پنج تکنیک زنان برای سر کار گذاشتن مردان

دکتر Peter K. Jonason نویسندهِ یک تحقیق علمی که در European Journal of Personality منتشر شده است می گوید:« سر کار گذاشتن مردان توسط زنان، تکنیکی است که به زنها امکان می دهد بین مردان بالهوس و  مردان متعهد تفاوت قائل شوند»

lotsaguys

این ماجرای سرِ کار گذاشتن مردان، در ضمن یک دلیلش خود مردان هستند چون به قول دکتر روان درمانگر Vinita Mehta :« ذهن مردان طوری سیم کشی شده است که معمولا در همان اشنایی اولیه با یک زن، بیشتر از آنچه که واقعیت دارد تصور می کنند مورد پسند زن مزبور قرار گرفته اند.

بخشی از تکنیک هایی که زنان به کار می برند تا فقط شانس جذب مردان جدی تر را برای خود فراهم می کنند از این قرار هستند:

1 –  یا می گویند فرصت ملاقات شما را ندارند چون اصلا علاقه ایی به شما ندارند یا وانمود کنند آدم های بسیار فعالی هستند و وقت آزاد چندانی ندارند چون می خواهند بدانند چقدر علاقمند هستید .

2 – اگر زنان از مردان دیگر، دوستان پسر قبلی و یا همکاران مردی که قبل از شما به آنها ابراز علاقه کردند حرف می زنند بدانید که مخاطب شان، شما هستید. می خواهند بگویند هنوز برای مردان دیگر چشمگیر و جذاب هستند. ولی اگر در حین صحبت کردن در باره مردان دیگر، مدام از عیب و ایراد آنها می گویند می خواهند غیر مستقیم بگویند  شما در صف اول توجه شان قرار دارید.

3 – زنهایی که یک روز با شما گرم و صمیمی رفتار می کنند و روز دیگر برنامه ها را به هم می زنند یا مدتی دور می شوند و بعد دوباره حضور پیدا می کنند در عمل می خواهند بگویند ما زنهایی مستقلی هستیم و دوست نداریم به شما بچسبیم و محتاج تان نیستیم.

4 –  اگر راهی، چشمه باریکه ای، محبت و عاطفه ایی را هر چند مختصر دوباره بروز بدهند مثلا بگویدد اگر از قبل به آنها اطلاع داده شود برنامه دیدار را می پذیرند… یعنی از شما بدشان نمی آید.

5 – اگر زنان رفتار اسرار آمیز و تعجب برانگیز از خود بروز می دهند و تمام نشانه های دفع و جذب را همزمان به کار می برند به خاطر این است که مردان، متوجه خاص بودن و متفاوت بودن آنها بشوند. به عبارت دیگر، از شما خوش شان آمده است.

 

5 Ways She Plays Hard to Get BY SARAH JACOBSSON PUREWAL

http://www.menshealth.com/sex-women/ways-plays-hard-get?cm_mmc=DailyDoseNL-_-1659310-_-04142014-_-5WaysShePlaysHardtoGet-hed

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

10 نوع همکار ناجور

صحبت از همکارهای خیلی عوضی و بی عرضه نیست که اصلا نمی شود...
بیشتر بخوان
 • آرش

  پیرمون کردن خداییش 😀

  • marderooz

   فقط آرش عزیز فکر کن دنیایی داشتیم که بدون آنها پیر می شدیم. قشنگ نبود. تپش و تنش و عشق و زیبایی و لذت نداشت.

 • mari

  سر کار گذاشتن البته ترجمه درستی نیست شاید بهتر بود می نوشتید “بازی دادن” یا “بازی درآورن”

  • marderooz

   ماری عزیز تیترها می تواند کمی بازیگوش باشد. مثلا اشکها و لبخنده ترجمه sound and music بود. مرسی از توجه و پیشنهاد

 • خاطره

  خوب من یه زنم. اغلبش درست نیست به نظرم. پیشنهاد نمی کنم کسی روی اینا حساب کنه

 • علی

  البته توو ایران برعکسه چون دخترا اولین کیسی که پیدا می کنن می چسبن بهش واسه ازدواج.

