تربیت جنسی در دنیای تحت تسلطِ پورنوگرافی – 2

bodyworks

از یک طرف دنیای کنونی هر روز جنسی تر می شود تا آنجا که حتی لباس پوشیدن و اصلاح ساده سر تا شغل و موقعیت مالی افراد را  مختص خود کرده است. از طزف دیگر نمی توان این حقیقت را انکار کرد که ضرورت دانستن مسائل جنسی سهم بسزایی در برآورده شدن هر چه بهتر و سالمتر نیازهای فوق دارد

حالا تصور کنید در این شرایط٬ بخش قابل توجهی از مردان جهان به دلیل نداشتن مرجع سالم و معتبر برای آموزش جنسی، تنها وسیله تقلید و یادگیری شان پورنوگرافی باشد. اجازه دهید در ادامه مقاله قبلی به یکی دیگر از شگردهای ساده و طبیعی زناشویی که در  پورنوگرافی اصلا به آن بها داده نمی شود بپردازیم.

درس دوم: زنان در آمیزش جنسی موفق، کاملا از خود بیخود می شوند

فمینیست معروف سیمون دوبوار می نویسد: «هیجانات جنسی زنان می تواند خیلی وسیعتر از مردان باشد. اگر زنی در یک معاشقه احساس اطمینان و صمیمت لازم را حس کند و اگر شریک جنسی اش قادر باشد به آرامی او را برای به اوج رسیدن آماده سازد سطح لذت جنسی که نصیب هر دوی شان می شود به شکل جادویی دوست داشتنی خواهد شد»

زنان و مردانی که شانس این تجربه زیبای جنسی را داشته اند می دانند که اصلا قابل مقایسه با شیوه مکانیکی  و تکراری تصویر شده در پورنوگرافی نیست.

برای رسیدن به این مرحله زیبا و به یادماندنی که یک زن تقریبا در آن ذوب و از خود بیخود می شود مهمترین اصل اساسی، توجه و دقت به خواسته های یک زن در حال معاشقه است. مردان دیگر نمی توانند به چند دقیقه ساده و مکانیکی و تقریبا بدون احساسِ یک تخلیه جنسی که مشابه اش را در پورن می بینند تکیه کنند.

اگر چه مردان بر ظرافت و دقت شان در یک آمیزش جنسی باید افزوده شود اما این کار مردان، برای زنان این فرصت را ایجاد می کند که از احساس گناهکارانه، شرمسارانه و حتی منفعلانه در باره سکس فاصله بگیرند. به عبارتی دیگر هر چه اوج جنسی و لذت زنان بیشتر گردد طبیعتا مردان را هم به مرحله جدیدی از لذت جنسی مشترک می کشانند.

 

بخش اول

۸ lessons men raised on porn need to learn – Jill Hamilton, AlterNet

http://www.salon.com/2014/12/14/8_lessons_men_raised_on_porn_need_to_learn_partner/?utm_source=huffpost_50&utm_medium=referral&utm_campaign=pubexchange_facebo

 

More from ماهان طباطبایی

تجربه واقعی یک هیپنوتیزم

برادر دوستم از شیراز امده بود. از بقیه مهمانان  کمی مسن تر...
بیشتر بخوان
 • ققنوس

  هیچ چی لذت جلق رو نداره! جلق واقعا لذتبخش و زیباست بشرط اینکه تعادل درش رعایت شه. رابطه مرد و زن در حالتی که شما مدنظر دارین درسته اما واقعا حوصله و صبر ایوب میخواد، آماده کردن زن واقعا زمان میبره، کلی براش خرج کنی و به خواسته هاش نه نگی و کمکش کنی تو کارا و پدر خوبی برای خونواده باشی و چقدر انتظار بکشی تا امنیت ذهنیش فراهم بشه و آماده شه فقط برای چند دقیقه! در صورتیکه جلق همیشه آمادست و نیازی به اینهمه زحمت نداره!

  • سروش

   نظرتون محترمه…
   با شرایط امروزی و فقط برای رفع نیاز جنسی، تا حدی هم قابل قبوله!!!
   ولی توی رابطه ی زناشویی همه چیز زیر ناف نیست.

  • aaa

   تا حالا سکس نداشتی که لذتش رو بدونی پسرم…..

   • Mahdi Nosrati

    سکس یه هنره طبعا همه نمیتونن هنر مند باشن

    خوش بگذره بهت

    • Mahdi Nosrati

     ببخشید منظورم پاسخ به ققنوس بود نه شما

  • کامران

   🙂
   همه اینها که در مورد زن گفتی درسته اگر شما به سکست به چشم خودارضایی نگاه کنی!
   ولی اگر شما لذتی بسیار بالاتر رو در ارتباط با زن دنبال کنی. دنبال مغازله و معاشقه و لذت بردن از زیبایی‌های جنس لطیف خواهی بود و اونوقت هست که میبینی هیچکدام از پیشزمینه‌هایی که گفتی، لازم نداری و طرفت خودش همیشه پایه‌ست. چرا؟ چون لذت میبره از ارتباط
   البته این مدل ارتباط جنسی یک مقدار هنر و استعداد میخواد که اکتسابیه. ولی وقتی کسب کنی چیزهایی رو در زن پیدا خواهی کرد که لذتتش قابل مقایسه با رابطه بدون مغز نیست!!

 • امير

  مفيد بود
  لطفا اين مبحث ادامه پيدا كنه
  با تشكر

 • نازنین

  چطور میشه از این احساس گناهکارانه و شرمسارانه ،… رها شد؟

  • Mahdi Nosrati

   تفکرات سنتی رو کنار بذارید همین

   • نازنین

    من فکر می کنم، بیشتر این تفکرات سنتی از طرف آقایون به خانمها القاء میشه ، اونم با طرز برخورد دوگانه ای که دارند. دوست دارم بدونم چطور میشه تحت تاثیر این رفتارها قرار نگرفت.

  • Mahdi Nosrati

   این مساله از فرهنگ ما نشات میگیره که عمدتا شامل دو بخشه سنتها و مذهب که ارکان اصلی تربیت رو تشکیل میدن اغلب ما با ابهامات فراوان جنسی بزرگ شدیم و هنگامی که به بلوغ رسیدیم خیلی از چیزها برامون مبهم بود و تجربه ی جنسی نداشتیم .آیا کسی اینجا هست که جسارت پرسیدن سوالات جنسی رو از والدینش داشته . من خودم نداشتم و نهایت حرف پدرم این بود که همسری انتخاب کن که هم هیکل خودت باشه .که من گفتم مگه قراره کشتی بگیریم و ایشون گفتند بله .
   ما خودمان باید این دیوار را بشکنیم تابو سکس در این جامعه به شکل ناهنجاری دارد دریده میشود اما آسیب این رفتار در آینده ای نزدیک گریبانگیر این مردم خواهد شد .
   سکس یه بخش مهمی از زندگیه که میشه بوسیله ی اون احساسات خوب و مثبت رو تقویت کرد میشه با سکس استرس ها و فشارها رو کم کرد عمل مجرمانه و گناهکارانه ای نیست .از تفکرات قدیمی دوری کن و به لذتهایی که توی زندگی هست فکر کن
   زندگی به خودی خود سخت هست

   • mehrdad

    بسیار عالی

  • سوسن

   با تغییر طرز فکر

 • Mahdi Nosrati

  مقاله ی خوبی است و بحثی که همه دوستش دارند اما مشکل جامعه ی ما سنتها و عقاید خرافی ست که جملگی مانع ایجاد دید وسیعتر و نگاهی امروزی و مدرن به این بخش مهم از زندگی میشود .