سلیقه مردان و زنان امروزی

با وجود تفاوت های زیادی که میان فرهنگ و جامعه ایران با کشورهایی مثل آمریکا، کانادا و انگلیس وجود دارد، از میان چندین  سوالی که از شرکت کنندگان این سنجش پرسیده شده بود، آن گروه از سوال هایی که شاید برای یک ایرانی ملموس تر باشند را گرداوری کردیم. بعضی از این نتایج قابل پیش بینی اند، بعضی شگفت انگیز، و بعضی هم جالب و خنده دار.

زیباییcouples-holding-hands-at-beach

به نظر شما آقایان و خانم ها چه زمانی زیبایی خود را از دست می دهند؟ حدود چهل درصد آقایان معتقدند خانم ها تا سن چهل سالگی زیبا و جذاب هستند. در سوی دیگر نزدیک به یک سوم خانم های شرکت کننده معتقد هستند آقایان تنها تا سی سالگی جذاب باقی می مانند، در حالیکه حدود بیست درصد دیگر معتقدند آقایان هیچ وقت جذابیت خود را از دست نمی دهند.

شما چقدر به نظر خانم ها در ارتباط با تیپ و قیافه تان اهمیت می دهید؟ نزدیک به هشتاد درصد از آقایان با هدف جلب توجه خانم ها لباس های خود را انتخاب می کنند. کمتر از سی درصد خانم ها برای جلب نظر آقایان اهمیت قائل اند.

جلب توجه خانم های دیگر برای خانم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. و در حالی که شصت درصد از آقایان اهمیت زیادی به نظر همسر خود در ارتباط با خرید لوازم آرایشی بهداشتی می دهند، کمتر از یک درصد از خانم ها نظر همسر خود را برای خرید این اقلام جویا می شوند.

اقتصاد

اگر همیشه برای شما این سوال بوده که پول شام را چه کسی باید حساب کند، خانم ها و آقایان تقریبا در این مورد با هم نظر هستند؛ بیش از نیمی از آنها معتقدند که هر کس باید سهم خودش را بدهد، و باقیمانده نیز فکر می کنند این وظیفه ی آقایان است.

خانواده داری، داشتن همسری خوشتیپ، و زندگی کاری موفق برای اکثر خانم ها به عنوان ارزش های یک زن مطرح هستند. در آن سو آقایان نیز برای خانواده و کار ارزش زیادی قائل اند، ولی داشتن همسری زیبا از اهمیت کمتری برای آنها برخوردار است.

در جواب این سوال که آیا اگر معشوقه تان چاق شود، از او جدا می شوید، نزدیک به هفتاد درصد خانم ها جواب مثبت دادند، در صورتی که تنها نیمی از آقایان حاضر به جدا شدن از شریک خود در صورت چاق شدن آنها بودند.

دروغID-100416071

مواردی دیگری نیز وجود دارد که خانم ها و آقایان بر سر آن توافق دارند. بیش از نیمی از خانم ها و آقایان برای پیشگیری از به وجود آمدن دعوا و مجادله، به زوج خود دروغ های کوچک و یا به اصطلاح مصلحتی می گویند. همچنین وفاداری در رابطه برای هر دو گروه به عنوان خصلتی مهم برای انتخاب شریک و همسر آینده در نظر گرفته می شود. نزدیک به هفتاد درصد از خانم ها و آقایان هم به همسر خود خیانت نمی کنند، حتی اگر موقعیت اش فراهم باشد.

سکس

به نظر می رسد ارگاسم خانم ها برای آقایان دغدغه ی بزرگی است، چون بیش از نود درصد آقایان برای ارضا شدن شریک جنسی شان اهمیت زیادی قائل اند. اگر شریک جنسی مردی تظاهر به ارضا شدن بکند، بیش از آنکه ناراحت شوند از اینکه شریکشان آنها را فریب داده، از اینکه نتواسته اند شریک خود را ارضا کنند دلخور می شوند. جالب است بدانید که که بیش از هفتاد درصد خانم ها حداقل یک بار تظاهر به ارضا شدن کرده اند، و نزدیک به یک چهارم خانم همیشه تظاهر به ارضا شدن می کنند.

