مردان و زنان بدبین و عاطفه ندیده

couple

می خواهم یک نوع خاصی از مردان و زنان را که توی زندگی اجتماعی پیرامون خودم دیدم و کمابیش می شناسم معرفی کنم:

این گروه خاص همیشه به جنس مخالف بدبین هستند، فرقی هم نمی کند اگر آنها را می شناسند یا اصلا چیزی در باره شان نمی دانند. این قضیه وقتی جالبتر می شود که متوجه شوید مدام به آنها فکر می کنند. دوست دارند با آنها باشند. از آن جالبتر، سلیقه شان در انتخاب است. با وجود بی اعتمادی به جنس مخالف، تقریبا اغلب شان جذب شارلاتان های جذاب می شوند.

این نوع افراد بدبین و حسود، به نظر افراد معقولی می آیند و در زندگی هم موفقیت هایی با سخت کوشی کسب می کنند ولی کوچکترین احترامی به فضای زندگی خودشان نمی گذارند. خانه شان را کمتر کسی دیده و دعوت شده است. در حقیقت اصلا کوچکترین ارزشی برای اوقات شخصی خود قائل نیستند. دریغ از داشتن یک جای ساده و تمیز که نشانی از شخصیت یا هویت شان باشد …

همه فکر و ذکر و امیدشان این است که صاحب یک مغازه یا شرکت یا یک تخصصی باشند که آن هم برای جلب توجه یا اعلام وضعیت اقتصادی شان به جنس مخالف است. موفقیت اقتصادی و تحصیلی، تنها کارنامه ایی است که می توانند به دیگران عرضه کنند.

در حین آرامش و ادبی که در جمع از آنها سر می زند آدم های تلخ و پرخاشجو و تنهایی هستند. همیشه فکر می کنند که مظلوم واقع شده اند و هیچکس آنها را درک نمی کنند. ولی اگر فرصتی بیابند کمترین رحمی به افراد ضعیف تر از خودشان ندارند.

چون طبع و توقع این نوع افراد بدبین بی هیچ دلیلی زیاد است با افرادی که تصادفاً یا از ناگزیری وارد زندگی شان می شوند توهین آمیز رفتار می کنند و با قاطعیت آنها را از خود می رنجانند.

و اما سرنوشت شان

مشاهدات من حکایت از آن دارد که این نوع افراد، بر تلخی و بدبینی و صد البته پول و موقعیت شان افزوده می شود ولی تنهایی شان نیز حتمی تر می شود.

به خاطر نیاز جنسی یا محبت و توجهی که فکر می کنند زوج مقابل باید به آنها بدهند یا به خاطر سر و سامان گرفتن و برپایی خانواده، به رابطه های سریع و حساب نشده تن می دهند. نتیجه اش این می شود که ازدواج های ناموفق با افرادی که اصلا قابل اعتماد نیستند گریبان شان را می گیرد و بر بدبینی خود مهر تایید می زنند. بدون اینکه متوجه باشند مسئول شکست هایی خود هستند.

گاهی و بسیار به ندرت، شانس نصیب شان می شود و انسان هایی وارد زندگی شان می شوند که به دلائلی کاملا شخصی، که حق هر انسانی است این نوعِ بدبین و حسود را می پسندند و با مدیریت و مدارا، نیازهای انسانی این افراد عاطفه ندیده را برآورده می کنند و از آنها همسران و والدین نسبتا خوبی در می آورند. شانسی که این روزها کمتر و کمتر می شود.