 • reza

  بازی کردن با احساس قابل توجیه نیست! چه از سوی زن باشد و چه از سوی مرد! این چیزهایی که نوشته اید خیلی کلی است و در بسیاری از مواقع درست نیست. یکبار دیگر هم گفته بودم که مطمئن هستم که این سایت توسط یک سری زن اداره میشود و اساسا هیچ ربطی به مردها ندارد

 • سحر

  راست من یه زنم و اینا رو قبول ندارم .اینو یه مرد نوشته ؟؟

  • خسرو

   حق با شما و خانم خاطره است . گزارشی سر هم بندی شده و خیلی سطحی نگرانه .

 • saeed

  دقیقا همینطوره همه رو خوندم

 • saeed

  ضعیفن ضعیفف

 • مهسا

  والا اینجوری هم نیست. یا یکی هست و اگرم هست اذیتش نمی کنی؛ یا کلن یه نفرو میگذاری کنار. دیگه موش و گربه بازی به چیه. من که فکر نمی کنم اینطوری باشه، حداقل توی ایران که اینجوری نیست. این رفتارها رو (توی ایران) من از دخترایی دیدم که فقط با یه نفر دوست نیستن، وگرنه مگر آدم مشکل داره که طرفشو نبینه که بگه «اوووه! من سرم شلوغه» چی بهتر از دیدن کسی که دوستش داری توی دنیا وجود داره!؟

  • سهیل

   آفرین، خوشم اومد. ولی واقعا چنین آدمایی هستن!

 • کامبیز

  در مورد دخترهای دو قطبی هم بگین لطفا

 • احمق بزرگ

  دوستان عزیزم سلام … من یک پسر کاملا دل شکسته باخته و احمق هستم … من با یک دختری آشنا شدم از طریق فیسبوک سال قبلش دیدمش اما هیچ حسی به اون نداشتم تا خرداد ماه به من زنگ زد ، دختر یک تهیه کننده و کارگردان ایرانی است ، یا او درگیر شدم و نمیدانم احساسام به کجاها رفت تمام وقت و سرمایه خودم پای این دختر گذاشتم یک سری دروغ ها گفته بودم که بعدا به ان اعتراف کردم ، دختر حداقل 8-9 دوست پسر داشت که با هر کدام رابطه سکسی نیز داشت من هیچ توجهی به آنها نکردم ، دچار بیماری دوقطبی بود او را دکتر میبردم در حین سکس فهمیدم HPV و HSV دارد باز هم چشم روی اینها بستم ، هزاران حرف شنیدم و تهمت هیچی نگفتم ، خانم منو نزد مادرش برد برای اینکه راحت باشد من گفتم 4-5 سال دیگه میتونم ازدواج کنم و همان شب در یکی از مهمانی ها هنرمندان من را به عنوان نامزد خوب معرفی کرد ! ………….. در آخر من تنها زیر فشار یک سری اشتباهات لفظی و بچه گانه کردم و این دختر چشم بر روی همه چیز بست و از من شکایت کرد !!! من را هم بیمار کرد .. واقعا این لیاقت من بود؟

