سکس بهتر است یا ثروت

ID-10035057
بر طبق یکی از سنجش های طولانی مدت که 15هزار نفر در آن شرکت داشتند محققین به این نتیجه رسیدند که احساس خوشایندی که افراد از داشتن سکس و پول بیشتر دارند ربط زیادی به داشتن سکس و ثروت ندارد. آدمها از طریق مقایسه موقعیت خودشان با میانگین ثروت و سکس در جامعه مورد نظر خود، احساس خوشبختی خواهند کرد.

بر طبق این  شیوه از تعیین شادی، برای مثال، افراد پولدار بعد از دستیابی به موقعت اقتصادی بهتر، خود را در وضعیت مقایسه و رقابت با پولدارهای دیگر می بینند.

طبق نظر سنجی تیم دکتر Tim Wadsworth، نسبت شادی افراد پولدار بر اساس قدرت خرید، امنیت و آسایشی که از داشتن پول دارند محاسبه نمی شود. آدم های پولدار خوشحال تر هستند چون از میانگین افراد پیرامون خود، بیشتر پول دارند.

استادیار دانشکده جامعه شناسی دانشگاه کلورادو می گوید: « با همین مقیاس، آدمها شادتر خواهند بود اگر بدانند از میانگین جامعه ایی که می شناسند و با آن خود را مقایسه می کنند بیشتر سکس داشته اند. این اتفاق، فراگیری بیشتری هم پیدا کرده است چون روز به روز میانگین فعالیت جنسی آدمها و حتی میانگین موقعیت اقتصادی افراد جامعه، در دوره و زمانه ما با جزئیات کامل در دسترس همگان قرار دارد.»

نکته اخلاقی ( اگر به دنبالش هستید) از این نظر سنجی به گفته  Tim Wadsworth این است که:« اگر انسانها به تاثیرات ناشی از نسبت ها و مقایسه هایی که به طور ناخوداگاه در ذهن ایجاد می شود آشنا باشند قادر خواهند بود از رفتارهای واکنشی فاصله بگیرند و به قولی جو گیر نشوند»

 

People Happier When They Get More Sex Than Their Friends: Study

http://pennstatehershey.adam.com/content.aspx?productId=35&gid=62145

FreeDigitalPhotos.net

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

پنج نشانه بزرگسالانی که بچه می‌مانند

ما انسانها موجودات جالبی هستیم چون اعمال و رفتارهای مختلف از ما...
بیشتر بخوان