 

Image Source
http://thoughtcatalog.com/charlotte-green/2013/01/dear-happy-couples-i-hate-you/

Written By
More from Marzieh.H

یادداشت های دختر تهرانی –

به همان اندازه که زنان به توجه عاطفی و عشق اهمیت می...
بیشتر بخوان
 • محمد

  لطفا مطالب بی سروته نگذارید،درج اینطور مطالبی موجب میشه مطالب علمی شما هم زیر سوال برن

  با تشکر

  • marderooz

   محمد عزیز،
   نویسنده این ستون ثابت، ادعای علمی بودن مطالبش را نکرده است. ما نوشته های مرضیه را
   به عنوان یک نظر شخصی و سنجیده دوست داریم. او قابلیت ذهن انتقادی اش را
   به خوبی ابراز می کند. با زبان فارسی کمابیش راحت است و نوعی گستاخی و
   دلبازی در نوشته های اوست. معمولا سعی می کند حکم کلی صادر نکند و جوانب
   متفاوت یک پدیده را تا حدودی ببیند. حتما محدودیت ها و لغزش ها و اشتباهات
   مشخصی هم دارد. مرسی

 • امیر

  مطالب قبلیش خوب بود ولی این یکی خیلی بدبینانه و پر از پیش داوری هست. اصلا این خصوصیات (۱ تا ۴) خیلی جای بحث داره و مثلا موارد ۲ و ۳، با این وضع اقتصادی، لزوما منفی نیست.

  • marderooz

   امیر عزیز نویسنده سعی کرده است شیوه زندگی خصوصی را در ساده ترین شکل ممکن ان هم برای افرادی که شاغل هستند در نظر بگیرد. مرضیه نخواسته است که این نوع مردان ثروت خود را به رخ بکشند فقط خواسته است بگوید که آنها به خودشان بهای کافی نمی دهند. مرسی از انتقاد

 • Nima DJ

  ديدم از اين گوساله ها

 • El Yas

  برداشت شخصی من کینه و اغراق نویسنده بود. امیدوارم حال نگارنده خوب باشه

  • marderooz

   El Yas عزیز مرسی از ابراز نظر… فقط ذکر این نکته شاید بد نباشد که انتقاد کردن از هر پدیده ایی در فرهنگ نیم قرن اخیر ایران با یک واکنش اولیه روبرو می شود و آن اینکه منتقد غرض دارد. البته همه نیت و غرض دارند و رگه هایی از احساس و عاطفه تلخ و شیرین در هر متنی وجود دارد ولی به نظر ما، شیوه اندیشیدن مرضیه دلباز و کمابیش همه جانبه است. نقد خوب است که باشد. این اصلی است که ترویجش به نفع همه خواهد بود.

   • باقر

    مخالفم. اصلا حق میدم به هر مردی که این متن رو می خونه و موضع میگیره. اینی که ما هر چی بغض داریم رو بخواییم با نوشتن یه متن اونم جایی که جایی برای اندیشیدن و درک بیشتره، خیلی جالب نیس. یه جوریه که انگارهر چی مشکل پیش میاد ناشی از کج فهمی و عدم درک صحیح مردان نسبت به زنان هس. ظاهرا بعضی ها فراموش کردند که باید دختراشونو واسه زندگی آینده و مشکلاتی که همراش هس آماده کنن. یه پیشنهاد هم واسه مدیر سایت دارم و اون اینه که کمی از دختران بنویسید. شاید بین دختر ها هم مشکل دار پیدا بشه. و این ک راه برخورد صحیح میتونه چیا باشه.

   • شهاب

    منم مخالفم. یا نگارنده در بیان نیاتش مغرضانه برخورد کرده یا اصولا نیاتش مغرضانه بوده. در مورد اهداف اقتصادی کیه که ندونه یکی از اولویتهای اصلی همین جنس لطیف موفقیتهای اقتصادی نوع مذکره. حالا این مسئله رو در جامعه ایران با اقتصاد فروپاشیده اش مجسم کن، معنیش میشه تلاش فزاینده مردی که میخواد زنی رو در این دستآوردها سهیم کنه. بی توجهی فردی به محیط زندگی هزار و یک دلیل داره و بیشتر به اثرات افسردگی شبیهه تا بدبینی. مورد 4 هم کاملا نامربوطه. کلا من از بیخ انتقاد دارم که بخش بزرگی از دلایل متعدد بدبینی به همون جنس لطیف مورد بحثی برمیگرده که دریک پایان دراماتیک قراره مرد مورد نظر رو به بهشت برین هدایت کنند.