  • صالح

   آره
   واقعا لیاقتت همین بود

  • یک همدرد

   بهت پیشنهاد می کنم ١٠ دقیقه آخر قسمت آخر سریال دایی جان ناپلون (دیالوگ عمو اسدلا و سعید) رو حتما ببینی. احمق نیستی, عشق رودر حد خودت تجربه کردی, میلیونها آدم تو این دنیا هستن که تجربه مشابه با تو رو داشتن. یک دوره نسبتا سختی رو رو در پیش خواهی داشت. هیچ راه دوم هم براش نیست. الکل و مواد هم هیچ کمکی نمی کنه. رابطه های جایگزین هم در چنین شرایطی شانس موفقیتش خیلی پایینه, چون تو هنوز اون آدم قبلی رو در فرد جدید می بینی و این می تونه مشکلات زیادی رو ایجاد کنه. پس لحظه به لحظه این درد رو مجبوری تحمل کنی (به قول بیتا فرهی در فیلم بانوی داریوش مهرجویی: می خواهم این درد را مزه مزه کنم تا طعم تلخش هرگز فراموشم نشود). بعد که این مرحله رو گذروندی,به تدریج حس می کنی قوی تر و پخته تر شدی. شاید خیلی برات محسوس نباشه اما مطمئنا این اتفاق برات می افته.

   • reza

    دوست عزیز بیشتر توضیح بده ، سایت عزیز لطفا در مورد گذشت هم بنویسید بعضی اوقتا بعد از گذشت چند ماه ممکن است یک سری ناسزا گویی ها و حسادت ها و فحش و بد بیراه در اوج یک رابطه عاشقانه ایجاد بشه من خواهش میکنم دوست داشتن واقعی با این اشتباهات کوچک نابود نکنید و حتما در مورد بیماران دوقطبی مخصوصا در خانم ها بنویسید ، من واقعا برای دوست عزیز با هر گناهی که کرده و اشتباه خودشو پذیرفته و اینگونه عاشق یک فرد بیمار بوده همدرد میشم و امیدوارم مرض جسمی که گرفتی ازش به کسی دیگه ندی و خداوند کمکت کنه و لعنت به اون زن نامرد . حتما راجب دو قطبی ها در زن ها بنویسید .

  • reza

   دوست عزیز بیشتر توضیح بده ، سایت عزیز لطفا در مورد گذشت هم بنویسید بعضی اوقتا بعد از گذشت چند ماه ممکن است یک سری ناسزا گویی ها و حسادت ها و فحش و بد بیراه در اوج یک رابطه عاشقانه ایجاد بشه من خواهش میکنم دوست داشتن واقعی با این اشتباهات کوچک نابود نکنید و حتما در مورد بیماران دوقطبی مخصوصا در خانم ها بنویسید ، من واقعا برای دوست عزیز با هر گناهی که کرده و اشتباه خودشو پذیرفته و اینگونه عاشق یک فرد بیمار بوده همدرد میشم و امیدوارم مرض جسمی که گرفتی ازش به کسی دیگه ندی و خداوند کمکت کنه و لعنت به اون زن نامرد . حتما راجب دو قطبی ها در زن ها بنویسید . لطفا چرا انسانها گذشت?

  • روشنک

   بله لیاقتت بود چون یه احمقی

 • maryam

  خیلی جالب بود پس دلیل رفتارهای خودمونو فهمیدم

  • علی

   کوچولو مواظب باش گیره یه پسری مثل من نیفتی چون اخرش مجبور میشی با چشم گریون دنبالش بدویی.

  • مهدی

   دلیل رفتار تو چیزی غیر از سادیسم نیست

 • amir

  خداروشکر دخترها هم این چرندیات رو قبول ندران. من این رفتارهای بیمار گونه رو فقط توی دخترهایی دیدم که اعتیاد جنسی‌ داشتن و همزمان سعی‌ میکردن با این جور بازیها پارتنر‌هاشون رو گرسنه نگاه دارن که به هر سازی که میزنن برقصن

  • پوریا

   ایول دقیقا همینه.

