چرا بعضی ها از سکس می ترسند

ID-100176444

سنگ صبور خان یا خانم

آبتین هستم. امسال وارد 18 سالگی ام شدم و شاید برای تان عجیب باشد ولی قبل از آنکه پا به دنیای مردانگی بگذام چندین بار الکی عاشق شدم و چندین بار هم واقعی. هم کلک زدم و هم کلک خوردم. اصلا هم ناراضی نیستم. وضعیت من شاید عادی نباشد ولی با این همه هیچ وقت احساس بدی یا احساس خطر نکردم. این را می گویم چون دوست صمیمی دارم که چهار سال گذشته همکلاس بودیم و او تاکنون سکس نداشته است. نداشته است چون نخواسته است. این را می دانم چون توی جمعی که من می پلکم هست. او از سکس می ترسد. او از من روانا سالمتر است ولی می ترسد. من خودم کمی نگران اینده هستم که چه نوع مردی خواهم شد. ایا اهل خانواده و تعهد به یک نفر خواهم بود و از این نگرانی ها ولی در اصل دلم می خواهد دوستم از سکس نترسد. چه  کمکی از من ساخته است؟

 

آبتین عزیز

دوست تو دارد یک واکنش طبیعی نشان می دهد که تقریبا در همه جای دنیا مرسوم است. در غرب و بخصوص امریکای شمالی که سکس حتی در فروش ماکارونی و ماست هم نفوذ کرده است و فیلمها و داستانها و ترانه ها و لباسها و حتی درس و کار برای سکس و با سکس و به خاطر سکس  تصویر شده است هنوز بخشی زیادی از نوجوانان و جوانان را از سکس می ترسانند.

درست مثل این می ماند که به ما یاد می دادند که انشاهای خوب بنویسیم ولی همه انشا نویس های خوب را اذیت می کنند و می گویند ننویس. خیلی ها البته به خاطر قدرت هورمون های شان، ترس های ایجاد شده توسط خانواده و مذهب و بهداشت را رد می کنند. که البته  بعضی ها رفتارشان افراطی  و سهل انگارانه است. امیدوارم تو هم  به اندازه کافی بهداشت و سلامت را در حین تجربیاتی که داشتی رعایت کرده باشی.

متاسفانه اطلاع درستی در مورد آموزش جنسی در مدارس ایران ندارم ولی وقتی که مدارس دنیای ازاد  فقط و فقط در باره اجرای مکانیکی سکس و نحوه تولید مثل و یک عالم هشدار در باره خطرات رابطه جنسی است بعید نیست که وضع آموزش شما بهتر از اینطرف ها نباشد. سکس فقط یک کشتی گیری فیزیکی نیست که اعضای برجسته یک نوع بشر وارد اعضای فرو رفته یک نوع دیگر باشد و …

ترس و نگرانی اصلی که ایجاد می شود و گریبان دوستان نازنین امثال ترا می گیرد این است که شاید به خاطر طبع محافظه کارانه شان یا شیوه تربیت خانگی و اجتماعی شان، فقط بر خطرات عمل فیزیکی «سکس» توجه می کنند و خود را از انسانی ترین و زیباترین تجربه بشری محروم می کنند.

http://www.freedigitalphotos.net

 

Written By
More from کیانا

دلتنگ وطن هستم

سلام مرد روز. هفت سال است مهاجرت کردم ولی اصلا نتونستم با زندگی...
بیشتر بخوان
 • Albert

  دو مطلب،

  ۱. این دوستمون ۱۸ سالشه و از ۴ سال پیش حرفه‌ای سکس داشته. یعنی‌ ۱۴ سالشون بود که وارد شدن. منظور خاصی‌ ندارم ولی‌ نکات زیادی میشه ازش استنباط کرد.

  ۲. سرکار خانم کیانا که جوابیه نوشتین… من نمیدونم شما کجا ساکن هستین ولی‌ ۱۰۰% ساکن آمریکا یا کانادا که من توش زندگی‌ کردمو می‌کنم نیستین… چیزی که این پایین گفتین کاملا اشتباهه… مذهبی‌ هستین؟ یا ایران زندگی‌ می‌کنین و تصورتون از اینجا این هستش؟

  “در غرب و بخصوص امریکای شمالی که سکس حتی در فروش ماکارونی و ماست هم نفوذ کرده است و فیلمها و داستانها و ترانه ها و لباسها و حتی درس و کار برای سکس و با سکس و به خاطر سکس تصویر شده است…”

  • امید

   سلام من 8 سال در کانادا هستم اصلا از این صحبت ها راجع به سکس نیست:سکس حتی در فروش ماکارونی و ماست هم نفوذ کرده است و فیلمها و داستانها و ترانه ها و لباسها و حتی درس و کار برای سکس و با سکس و به خاطر سکس: کاملا اشتباه هست.