 • miss

  خود آقایونم نمیدونستن همچین نوعی ازشون وجود داره.یا اینطورم میشه تعریفشون کرد مردای این مدلی با خوندن این مطلب واقعا عصبانی میشن چون قضاوتی رو میبینن که با اونچیزی که خودشون فکر میکردن بقیه راجع
  بهشون فکر میکنند کاملا تفاوته

 • ارش ش

  قبول دارم چون خودم یکی از همین آدمها هستم و زنهایی وارد زندگیم شدند که از لحاظ شان خانوادگی نمیتونم به اطرافیان معرفی کنم
  البته خونه من به این نامرتبی نیست و حداقل سعی کردم لوازم زندگیم مطلوب باشه
  اما در آستانه 40سالگی دختری را برای ازدواج میخوام که مطمئن هستم چنین فردی یا طلاق گرفته و یا از لحاظ سطح اجتماعی خیلی پایینی قرار دارد

 • مسیح

  منم قبول دارم مرد های اینجوری هستند و هر روز هم داره به تعداد آنها افزوده می شود ولی باید قبول کرد وقتی مرد ایرانی ارزشش به میزان درآمدش باشه دیواری دفاعی به این شکل به دور خودش میکشه. وقتی انسان سالم و خوبی باشه اما بنا بر شرایط زمان در امد کمی داره کلا از نظر اکثر دخترا مردوده اون هم مجبوره تا درآمد بالا کسب می کنه اینطوری به زندگی نگاه کنه. خدا وکیلی خیلی سخته به خاطر پول دوست داشته باشن داغون می شی به همه بی اعتماد میشی. خود شما دخترا فکر کنید بر فرض پول دارید و می دونید اگه بی پول بشید همسرتون ترکتون می کنه چه احساسی بهتون دست میده. خدایی خیلی سخته دوسش داشته باشید ولی بدونین بدون پول یا با پول کم برا اون هیچید.

 • مهدی

  خیلی با غرض و بدبینی بود! به هیچ وجه اصول کلی رو بیان نمیکرد! انگار نویسنده یک نفر مرد رو با چنین مشخصات بدی در نظر گرفته بود و شرح شخصیت یک نفر رو نوشته بود!

  • marderooz

   مهدی عزیز اینطور هم می شود دید. این کامنت شما شروع یک نقد خوب را در خود داشت و به اندازه حجم یک کامنت، رسا بود. مرسی

 • ali

  این خانم لطف کردن و از بیرون به یک شخص بدبین نگاه کردن و برداشت شخصیشون رو طلبکارانه نوشتن طوری که آدم خیال میکنه خود نویسنده قربانی یکی از همین انسان های بدبین بوده!چیزی که معلوم نیست این نوشته ها اینجا چکار میکنن؟والبته چنتا سوال هم دارم:
  آنها انقدر باهوش و اجتماعی هستند که مستقیم و یا غیرمحترمانه، نظر مشخصی درباره زنان ندهند ولی از صبح تا شب هم منتظر بمانی از توصیف یک خصوصیت خوب زنانه دریغ می کنند.یعنی چی؟الان این ایراده؟چون زنانی مثل نویسنده اینمطلب دوست دارن ازشون تعریف بشه و کسی که نکنه مریضه؟چرا این روحیه زنانه که دائما دوست دارن ازشون تمجید بشه رو نقد نمیکنید؟
  1.با وجود عدم اعتمادی که به جنس زن دارند همیشه جذابیت دختران لوند و زیبا، برای شان چشمگیر است.نباید باشه؟یعنی برای مردان خوشبین این جذابیت ها مهم نیست؟یا زنان خوشبین به این چیزها اهمیت نمیدن؟
  2.همه فکر و ذکر و امیدشان این است که صاحب یک مغازه یا شرکت یا یک تخصصی باشند که آن هم برای جلب توجه یا اعلام وضعیت اقتصادی شان به زنان است.چرا که نه؟وقتی یکی از معیارهای اصلی زنان خوشبین برای انتخاب (در واقع اصلی ترینش)همین مسائل اقتصادی هست شما چه انتظاری دارید؟خوشبین ها چکار میکنند؟
  ۳.نوع خاصی از خسیس بودن هم همیشه همراه این مردها و تصمیمات زندگی شان وجود دارد. نه تولدشان را جشن می گیرند نه وقتی به مهمانی دوستان مجرد و متاهل شان می روند به اندازه وسع شان و به عنوان یک حرکت سمبلیک هدیه ایی ناقابل هم به خانه میزبان شان می برند.یا در زیر زمینها چایی را برای زندگی اجاره می کنند یا با هر آدم اشنا و غریبه همخوانه می شوند تا حداقل هزینه را برای اجاره بپردازند.یعنی همه این موارد دلیلشون خساسته واز روی خساست انجام میشه؟ودلیل دیگه ای نمیتونن داشته باشن؟
  4.ولی اگر فرصتی بیابند کمترین رحمی به افراد ضعیف تر و ناهنجار تر از خودشان ندارند.اتفاقا این روحیه در افراد خوشبین بیشتر از بدبین هاست
  5.و اما سرنوشتشان: اینگونه افراد اشخاص چاق کچل زشتی هستند که فقط در صورتی که یک فرشته خوشبین ومهربان به دلائلی کاملا شخصی که حق هر انسانی هست(شما بخوانید ترحم)ممکن است نجات پیدا کنند و از زندگی نکبت بار و دیو گونه خویش رهایی یابنند(کشته مرده این هپی اند آخرشم)
  از طرف یک بدبین