 • reza

  دوست عزیز بیشتر توضیح بده ، سایت عزیز لطفا در مورد گذشت هم بنویسید بعضی اوقتا بعد از گذشت چند ماه ممکن است یک سری ناسزا گویی ها و حسادت ها و فحش و بد بیراه در اوج یک رابطه عاشقانه ایجاد بشه من خواهش میکنم دوست داشتن واقعی با این اشتباهات کوچک نابود نکنید و حتما در مورد بیماران دوقطبی مخصوصا در خانم ها بنویسید ، من واقعا برای دوست عزیز با هر گناهی که کرده و اشتباه خودشو پذیرفته و اینگونه عاشق یک فرد بیمار بوده همدرد میشم و امیدوارم مرض جسمی که گرفتی ازش به کسی دیگه ندی و خداوند کمکت کنه و لعنت به اون زن نامرد . حتما راجب دو قطبی ها در زن ها بنویسید . لطفا چرا انسانها گذشت ندارن

 • علی

  این یک جور مریضیه . من با یک همچین کسی طرف بودم . فکر میکردم میتونم کمکش کنم . واقعا عاشق عاشق بودم به معنای واقعی .اول باورم نمیشد کسی میتونه این شکلی وجود داشته باشه دقیقا با تعاریف این مقاله . می نشست از پسر عموش که پنج سال دنبالش بوده و کی و کی حرف میزد . بعد بازیهایی در آورد سرم که اگر کسی عشق و صبر من رو نداشت ممکن بود بلایی سرش بیارم . از من یک انتقامجو ساخت . با خودم گفتم عاشقت میکنم و بعد رهات میکنم و همین کار رو هم کردم . همون کاری رو کردم که اون با من و بقیه بازیش رو در می آورد . اگر فقط با من این کار رو کرده بود میگفتم طبیعیه . اما فهمیدم این یک نوع بازی دوست داشتنی براش . همیشه برنده بودن . اما سخت انتقام گرفتم ازش به شیوه خودش

  • هیچ

   خیلی شبیه فیلمهای ایرانی بود.

 • بیتا

  این چه نوع تحلیل مزخرف و بی پایه ای هست که با این جزمیت نوشته میشه؟!!! اونم در سایتی که مخاطبان بسیاری داره .. نویسنده ی این مطلب چه یک مرد باشه و چه یک زن براش متاسف هستم

 • کوروش

  در این نوشته اشاره نشده که بسیاری از این رفتارهای دوگانه و بیمارگونه٬ امروزه نه برای ارزیابی و رساندن غیرمستقیم منظور به طرف مقابل٬ که تنها برای سواستفاده کردن از او انجام میشند. این رفتارهای دوگانه از دختران و زنان مورددار برمیاد که متاسفانه در این زمینه ید طولایی پیدا کردند و باز متاسفانه تعدادشون زیاد شده. خانم‌هایی هم که رفتارها و برخوردهایی درست و سالم دارند٬ با دیدن این خانم‌ها فکر می‌کنند جا موندند و اونا هم باید این‌جوری باشند.

  این خانم‌های مورد دار که کلا از اصالت و نجیب‌زادگی (نجیب‌زادگی با نجابت اشتباه گرفته نشود) فاصله گرفته‌اند٬ این روش ناشایست رو یک توانایی و ترفند و به نوعی باهوشی و زرنگی برای خودشون می‌دونند. جالب اینجاست هنگامی که به اشتباه بودن رفتارشون کوچک‌ترین اشاره‌ای میشه٬ با شدیدترین خشم و واکنش به آن پاسخ میدند و این موضوع رو رد می‌کنند.

  این رفتار ناپسند هنگامی شوکه‌‌آور میشه و زنگ خطر رو برای جامعه و سلامت روانی آن و اعتماد به یکدیگر به صدا در میاره٬ که این خانم‌ها حتا تا لمس و نوازش و مالش و بوسه و رفتارهای جنسی پیش می‌روند و نام این کارشون رو ارزیابی رفتار و واکنش طرف مقابل می‌نامند!!!

