به ضد زن بودن و ضد مرد بودن… بخشی از این دوگانگی زمینه واقعی می
   تواند داشته باشد چون با هر دو نگاه خط کشی شده ضد زن و ضد مرد بودن فاصله
   دارد. قرار ما ضدیت و نفی نیست و امیدمان افزایش مهربانی است. می دانیم
   که روی لبه تیغ راه رفتن درصد خطای ما را می افزاید ولی به نیت مان و شما
   خوانندگان پر مهر تکیه داریم. ممنون

   • من و افکارم

    مجله گرامی، من داخل ایران هستم. در مجموع بسیار از متونتون چه کوتاه و چه بلند، لذت می برم، نگاه به هر موضوعی، از زاویه ای غیر از اونچه متعارف شده طی سال ها، من رو به وجد میاره. موضوع کیفیت روابط بین خانوم ها و آقایون از همه بیشتر. خوشحالم که هستید.

 • آرش

  برادر من شما چیز تازه ای برای ما نمینویسی

  • marderooz

   ارش عزیز بی شک مطالب ما برای خیلی ها تازه نیست. ما مجله تخصصی یا روشنفکری نیستیم و خوب می دانیم که خیلی از مطالب و ترجمه های ما برای خیلی از عزیزان تازگی ندارد. اما این را هم باور داریم که بخش بزرگی از تولیدات رسانه ایی ایرانی مسائل اجتماعی را نادیده می گیرند و فضای مطبوعاتی ما غیرخلاق و تنبل و محدود به زنده باد و مرده باد ماندهه است… ممنون

   • Ali Os

    بسیار نیکو؛ ولی باید اینو در نظر بگیری که فردی به نت دسترسی داره، و داره مطلب شمارا می خونه مخاطب رسانه داخل نیست. بخصوص اینکه کسی الان تو اینترنت بطور کامل یه متن بلند(خودتون می دونید ملت ما با بندی متن الرژی دارند) رو بخونه از مسائل اینگونه با خبر هست!… البت نظر من هست!!!

 • بیژن

  امیدوارم اون کامنت گذاری که صحبت از مقاله های منفی و افراطی کرده و برای اعتبار نشریه دل سوزونده 1- اسم اصلیش حسن و حسین و عبدالله نباشه. 2- منظورش از مقاله های افراطی “زن تنوع طلبی هستم” و “رابطه با مرد متاهل” نباشه. به نظر میاد که منظور چنین افرادی از به خطر افتادن اعتبار مجله بیشتر باز شدن چشم و گوش زن و دخترشون باشه. ضمنا این افراد چنین مقالاتی رو می پسندند فقط و فقط بخاطر اینکه احتمال میدن عده ای، از سر تیترهای مورد نقد قرار گرفته در این مطالب بعنوان سرمشق استفاده کنند و بجای اصلاح، جامعه هرچه بیشتر در لجن تعصب و غیرت و ناموس فرو بره.

 • حسن

  من نظرات دوستانم خوندم ، با تشکر از شما و درج مطالب خوب و کم یاب در این زمینه.
  کاملا درسته دسترسی به نت و اونم از نوع فیلتر شده برای احاد مردم کم و سخته ولی دوستان این تابوها و خیلی چیزهای دیگه که بسیار جدی و مهمه باید از یکجا شروع بشه شاید در نگاه اول تاثیرش کم باشه ولی به مرور تاثیر گذار میشه ، چون قدم های درست انتخاب شده و بقیه هم به این سمت سوق پیدا می کنند.
  من نظر نویسنده تایید می کنم و یه چیزم اضافه می کنم ، این رفتار در اکثر کشورها وجود داره.
  دلیل عوض کردن فرد جنسی که نوشتید پسره و دنبال فتح بعدی باید عرض کنم همیشه از سمت پسر نیست اکثر دخترها بعد این ماجرا و به خاطر این دلیل تن به ماجرا دادن راضی به ادامه نیستند!

 • ابراهیم

  وقتی من یک پسربچه بودم مادرم وقتی به تعریف و تمجید از من میپرداخت (مثلاً آراسته و تمیز و جذاب میشدم) می گفت: “حالا مثل یک جنتلمن! شدی”

  من فکر میکردم جنتلمن نشان قدرت وابهت یک مرد است که هرزنی شیفته آن خواهد بود و بایستی من هم دربزرگی یک جنتلمن شوم (هنوز هم به درستی این مفهوم معتقدم با این فرق که حالا مفهوم و ترجمه جنتلمن را درک میکنم) “جنتل” در انگلیسی به معنی نرم و آرام است مردی که با لطافت (در عین ابهت) با زنان برخورد میکند و میتواند تمامی نیازهای روحی (وجسمی) آنها را تامین نماید.

  در حقیقت مردی که با خشونت با زنان برخورد میکند (چه در رفتار معمول و چه در سکس) از ناتوانی جنسی رنج میبرد. او همانند زنی است که با وجود تمام جذابیتهایش قادر به همخوابگی با شریک جنسی اش نیست! و قدرت ارضاء کامل مرد را ندارد!

  لذت خیانت برملا کردن روابط جنسی با یک زن معادل همانکار در زنان است (زنان میتوانند تمام مراحل جنسی خود با یک مرد را با تمسخر برای همدیگر توضیح دهند)

 • behzad

  Feminisim is bull crap! Not only teach women to hate/ avoid men, this creepy and false movement is e e trying to dictate how men should have sex! HAve you never seen a relationship where thec woman is actually mslearoused when she experience the dominanceduring sex?! Maybe because the writer is a fucking pufta and that’s whyy hedoes not underrand how to live in this citc world ?Are you kidding menot

 • Yunes Nayebi

  واقعا مطالب خوب و قابل استفاده می باشند و از تک تک شما دوستان نهایت قدردانی را دارم .

 • son

  اون قسمت انگ گی بودن دردناک بود برا من…