رستورانی که برای۱۰ سال آینده رزرو شده است

Chef Damon Baehrel cooks ۵آرزوی به حقیقت پیوسته حتی اگر توسط دیگران هم باشد فرخنده است. تمام عمر بزرگسالی ام با نقشه داشتن یک رستوران در خانه سپری شد و اینکه بتوانم بهترین غذاهای من درآوردی ولی سالم و طبیعی را برای مشتریان مخصوصی که قدر غذای خوب را می دانند درست کنم. این روزها با خبر شدم که Damon Baehrel آشپز امریکایی آن را به بهترین شیوه ممکن عملی ساخته است.

رستوران کوچکی که او در مزارع اطراف نیویورک راه انداخته است فقط در دو ماه گذشته ۴۰ هزار درخواست رزرو داشته است و تا این ساعت برای ۱۰ سال آینده مشتری آماده و مشتاق دارد.

رمز موفقیت بی سر و صدا و خیلی کند او٬ عشق حقیقی اش به سلامت و طبیعی بودن غذاها و لذت سرو کردن آن به افراد خوش خوراک است. مشتری ها ۲۶۵ دلار می پردازند که ۵ ساعت تجربه غذاخوری ویژه را در رستوران کوچکی تجربه کنند توسط خود آشپز از همان ابتدا تا انتها پذیرایی می شوند. فقط تصور لذتی که آشپز و خالق این ماجرا می برد مرا برای مدتی لبخند بر چهره نگاه خواهد داشت.

در بین ساعاتی که در رستوران او هستید حدود ۱۵ قلم غذا و شیرینی و مشروب و سالاد و خوردنی های من درآوردی در حجم کم به همراه توضیحات مربوط به تهیه و پخت٬ عملاْ باعث بالا بردن سلیقه و طبع غذاخوردن تان می شود.

او از جمله آشپزانی است که غذاهایش را با یافتن میوه ها و غذاهای رسیده شده در طبیعت در هم می آمیزد. بیشتر مواد غذایی اش نظیر سبزیجات٬ آرد و روغن و … در مزرعه خودش به صورت طبیعی تهیه می شود. گوشت و ماهی و مشروبش را از مزارع ارگانیک اطراف می خرد. راز اصلی و مهم  آشپزی هایش مشاهده رفتار طبیعت است مثلاْ اینکه چطورعوامل طبیعی در نرم کردن گوشت  موثر هستند. یا اینکه کشف کند چطور چند گلبرگ ساده باعث قوام دادن و غلظت آب خورشت می گردند. او در ضمن استاد آشپزی محلی ( سرخپوستی) منطقه نیز می باشد و سبزیجات و انواع قارچ ها را به خوبی می شناسد.

خوش به حال او  و مشتریانش.

www.damonbaehrel.com

Written By
More from سعید
غذاهایی که در سفر هفت روزه خوردیم
سه خانواده از دوستان که ساکن تورونتو هستیم هر سال سفری را...
Read More