  • marderooz

   ali عزیزحق شما و طبع و حس و شعور و یک عالم دلیل دیگر به شما و هر انسان دیگر این اجازه را می دهد که هر متن را ( و اصلاً هر پدیده ، اتفاق و موضوعی را آانطور که می خواهید تعبیر کنید. همه زیبایی ماجراهای زندگی نیز به همین است. مرسی از نظر و توجه

 • dina

  in maghale baraye man jaleb bood na be khatere enteghad az yek no tipe shakhsiate mardane.chera ke man na femenistam na negahe moghrazane be jense mard daram.jaleb bood chera ke kasio kenaram daram ke asire chenin mardie va khosoosiate bala kamelan in agharo tosif mikone tamam va kamal.va shegeftzade shodam vaghty maghaleii ba chenin joziyat darbareye in type shkhsiaty khoondam

 • Abbas

  من اصلا به مطلب بی‌ سر و ته مرضیه کاری ندارم. چیزی که برام جالبه اینه
  که چطور مرد روز تقریبا برای هر کامنتی که نظر مرضیه رو به نقد کشیده یه
  جواب داده. بابا خوب یهو اسمشو بذارین زن روز خلاص!

 • فرزاد

  فرض رو بر این میگیرم که خانمی خطاب به مردان این مقاله رو نگاشته من هم از همین شیوه استفاده میکنم :
  1 – بی اعتمادی : امری کاملا دو طرفه هست ! اگر به من اعتماد نداری شاید دلیلی وجود داره . من بیمار روانی نیستم که هر کس رو میبینم بهش برچسب بزنم . ضمنا دقیقا این من هستم که برای ازدواج پا پیش میزارم و همه دردسر هاشو به جون میخرم . و من همه مثل تو حق دارم که به ظاهر توجه کنم . همون طور که وقتی تو مرد شیک پوش و خوش سیمایی رو میبینی کلا عقل و هوش از سرت میره !
  2 – حد اقل من در ظاهر معقول هستم ( همون ارتباط عمومی با دیگران !) . ولی عملکرد تو بگونه هست که کلا کسی حتی انتظار معقول بودن رو ازت نداره و در صورتی که واقعا شخص معقولی ( حتی در ظاهر ) باشی تحسین و احترام فوق العاده ای از مردان میبینی ( بزرگ روستای پدری من یک زن فوق العاده هست که همه بهش احترام میزارن ) . چه خوب چه بد آشپزخونه فضایی زنانه داره و من تجربه ای دربارش ندارم . ولی همون تلاش و سخت کوشی که از نظر تو بی احترامی به فضای زندگیم هست برای تو آرامشی مجانی میاره که بتونی زندگی آرامی داشته باشی و فضای اطرافت رو طبق سلیقت دربیاری ( من بهش میگم فداکاری ذاتی مردان !) . ضمنا اون موفقیت اقتصادی که از نظر تو تنها دستاورد زندگیم هست تنها عامل ادامه حیات تو و دیگرانی هست که نتیجه اون موفقیت رو بدون زحمت مصرف میکنید و بعضا پزش رو هم میدید !