حدود هفتاد درصد آقایان برای لذت بردن پورن نگاه می کنند، در حالی که تنها سی درصد از خانم ها از دیدن  پورن لذت می برند. نزدیک به چهل درصد از خانم ها نیز اصلا پورن نگاه نمی کنند. همچنین اکثریت چهل درصدی آقایان درباره ی دوستان همسر و شریک خود تخیل های سکسی دارند، ولی اکثر خانم ها هیچ علاقه ای به فکر کردن به دوستان شریک خود ندارند.

مردان و قرص ضدحاملگیID-10040738-300x199

اگر روزی فرا برسد که قرص های ضد حاملگی برای آقایان به بازار عرضه شود، هفتاد درصد آنها حاضرند از این قرص ها استفاده کنند، ولی از طرفی دیگر نیمی از خانم ها اعتمادی به این قرص ها نخواهند داشت.

شما

شما به این سوال ها چه پاسخ هایی خواهید داد؟ سوالات دیگری هم هستند که شاید به فکر کردن به جوابشان جالب باشد: تعداد شریک های جنسی گذشته ی همسرتان چقدر باید باشد تا شما از آن آزرده نشوید؟ اگر قرار باشد یک مورد از خلق و خوی همسرتان را عوض کنید، آن مورد چیست؟

آیا فعالیت های شریک یا همسر خود را در شبکه های مجازی مانند فیس بوک به دقت دنبال می کنید؟ آیا هیچ وقت بدون اجازه ی همسرتان پیغام های شخصی او را خوانده اید؟ به نظر شما عاشقانه ترین کاری همسرتان برای شما می تواند بکنید، چیست؟ شما چه کاری می توانید برای او بکنید؟

وبلاگ بهزاد فرضی پور

http://ca.askmen.com/specials/2012_great_male_survey/

http://ca.askmen.com/specials/2012_great_female_survey/

FreeDigitalPhotos.net.

More from بهزاد فرضی پور

رابطه اینترنت و افسردگی

دو سوال را در نظر بگیرید. اول: شما چه کسی هستید؟ به...
بیشتر بخوان
 • فریبا

  زیبایی و جذابیت مردها سن و سال نداره به نظر من ..یه وقتایی یه قیافه پخته تر و صحبت های سنجیده تر برای یه خانوم میتونه جذاب تر از قیافه یه مرد سی ساله ی هر چند خوش تیپ باشه …به نظر من جذابیت به طور کامل مربوط به سن یا زیبایی شخص نیست

 • فرشاد

  من این دروغ مصلحتی رو درک نمی کنم دروغ دروغه دیگه مصلحتی و غیر مصلحتی نداره آخه. کسانی که حوصله مشاجره ندارند چرا اصلا وارد رابطه جدی میشن؟ اگه بحث و مشاجره وجود نداشته باشه دو نفر چطور قلقهای هم بیاد دستشون؟

 • علی

  خانوم فریبا هیچ جذابیتی برای زن بهتر از پول مرد نیست،شما یا شکمت سیره یا گشنگی نکشیدی و گرنه اگه بهت رسیدگی نکنه چشمای اون مرد جذابه رو در میاری.