 • Javad Alipour

  تعداد زیادی از دخترهای ایرانی تکلیفشون رو با خودشون نمیدونن. شاید هم خیلی مقصر نباشن. کافیه بفهمن طرف دوستشون داره و وابسته شون شده. اونقدر طرف رو میچزونن و آزار میدن که بذاره بره. بعد از رفتنش هم میگن رفت دنبال یکی دیگه و مرد خوب پیدا نمیشه و همه مردها….. دیگه یادشون نمیاد خودشون فراری دادن طرف رو.

  • الین

   فک نمی کنید این احتمال وجود داره که اون دختر دوست داشتن و وابستگی شما را کافی ندانسته و به دنبال تعهد پذیری و ازدواج از سمت شما بوده ؟.و شما رو عاری از این تصمیم یا احساس دیده و سرد شده

   • Javad Alipour

    در مورد آدمها هرچیزی امکان پذیره اما تصمیم راجع به ازدواج دوجانبه است و تازه اگه هم نظر کسی تامین نشد میتونه رابطه رو تموم کنه اما آزار و اذیت دادن و مدام تحت فشار گذاشتن دیگه معنی نداره. مسئله تشخیص مرز ناز کردن و پس زدنه.

 • gadfly

  خیلی مطالب سایتو جدی نگیرین، بیشتر وقتا یه چی میگن یه چی گفته باشن!

 • شیرین

  من علت موضع گیری دوستان رو نمی فهمم. این متن منظورش سرکار گذاشتن نیست. خودش اول گفته مردان برخی مواقع اشتباها فکر می کنن که زنی عاشقشون هست در حالی که اون زن چنین حسی نداره. خود من تو چنین موقعیتی بودم. چون ما زنها نمی خوایم دل کسی رو بشکنیم خیلی کجدار مریز رفتار می کنیم متاسفانه. این نوشته به هر حال منظورش سرکار گذاشتن نیست. منظورش اینه که مردان گاهی الکی فکر می کنن دختری می خوادشون. این البته تو ایران خیلی هم زیاده. تا وقتی مجرد بودم باید مواظب می بودم نکنه یک پسری فکر کنه از فلان رفتارم منظوری دارم و می خوام جذبش کنم. این از اعتماد به نفس زیادیه بعضی از آقایون به ویژه تو ایران ناشی می شه و با بی وفایی و بدجنسی بعضی زنها متفاوته

 • هومن

  یادمه مطلبی هم در مورد دلایل بقایی تجاوز در مردها خونده بودم. این مطلب هم از جهتی توی همون مسیر. کدوم مسیر؟ مسیر تقابل نیازهای ارتباطی دنیای مدرن امروزی با رفتارهایی که ریشه ی تکاملی دارن. این مطالب نه برای تایید تجاوز نه برای تایید بازی با احساسات مردهاست. برای درک زنجیرهایی است که ما یا از سنت های فرهنگی و یا از ژنتیک اجدادمون با خودمون به همراه داریم. این درک میتونه شروع تلاشی برای تغییر باشه پس از این جهت فوق العاده ارزشمنده.

 • Wild Spirit

  یک ترجمه ی ناقص و غیر تخصصی و یک پست غیر مسئولانه.
  موضوع به این سادگی ها هم نیست.
  زن ها مجبورند در جوامع مختلف بسته به فرهنگ و طرز تلقی مردان آن جامعه از خودشان دفاع کنند. حفاظت کنند. وحافظ حقوق شان باشند.
  مردان شیفته بدست آوردن زنان سخت هستند.مثل فتح قله ی بلند و صعب العبور …
  اما بعد از فتح میشوند ملک و جزو افتخارات فتوحاتشان.
  برای زنان هم سخت بدست آمدن خوشایند است اما تحت کنترل و بصورت عادلانه …
  و این چیزی است که عموم مردان را می آزارد. مردان اغلب طالب برتری هستند فقط غلظت آن فرق میکند.
  این سرکارگذاشتن نیست بلکه قانون پنهان و ناگفته ی بازی است که طرفین می دانند و میخواهند و در مورد آن حرفی نمی زنند.
  مردان باید بدانند فرق است بین ناز کردن و پس زدن مودبانه .زیرا زنان علاقه ای به شکستن غرور مردان ندارند و اغلب رفتن شان و یا عدم تمایل از سر بی احترامی یا تحقیر نیست بلکه دلایل خصوصی دارند.
  آقایان بهتر است کمی از اعتمادبنفس خود بکاهند و بجای آن به زنان حق رد کردن پیشنهاد ایشان را دارند و این به معنای وجود مشکل در آنان نیست …