  3 – شاید اون نوع خاصی از خسیس بودن من یک عکس العمل طبیعی در برابر نوع وحشتناکی از ولخرجی تو باشه که هر سال باید تولدتو با دریافت یک کادوی مناسب جشن بگیری و تمام مراسم دوست و آشنا بری و ظاهرت هم برازنده باشه و حتما کادویی که میدی از بقیه بهتر باشه یا حداقل به چشم بیاد . و ضمنا شاید اون زندگی گروهی با هر غریبه برای من میشه درس زندگی و آمادگی برای شرایط سخت . چیزی که تو کلا هیچ برداشتی ازش نداری .( شخصا بسیار خوشحالم که این شیوه زندگی رو داشتم و در مقایسه با کسانی که همش پیش بابا ننشون بودن خودم رو بسیار با تجربه تر حس میکنم و ارزش تک تک جوانب زندگی رو بهتر درک میکنم ).
  4 – پرخاشگری به خودی خود بد نیست . همین پرخاشگری کنترل شده است که نمیزاره دنیا هرکی به هرکی بشه و ستمگر نتونه براحتی ستم کنه . آیا مردی رو دیدی که همینجوری محض خوشی پرخاشگری کنه ؟ رعایت ادب در جمع بسیار اخلاق پسندیده ای است و نمیدونم چرا رعایتش از جانب مردان برات عجیبه . تجربه شخصیم در طول زندگی میگه این زنان هستن که به جمع احترام نمیزارن و جایی که باید با سکوت از مساله ای غیر ضروری بگذرن با ایجاد آشوب و بلوا جنجال های بیهوده راه میندازن . اسمش کنترل رفتار هست ! چیزی که در مردان زیاد و در زنان به ندرت پیدا میشه .
  اما سرنوشت !!
  1 – آیا از روانشناسان و متخصصان نشنیدی که میگن وقتی مردی در تنهایی نشسته مزاحمش نشوید ؟! حتما داره نقشه ای میکشه و یا برنامه ریزی میکنه و به اون لحظه نیاز داره تا بتونه افکارش رو جمع و جور کنه . ضمنا من کمتر مردی دیدم به زعم تو تنها بمونه ! در بدترین حالت و غیر اخلاقی ترین حالت وقتی پولش زیاد شد ( به قول خودت )زنهای پولدوست زیادی هستن که تنهاییشو پر کنه ! چه اهمیتی داره وقتی میدونه واسه چی دور و ورشن ؟ مگه چند روز زنده است ؟
  2 – این رو مطمئن باش مردان اگر برای رفع نیاز جنسیشون به رابطه های گذرا و کوتاه تن بدن ولی برای ازدواج به هیچ وجه اینکار رو نمیکنن ! بلکه برعکس ، این شما هستین که با دیدن یک ماشین خوشگل و یه خواستگار خوش بر و رو و خوش تیپ و … سریعا کور میشین و به همه چیز تن میدین . ( شخصا تجربه یک چنین موردی رو دارم و بسیار بسیار دیدم و شنیدم )
  3 – در این مورد باهات موافقم که به ندرت شانس نصیبمان میشود ! ولی برای مواردی که به مشکل خوردن شاید بهتره یه سوزن هم به خودت بزنی !!!