 • امید

  اگر این نظرسنجی رو در مقایسه با نظرسنجی که از افراد واقع در کشورهای توسعه یافته مقایسه کنین(هرچند که ایرانی ها حتی توی نظرسنجی هم بسیار دروغگو هستند ) اما با کمی مقایسه جزئی به پررو و پرتوقع تر بودن خانم های ایرانی پی خواهید برد.این در صورتیست که خودشون فکر میکنن در هر زمینه از زندگیشون حقوق بشر آنها پایمال شده در صورتی که حقوقی که در زندگی دارند (و یاد گرفته اند که هیچگاه ازش راضی نباشند ) رو با همجنسان خودشون در بقیه کشورها مقایسه کنند میفهمند که پادشاهانه زندگی میکنند .
  با تشکر از مسئولین سایت برای تهیه این نظرسنجی

  • guest

   پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع, پر توقع…شتر گاو پلنگ می خوان…در زمینه حق و حقوق, مرد مدرن می خوان, در زمینه مسوولیتها(عاطفی, اقتصادی, مدیریت بحران, تکیه گاه بودن…), مرد سنتی می خوان. اونجاهایی که دوست دارن باید سنتی باشی, اونجاهایی که دوست دارن مدرن…

  • علی

   خدا پدرتو بیامرزه بلاخره یکی پیدا شد حرف دله منو بزنه.
   بنظر من تو این نظر سنجی میزان وزن ها رو هم باید بطور دقیق بررسی کنن چون در ایران زنها روز به روز چاقتر و مردان روز به روز لاغر تر میشوند که نشان از مفتخوری و پر توقع بودن زنای ایرانی داره.

   • نازی

    شما بهتره یکم مودب تر حرف بزنین.به نظر فرد بی سوادی میاین!

    • علی

     من دانشجوی دکترا در انگلیس هستم،شما چقدر سواد داری تا اندازه ی فهمت باهات صحبت کنم؟

     چیزی که من اینجا میبینم زنان پا به پای مردان تلاش می کنن چه در کار چه در زندگی و….بجای اینکه بشینن تو فیسبوک دنبال شوهر بگردن،از خونه میان بیرون و برای زندگیشون تلاش میکنن،نهایت آرزوشون مثل دخترای ایران شوهر کردن نیست به اهداف بزرگ تری فکر می کنن و………………..بازم بگم خانوم تحصیل کرده.

     • ندا

      نمی دونم شما از کدوم دیار ایران هستید یا چه گذشته ای رو پشت سر گذاشتین که اینطور به همه می تازین!!!! من از دوران دانشجوییم رو پای خودم وایسادم با اینکه شرایط مالی خونوادم هم خوب بود. هنوز هم مستقلم، روزها توی اداره هستم و شبها هم کارهای ترجمه دارالترجمه ها رو انجام می دم. این فقط من نیستم که این جوریم خیلی از دوستای اطرافم همینطورند دوستانی دارم که محل کارشون یک شهر و و محل تحصیل ارشد یا دکتراشون شهر دیگست و اینها یک لحظه اروم ندارند دائم در تکاپو هستند. هیچ کس از یه ازدواج مثبت بدش نمیاد اما من واقعا اطرافم و میون دوستام نمیبیینم دخترایی که به خاطر شوهر دست از همه کاراشون بردارند و هیچ تکاپویی نداشته باشند و فقط تک بعدی باشند و دنبال شوهر باشند. نمی گم اینجور دخترا و خانمها وجود ندارند، اتفاقا وجود دارند اما در کنارش دخترایی هم هستند که خیلی فراتر از این جور چیزهای خاله زنکی فکر می کنند، پس نیایم همه رو با یک سنگ محک نسنجیم.
      می گن ادمایی که دنیای کوچیکی دارند بسته فکر می کنند و ادمهای محدودی رو نیگاه می کنند و قضاوت می کنند، البته فکر نمی کنم که این موضوع درمورد شما صدق کنه چون بهرحال شما افق های بیشتر و دنیاهای بزرگتری رو دارین خارج از ایران تجربه می کنید پس مسلما دنیای بزرگتر و افق دید وسیع تری هم دارید انشاالله.
      کاش هممون یاد بگیریم که با کوبیدن جنس مخالف خودمون، خودمون رو بزرگ نکنیم . کاش یه روزی بشه که در حالت عادی و روزمره با هم به عنوان یک انسان رفتار کنیم نه به عنوان یک زن و یا به عنوان یک مرد. و کاش انسان با انسان مهربانتر بود.