 • nasiim

  به نظرم اگه پسرا غیر از ظاهر، پرورش فکر دختر هم براشون مهم بود، اینقدر بلا سرشون نمیومد (قابل توجه اونایی که شاکیند). دختری که اینطوری رفتار میکنه عقلاً هنوز بچست در حد نوجوان، پسری هم که جذب میکنه تو همون سنه حتی اگه ظاهرا خیلی بزرگتر باشه.

 • سم

  اول که مطلب جالبی بود،دوم اینکه ؛خیلی از نظرها و نکته هایی که افراد بازگو کردند اینجا هم جالب بود چون به نوبه خودشون بقیه جهات این مطلب رو پرورش داده بودند.بطور کلی در متن خود این مقاله حرف از شناخت رفتارهایی از جنس زن و مرد هست که معمولا ناخودآگاه ابراز میشه و در پی آن سوتفاهم ها سرازیر،این مقالات به طرفین کمک میکنه تا بتونن با حدس و پیش بینی دلایل این واکنش ها رفتارها و تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.
  سوم اینکه؛بطور کلی بنظر من هرچقدر ساده تر راحت تر و صادقانه تر اول با خودمون بعد هم با بقیه افراد جامعه زندگی کنیم و اگر احساسی داریم به همان مقدار که هست ابراز کنیم و از حاشیه پردازی احساسی پرهیز کنیم کمتر مورد هجوم افراد نامناسب قرار میگیریم(قانون کارما).آرامش رو براتون آرزمندم. شاد بمونید.

 • شاهین

  زنان بعضی مردا را سر کار نمیگذارند، زنان اون موقع ک فکر میکنن خیلی جذاب و زرنگند، در واقع مردان خوب رو از خودشون دور میکنند چون مردای خوب زیاد اهل بازی نیستند و بعدش طعمه یه عده میشن ک اولش از رابطه لذت میبرن آخرشم زخم میبینن و پشیمون میشن فک میکنن تقصیر خدا یا سرنوشت بوده..

 • احمد

  کیرم تو کوس مامانت ادمین با این مطالبت. لابد مامانتو هر روز بردن اینجوری گاییدن!!!

  • محمد

   ادمین خیلی خیلی عذر می خوام باید ببخشید،واقعا شرمنده شدم.پایدار باشید..

 • ماهان

  برای مردهایی که کیفیت رابطه براشون مهم تر از شخص مقابله این بازی ها حوصله سر بر، سرد کننده و در نهایت خراب کننده رابطه هست.

 • Alireza Rajayi

  بهش میگن مکر زنانه،
  که خدا رو شکر از این لحاظ چیزی کم نداریم در مقایسه با سطح جهانی.

  • پوریا

   بله!

 • پوریا

  برو بابا! کلا دنیا همش به نفع زنان سیم پیچی شده. معتقدم از نظر جنسی یه زن اگه بخواد خیلی راحت تر از یه مرد می تونه شریک پیدا کنه. البته این مطالبی هم که در این مقاله هست ممکنه که تا حدی درست باشه ولی به نظر من یه مرد واقعی نباید به این فکر باشه که آیا طرف خوشش اومده یا نه. باید بهش بگه. اگه طرف قبول کرد ادامه بده ولی اگه رد کرد کلا قید طرف رو بزنه.