توصیه های جنسی مخرب

Jacques Louis David - Sabine
Jacques Louis David – Sabine

یکبار وقتی کلاس دهم بودم به حرف های دیوید یکی از محصل های سال بالاتر که توی یک تیم فوتبال همبازی بودیم گوش می دادم. او در باره رابطه‌ی جنسی‌اش با یکی از جذاب‌ترین دخترهای مدرسه فخر می‌فروخت. دیوید بین حرف هایش به من گفت که این بار می‌خواهد با آن دختر چنان سکس خشنی داشته باشد که پدرش در بیاد. دیوید البته بلافاصه گفت «شوخی کردم بابا» و من هم همراه او به این «شوخی» خندیدم.

همراهی من با شوخی او برایم جذاب بود چون می خواستم اندازه دیوید مرد باشم. در ضمن به طور ناخودآگاه می فهمیدم اگر به اندازه بقیه محصل ها خشن و مرد نباشم و نشان بدهم که این جوک زننده ای است ممکن بود تک بیفتم و حتی انگ گی بودن هم به من زده شود.

این خاطره٬ حرف‌های زیادی در مورد چیزهایی که از نوجوانی به عنوان مردانگی و سکس مردانه به ما یاد می‌دهند در خود دارد. شاید بعضی از زن‌ها همینقدر که درباره‌شان می‌گویند فریبکار و پیچیده و بدجنس باشند اما من فکر می کنم بیشتر مشکلات و کم آوردن مردان به خاطر زن های بدجنس نیست بلکه این فرهنگ و تربیت پر از تحقیر و توهین به زنان آن هم از دوران پسربچه بودن ما است که باعث اذیت ما می شود.

اجازه دهید گوشه ای از این آموزش های جنسی مثلا مردانه را که از نوجوانی به ما یاد داده اند خاطرنشان کنم. توصیه هایی که به نظر من زندگی جنسی مردان زیادی را نامطبوع و پر از توهم منفی می سازد:

۱- زنان را باید فتح کرد و هر چه بیشتر بهتر

به ما یاد می‌دهند که سکس با یک زن جدید, چیزی مثل فتح یک قلمرو جدید است و از همان نوجوانی رویای فتوحات بزرگ را در سرمان می‌کارند. همین است که فکر می‌کنیم باید مثل مرحوم اسکندر کبیر مدام از سرزمینی به سرزمین دیگر بتازیم و فرصت توقف نداریم! بدتر اینکه یاد می‌گیریم فتوحات‌مان را به رخ دیگران بکشیم.

البته وقتی همه ماجرا منحصر به هر چه سکس بیشتر٬ بهتر  می شود٬ خیلی از ما مردان نه تنها با شریک جنسی‌ مان مبدل به یار و معشوق صمیمی نمی شویم بلکه حتی شانس یک سکس جانانه با لذت ماندگار را به ندرت تجربه خواهیم کرد.

۲- گربه را باید دم حجله کشت

وقتی زن را دشمن و در میدان رزم تصور کنیم٬ وقتی زن باید خرد و مغلوب شود, نمی‌توانیم از رابطه مان از زناشویی و عشق٬ انتظاری بیشتر از غرور و خشونت و کنترل داشته باشیم. علاوه بر این, داستان‌های جنگی تکراری جذابیت شان را از دست می دهند و می‌تواند بسیار فرساینده و خسته‌کننده هم باشند.

اگر به شریک جنسی‌مان اعتماد کنیم شانس این را داریم که اعتماد متقابل, احساس امنیت و احساس نزدیکی به یک انسان دیگر را تجربه کنیم. حداقل اینکه با انصراف از زورآزمایی‌های تکراری, زندگی جنسی و عاطفی شادتر و متنوع‌تری خواهیم داشت.

بخش دوم

این مقاله ترجمه ای است آزاد از

Five Lies that Distort Male Sexuality and Hurt Men – Jamie Utt

http://everydayfeminism.com/2014/09/distort-male-sexuality-hurt-everybody/?utm_content=bufferce011&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

More from سعید داورپناه

پنج خصلت آدم های بسیار موفق

یکی از نگرانی های متفکرین غربی، کمرنگ شدن اراده و سخت کوشی در...
بیشتر بخوان