  • saimak sama

   بدبینی خصلت بدیه در این شکی نیست اما هر عملی یه علتی داره ،فقط هم مختص مردها نیست اماچه خوبه که وقتی کسی برامون مهمه ریشه یابی کنیم براش وقت هزینه کنی
   م ببینیم از چی رنج میبره اگه ارزششو داره حتی درکش کنیم چه اشکالی داره،برای تداوم رابطه یا زندگیمون صبورتر عمل کنیم

  • اصغر

   وای!! خدا بود…خیلی‌ حل کردم….ای ول…

  • وحید

   واقعا دمت گرم کامل و مفید دفاع کردی معلومه ثبات شخصیتیت عالیه

 • یک رضای دیگه

  کلا عمر مفیدمون 60 سال هم نمیشه. والا به مقدسات قسم این دنیا ارزش این همه پیچیده بودن و پیچیده فکر کردن رو نداره. چرا به هم فرصت نمی دیم؟ چرا تفاوت ها رو نمی پذیریم؟ چرا اینهمه برچسب به هم میزنیم؟ باور کنید آخرش هممون قراره به یک نقطه برسیم. آخر این همه سخت گیری هیچ آرامشی پنهان نشده!!!

 • مهدی امیدی

  بیشتر گفته هاش بطرز وحشتناکی با واقعیت زندگی من تطابق داره – فقط جز مورد خسیس بودن

 • شهریار

  با ماله من هم ظاهرا ما بیشماریم

 • رامین

  نمیخواستم نظرمو بنویسم اما درجهت ارتقاء مطالبتون ک خیلیم خواننده پسند هستن اولین نوشته سطحی نگرانه و کوته فکرانه بود ک وقت گذاشتم برا خواندنش!! لطفا قبل از گذاشتن پست مخاطب خودتون رو بشناسین بعد بگین هدف چیه از این پست. ممن.ن از مطالب علمیتون

 • زوربای یونانی

  در این خاک، در این مزرعه پاک
  بجز مهر، بجز عشق، دگر بذر نکاریم

 • نارون

  سلام
  میشه لطفا برای این گونه آدم ها راه حل برای حل مشکلشون هم ارائه بدید؟
  به نظرتون برای رفع این بدبینی چکار باید کرد؟
  آیا این یه مشکل روانیه؟

 • آسمان آبی

  این امر ریشه ای است و اختصاص به مرد و زن ندارد. این انسان نه تنها در زندگی جنسی و همسر یابی بلکه در همه موارد دیگر زندگی نیز مشکل دارد . بر فرض به شریک کاریش نمی تواند اعتماد کند. این در درجه اول به فلسفه زندگی این فرد بر می گردد که بر دنیایی پر از بی اعتمادی بنا شده است . دنیای او بر اساس خود تشکیل شده است و به جهان به عنوان شاخه ای از خود می نگرد. چرخ روزگار باید به حال او بگردد والا متهم خواهد شد. روش زندگی معنوی آشنایی با هنر و انجام نیایش داروی اوست.وقتی جهان را زیبا دید آن وقت به آن اعتماد هم خواهد کرد.

 • آلن دلون

  بطور مشخص مردی با خصوصیات ذکر شده گلاب پاشیده به هیکل نویسنده محترم و باز هم بطور مشخص حسرت بهره برداری از وضعیت اقتصادی اون مرد مونده بدل نویسنده باز هم محترم! با اشاره ای که نویسنده – کماکان محترم – به “دختران لوند و زیبا” داشتند به نظر میرسه که ایشون از لوندی و زیبایی هم کم بهره باشند.

 • shawn

  افراد
  خردمند مسائل را دیجیتالی بصورت فقط سیاه و یا فقط سفید نمی بینند و سعی می کنند برداشتی
  انالوگ داشته باشند.از افراط و تفریط نمودن
  در کارها انتقاد می نمایند.افراد را با در نظر گرفتن توانائیها و موقعیت و عقبه شان
  می سنجند و تاکید بسیار در قبول واقعیتها دارندبه همه افراد یکسان پند و اندرز و امید
  نمی دهند و توقع یکسان از همگی ندارند.7 میلیارد
  انسان و 7 میلیارد فرد متفاوت همچون ظاهر مختلف دارای شرایط و توانائیها و امکانات
  و سوابق متفاوت هستند .به عاقلانه فکر و عمل کردن تاکید دارند بطوریکه اگر تمامی هوش
  و استعداد و شجاعت و توانائی بالای فردی با ناعقلی گره بخورد نه تنها به ارزو و ارامش
  و موفقیت نمی رسند بلکه متاسفانه احتمال انتظار نتایج بی حاصل و معکوس را بایستی در نظر داشته باشد

