ستایش قدرت زیبای مردانه

Photo by Elliott Erwitt/Magnum Photos. Courtesy of teNeues.

به همان اندازه که بدن عضلانی آرنولد شوارتزنگر ۲۹ ساله، جذاب و توجه برانگیز بود، نگاه های ستایشگر مردان سالن نیز، جالب به نظر می رسد. دنیا بدون قدرت مردان، جذاب و چشمگیر نیست.

قدرت و ستایشی که در بدن مردانه آرنولد شوارتزنگر جستجو می کنیم ستایش همان خصلت های مردانه ای است که به ما اعتماد به نفس می دهد تا همچنان حامی و محافظ خانواده و اجتماع بمانیم.

مردان به طور طبیعی آفریده شده اند تا قوی و محافظ باشند. در طی هزار سال از زنان و فرزندان شان، در برابر محدودیت های که طبیعت  ایجاد کرده بود دفاع کردند.

در تمام حیات، فقط اورانگوتان ها هستند که فرزندان شان تا سنین نوجوانی، احتیاج به مراقبت دارند و ماده های شان هر هشت سال یک بار بچه دار می شوند و بیشتر از ما برای فرزندان شان وقت و انرژی می گذارند.

برای ما مردان امکانپذیر نبود که فرزندمان و مادرشان را به حال خود رها کنیم چون شانس بقای آنها و در نتیجه، ادامه نسل بشر به مخاطره می افتاد.

دنیا البته  این روزها کاملا تغییر کرده است. این روزها، مردان برای ادامه زندگی خود و خانواده، احتیاج به قدرت شکار و حتی زور بازوی بازمانده از دوران بسیار قدیم را ندارند ولی میل زیبای حمایت و دفاع از خانواده در وجود همه مردان  زنده است.

 

Photo by Elliott Erwitt/Magnum Photos. Courtesy of teNeues. New York City, 1976,

New York City, 1976 Arnold Schwarzenegger, “Articulate Muscle:

 

More from ونداد زمانی

فروید و آرزوی شاه شدن عباس برزگر

مهدی گنجی مستند ساز خارق العاده فیلم « من میخواهم شاه بشم...
بیشتر بخوان