   • marderooz

    امید عزیز منظور از نفوذ سکس، استفاده تبلیغی از زنان و مردان جذاب در دنیای کالاها و سرگرمی ها است. ایا از کنار هر 10 تابلوی کفش و لباس و ماشین و ابجو و حتی تبلیغ خرید اپارتمان و هر چیز دیگری رد می شوید، اکثریت تبلیغات بر محور تصاویر زنان و گاهی مردان زیبا و سکسی نمی چرخد؟ مرسی

    • albert

     نه، نمیگردد…

     دقت کنین که این مقاله راجع به عمل سکس (اینترکورس) هستش… کلمهٔ سکس اینجا در آمریکا می‌تونه به معنی جذاب هم باشه… این شاید منظور شما هستش… چیزی که در تبلیغات دیده میشه اولاً اینقد که اغراق کردین نیست، ثانیا لخت و اروتیک نیست که…عکس بیحجاب هستش ولی‌ عکس بدن لخت یا عمل سکس اصلا نیست چرا دروغ میگین آخه…

     • marderooz

      امید عزیز تبلیغات بر محور تصاویر زیبا و سکسی نه عکس بدن لخت و عملل سکس…

  • marderooz

   البرت عزیز کیانا از نوجوانی در مونترال کانادا زندگی می کرده است و در حال حاضر در دانشگاه ونکوور جامعه شناسی می خواند. منظور ایشان از نفوذ سکس، استفاده تبلیغی از زنان و مردان جذاب در دنیای کالاها و سرگرمی ها است. ایا از کنار هر 10 تابلوی کفش و لباس و ماشین و ابجو و حتی تبلیغ خرید اپارتمان و هر چیز دیگری رد می شوید، اکثریت تبلیغات بر محور تصاویر زنان و گاهی مردان زیبا و سکسی نمی چرخد؟ در ضمن متوجه منظور شما از مذهبی بودن این نگاه نمی شویم. مرسی

 • واللا چی بگم O.o

  آبتین جان، خوبی عزیزم؟
  18 سالته بعد به مدت 4 ساله که سکس کار میکنی؟
  تو المپیکی چیزی شرکت کن حیف این همه استعداد نیس هدر بدره؟؟
  14 سالم بود فک میکردم منو فرشته ها واس بابا مامانم آوردن! نه مثه من اسکل نه دیگه مثه تو.. لااقل به کمرت رحم کن..
  (اگه تو ایران هستی) فک نمیکنی که رفتارای تو غیرطبیعی باشه؟ و امثال دوستت هستن که عادین؟

 • نیما

  با جمله ی آخرت فهمیدم اعتماد به نفست هم خیلی بالاست. تو بیشتر به کمک نیاز داری تا اینکه به بقیه کمک کنی.

 • محمود

  سرکار خانم کیانا و آقا آبتین حتما به روانشناس بالینی مراجعه کنید.

  • marderooz

   محمود عزیز قرار ما گفتگو است و اشنایی با هنجارها و ناهنجاری های اکتسابی… شما واقعا نظرتان موثرتر خواهد بود اگر دلیل برای تشخیص بیماری دیگران ارائه دهید. مرسی

 • دکتر حاصل

  دوست عزیزمان خانوم کیانا بصورت مختصر و مفید قضیه را مطرح کردند. از ایشان تشکر می‌کنم. بنده روانشناس هستم و توصیه می‌کنم که اشخاص غیر متخصص اقدام به درمان این مورد نفرمایند. ابتدائا انتظار داریم با توجه به سن پایین این دوست عزیز، با مرور زمان مسئله حل شود. بنظر من مسئله عمدتا متوجه فرد راوی (درخواست کننده راهنمایی) است. بنظر می‌رسد ایشان سکس را بسیار فیزیکی می‌نگرند و ممکن است در زندگی آینده دچار مشکلاتی شوند. گذشته از این خطر بیماری‌های مقاربتی نیز مشهود است.

  • marderooz

   دکتر حاصل عزیز در این نامه ابتین به بیماری اشاره نشده است که کیانا برایش نسخه ایی پیچیده باشد. اقای حاصل تقریبا در هر نشریه ایی از گاردین تا سلامت مردان، نویسندگان مجله و روزنامه ها در حد انتقال تجربیات شخصی به مشاوره غیر تخصصی می پردازند. سنتی که قدمت ان در روزنامه ها به بالای 70 سال می رسد. همکاران بخش سنگ صبور در پاسخ اولیه به ایمیل دوستانی که سئوال می پرسند تاکید می کنند که ما افراد متخصص و روانشناس و پزشک نیستیم و جواب های ما فقط انتقال باورها و ارزش های معاصر است. مرسی از توجه.

 • علی
 • علی

  لطفا مقاله زیر را ملاحظه فرمایید

 • جلبک

  این خانم (یا آقای) مرد روز کلا کاراش همینطوریه، همیشه یه چیزی می‌نویسه یا چاپ میکنه، بعد مجبور می‌شه تو کامنتها به ماله کشی‌ و ماست مالی بپردازه و تو موضع به شدت دفاعی جواب بده.

  بابا اینجا دارن ده نفر داد میزنن که اینطوریام نیست تو آمریکای شمالی، حالا این مرد روز (یا زن روز) چسبیده به کیانا که حدودا داره طرفای کانادا زندگی‌ می‌کنه و در کنارش هم بعضی‌ وقتها میره سر یه کلاسی یه چیزایی‌ گوش می‌کنه و میاد با خوشحالی‌ اینجا درس پس میده. عزیزم، فقط کیانا این جامعه رو جویده، تمام زیر و بمشو کشف کرده و نظریه میده دیگه، بقیه که اینجا زندگی‌ می‌کنن نابینا و ناشنوا هستن و اساساً هیچ درکی حتا به اندازه جلبک هم ندارن که. همشون هم که کلا بیسوادن، فقط کیانا درس خونده، اونم جامعه شناسی‌. دیگه هم جامعه شناسی‌ خونده تو این آدمها (بخونید جلبک ها) پیدا نمیشه دیگه … . حتما نمیشه دیگه بابا، زوره مگه … .

  • marderooz

   نظر شما و بقیه که ان را نارسا و حتی غلط می دانند محترم است. چشم دقت بیشتری می کنیم.

 • خ

  بسیار مجله مزخرفی دارید . اینو به جد عرض میکنم.

  • محمد

   شما میتونید نخونید. کسی شما رو مجبور نکرده!