 • sali

  در کتاب دون ژوان در جهنم خواندم:
  آنا:نظر شما درباره فکر زن این است؟این نظر پر از خبث استͺنفرت آور است.حیوانی است.
  دون ژوان:آنا،مرا ببخش.من درباره همه فکرهای زن حرف نزدم.من فقط درباره نظر زن نسبت به مرد به عنوان جنس مقابل حرف زدم.در این نظر همان اندازه بدجنسی است که در نظر زن نسبت به خودش که مادر است و از همه چیز بالاتر مادر.از لحاظ جنسی مرد ابزار زن است برای اجرای سفارش و درخواست طبیعت به کم خرج ترین صورت.زن با غریزه خودش می داند که در آن نه خط تحول،زن بوده که مرد را اختراع کرده،متفاوت کرده،خلق کرده تا چیزی به وجود آورد که بهتر باشد از چیزی که حیوان یک سکسی می سازد.در حالی که مرد منظوری را بر می آورد که زن او را برای همان منظور ساخته است،مرد مجاز است که هر چه دلش می خواهد خواب ببیند،دیوانگی کند،دنبال آرمان هایش بدود،دلاوری و قهرمانی کند،بشرط آنکه سنگ شالوده همه ی این کارها و چیزها مرستش زن باشد_پرستش مادری،خانواده،اجاق.اما بعد نیروی مرد که زیادی می کرد به این قناعت نکرد،و زد به سرش،به مغزش،به بازویش،و موجودی شد قوی تر از آنکه زن بتواند بر بدن او حاکم شود،و خیال کننده تر و از لحاظ مغزی نیرومند تر از آن شد که راضی شود فقط به تولید مثل.در نتیجه تمدن را ساخت….

  حالا باید با عرض پوزش بگم:
  همه چیز برای ما مردان و شخص خودم زن نیست
  اینکه بخاطر تن و نوع جسمانیمان هوس و میل جنسی داریم و به قول شما از آن نوع لوند ها خوشمان می آید امریست بدیهی ولی اینکه تن به این هوس های کوچک و زودگذر و بی مفهوم نمی دهیم به خودمان مربوط است…
  شما خانوم محترم,ازینکه این نوع مرد(که این همه صفاتی که بهش نسبت دادی کاملا سیاه نمایی هست و مطلق نگاه کرده اید و به هیچ روی منطقی نیست) نوکری ابلیسی شما و امثال شما رو قبول نمیکنه,خرده مگیرید…

  باز هم متنی از دون ژوان در جهنم:
  دون ژوان:شما خانم محترمی هستیدͺو هر جا خانمهای محترم باشند جهنم است.نه تعجب کنید نه بترسیدͺاینجا هر چیزی را که خانم محترمی بخواهد گیر می آوردͺاز جمله شیطان هایی که شما را از روی عشق محض به برده بودن خدمت خواهند کردͺو اهمیت شما را بزرگ خواهند کرد تا بر خدمت کاری خود برچسب فخر و عزت بچسبانید_بهترین نوکر ها

 • م.ع

  با سلام و عرض ادب
  نوشته رو سریع و با کمی کم توجهی مطالعه کردم با شخصیت من همگونی داره انگار کسی که منو داره نقد میکنه و از شخصیت ظاهری درونیم صحبت میکنه
  تمام زندگیم تنها بودم از تنهای بدم نمیاید ولی زجر آوره
  از خودمم خسته شدم. فکر میکنم علاوه بر مشکلات روحی آلزایمر هم گرفتم ای کاش کسی بود بنده رو کمک میکرد .