مردان و زنان بدبین و عاطفه ندیده

couple

می خواهم یک نوع خاصی از مردان و زنان را که توی زندگی اجتماعی پیرامون خودم دیدم و کمابیش می شناسم معرفی کنم:

این گروه خاص همیشه به جنس مخالف بدبین هستند، فرقی هم نمی کند اگر آنها را می شناسند یا اصلا چیزی در باره شان نمی دانند. این قضیه وقتی جالبتر می شود که متوجه شوید مدام به آنها فکر می کنند. دوست دارند با آنها باشند. از آن جالبتر، سلیقه شان در انتخاب است. با وجود بی اعتمادی به جنس مخالف، تقریبا اغلب شان جذب شارلاتان های جذاب می شوند.

این نوع افراد بدبین و حسود، به نظر افراد معقولی می آیند و در زندگی هم موفقیت هایی با سخت کوشی کسب می کنند ولی کوچکترین احترامی به فضای زندگی خودشان نمی گذارند. خانه شان را کمتر کسی دیده و دعوت شده است. در حقیقت اصلا کوچکترین ارزشی برای اوقات شخصی خود قائل نیستند. دریغ از داشتن یک جای ساده و تمیز که نشانی از شخصیت یا هویت شان باشد …

همه فکر و ذکر و امیدشان این است که صاحب یک مغازه یا شرکت یا یک تخصصی باشند که آن هم برای جلب توجه یا اعلام وضعیت اقتصادی شان به جنس مخالف است. موفقیت اقتصادی و تحصیلی، تنها کارنامه ایی است که می توانند به دیگران عرضه کنند.

در حین آرامش و ادبی که در جمع از آنها سر می زند آدم های تلخ و پرخاشجو و تنهایی هستند. همیشه فکر می کنند که مظلوم واقع شده اند و هیچکس آنها را درک نمی کنند. ولی اگر فرصتی بیابند کمترین رحمی به افراد ضعیف تر از خودشان ندارند.

چون طبع و توقع این نوع افراد بدبین بی هیچ دلیلی زیاد است با افرادی که تصادفاً یا از ناگزیری وارد زندگی شان می شوند توهین آمیز رفتار می کنند و با قاطعیت آنها را از خود می رنجانند.

و اما سرنوشت شان

مشاهدات من حکایت از آن دارد که این نوع افراد، بر تلخی و بدبینی و صد البته پول و موقعیت شان افزوده می شود ولی تنهایی شان نیز حتمی تر می شود.

به خاطر نیاز جنسی یا محبت و توجهی که فکر می کنند زوج مقابل باید به آنها بدهند یا به خاطر سر و سامان گرفتن و برپایی خانواده، به رابطه های سریع و حساب نشده تن می دهند. نتیجه اش این می شود که ازدواج های ناموفق با افرادی که اصلا قابل اعتماد نیستند گریبان شان را می گیرد و بر بدبینی خود مهر تایید می زنند. بدون اینکه متوجه باشند مسئول شکست هایی خود هستند.

گاهی و بسیار به ندرت، شانس نصیب شان می شود و انسان هایی وارد زندگی شان می شوند که به دلائلی کاملا شخصی، که حق هر انسانی است این نوعِ بدبین و حسود را می پسندند و با مدیریت و مدارا، نیازهای انسانی این افراد عاطفه ندیده را برآورده می کنند و از آنها همسران و والدین نسبتا خوبی در می آورند. شانسی که این روزها کمتر و کمتر می شود.

 

Image Source
http://thoughtcatalog.com/charlotte-green/2013/01/dear-happy-couples-i-hate-you/

Written By
More from Marzieh.H

مردان اگر این کارها را نکنند دلپذیرتر هستند

[caption id="attachment_43185" align="aligncenter" width="588"] عکس اثر محمد رودگلی[/caption] من یک دختر ۲۹...
بیشتر بخوان