چطور مرد مورد علاقه‌ام را از دست ندهم


من سیما هستم و ۲۸ ساله. بیش از یک سال است که با بابک آشنا شدم و خیلی دوستش دارم. با هم به توافق رسیدیم که زندگی مشترک تشکیل دهیم.

اما شدیدا نگرانم که از دستش بدهم. دور و بر خودم از این عشقها و رابطه ها و تشکیل خانواده ها زیاد دیدم که به هم خورد. توصیه های شما که خودتان مرد هستید چیست؟

سیمای عزیز


یک نظریه شبه علمی وجود دارد که می گوید اگر زنان بتوانند «غریزه قهرمان بودن مردان» را در وجود مردی که دوست دارند زنده کنند رابطه زناشویی دو نفر پایدارتر خواهد شد.

مردان به طور غریزی از همان دوران انسان نخستین، وجودشان برای مراقبت و حمایت افرادی که می شناسند و برای شان عزیز هستند سیمکشی شده است.

بسیاری از زنان مستقل که به اندازه مردان درس می خوانند و فرصت شغلی پیدا می کنند بعلاوه تربیت جدیدتر اجتماعی باعث شده است فرصت ایجاد حس قهرمان بودن مردان ایجاد نشود.

مرد جوان جامعه هم که به دلایل مختلف یاد می گیرد مجرد بودن در شرایط کنونی یک ضرورت ناگزیر است کم کم دارند این غریزه مردانه را فراموش می کنند.

البته هنوز وقتی یک زوج در خیابان قدم می زنند مرد در سمتی راه می رود که خطر برخورد با ماشین و موتور بیشتر است. هنوز یک مرد ناخودآگاه به وجد می آید وقتی از وی خواسته می شود در شیشه مربا یا کنسرو ماهی را باز کند.

سیمای عزیز حالا که بابکی داری دوست داشتنی و با جدیدت تمام می خواهی حفظش کنی بد نیست کارهای ساده و کوچکی انجام دهی که حس « غریزه قهرمان بودن» وی مدام فرصت ابراز بیابد.

این احساس و غریزه مردانه در بابک می تواند با مثلا مشورت خواستن از وی یا پرسیدن سوالهای روزمره تقویت شود. می تواند با میدان دادن به لحظات شخصی اش و پیگیری علائقش جان بگیرد. تشویقش کن حتما فوتبالش را بازی کند یا باشگاه رفتنش را ترک نکند.

می توانی از برنامه ها و هدف هایی شغلی که دارد حمایت کنی. اگر واقعا دوستش داری سه حس خوب مهربانی، احترام و توجه را نصیبش کن.

مطمئن باش با جان بخشیدن به حس غریزی اش او را برای حمایت از پیوند زناشویی اش علاقمندتر می سازی.

Written By
More from بهمن
علاقه‌ام به خانم مدیر شرکت
این اواخر کارمند شرکتی شدم که توسط یک خانم اداره می شود. ...
Read More