     • علی

      من تجربه ی خودمو در دوره لیسانس تووی دانشگاه خودم در ایران عرض کردم.با این حال خوشحالم که شما مثل 99%دخترای ایرانی نیستی و برای استقلال و پیشرفتت زحمت میکیشی،من تلاشت رو ستایش می کنم و برات آرزوی موفقیت می کنم.

     • یک رهگذر

      آقای علی به قول خودت دکترا از انگلستان که یه خانوم خیلی خوب انگلیسی هم داری ، من نمیتوانم این خشم و کینه ی تورا نسبت به زنان درک کنم مخصوصا زن ایرانی که از ساده ترین حق و حقوق انسانی بی بهره است و شرایط و فرهنگ مردسالار جامعه همه چیز را برایش آزار دهنده کرده ؟ من یک زن ایرانی ام و سرپرست دو فرزندی که پدرشان با بی مسئولیتی و اعتیاد و بیکاری زندگیمان را به آتش کشید . شاغل هستم هم کار میکنم هم زندگی را اداره میکنم ، در هیچ جای دنیای مدرن و پیشرفته بلایی که سر زن ایرانی میآید کسی تحمل نخواهد کرد زن ایرانی در بیرون منزل کارمیکند ، مراقبت و رسیدگی به بچه ها و کارهای خانه و شوهرداری و فامیل شوهرداری و حفظ دین و ایمان مردان همه به عهده ی اوست قانون ها همه طرفدار مرد است ، چهار سال طول کشید تا توانستم با بخشیدن مهریه و داروندارم به طور غیابی از مرد معتادی که حتی یک بار در جلسات دادگاه حضور نیافت با التماس خودم و بچه هایم که از پدرشان و کارهای نفرت انگیزش به جز خاطره ی بد نداشتند از قاضی طلاقم را به طور غیابی بگیرم الان هم هشت سال است که با بچه هایم زندگی میکنم و تمام بار زندگی برروی دوشم سنگینی میکند . به اطراف هم نگاه میکنم میبینم کسی آرزوی شوهر داشتن ندارد همه از دیوی به نام شوهر ایرانی فراریند چون شوهر ایرانی یعنی فقط توقع ، زورگویی استبداد و خیانت آنهم قانونی چون قانون مملکت ما هر آزادی به مرد داده او حتی میتواند با فرزند خوانده اش ازدواج کند خلاصه در قوانین ما مرد میتواند هر غلطی را خیلی شیک و قانونی انجام دهد حتی فرزندش را بکشد و قصاصی در کار نباشد وووو بیشمارند تبعیض هایی که علیه زن وجود دارد . من خودم که اگر از نداری و گرسنگی گوشه ی خیابان بمیرم راضی نیستم زیر چتر حمایت مرد ایرانی قد و یکدنده و پررو و پر توقع ایرانی که هم خانواده و هم اجتماع و قوانینش میدان وسیعی برای ظلم و ستم در اختیارش قرار داده بروم . دختران مجرد هم همین نظر را دارند شما هم بهتراست مطالعه و دیدتان را افزایش دهید و اینهمه بدون اطلاع و بدون سواد صحبت نکنید من نمیدانم شما دکترای چی گرفتید که سوادتان در حد نهضت سوادآموزی است

     • کوروش

      آقای علی ! بنده هم محقق هستم و دارم دومین دوره فوق دکترا خودم را میگذرانم در رشته شیمی و متابولومیک در سوئد. دانشجوی فلان و بهمان بودن سواد نمیآورد سواد چیز دیگری است که با درجه علمی نمیشود به آن استناد کرد.

 • امید

  mardhaye emruz ziyadi tu sari khor shodan valla…
  yeki nist az hoghughe bashare mard haye felekat zadeye iran defa kone. khosusan tuye bahse ezdevaj