چرا دیدن پورن به نفع مردان نیست

آمار می گوید مردان ۱۸ تا ۳۰ سال کمتر از نسل های قبلی سکس دارند. مردانی که سکس ندارند در طی ده سال گذشته سه برابر شده است.

متاسفانه همه جا تبلیغ می شود که پورن دلیل کاهش فعالیت جنسی مردان است. اما در حقیقت باید بپرسیم دلیل کشیده شدن مردان به سمت پورن چیست؟


۱- پورن مردان را تنبل می کند

برای ما مردان رابطه جنسی یکی از مهمترین هدف های زندگی بوده است. مغز ما مردان یک هدف مشخص را همیشه دنبال می کند. ما هر تلاش و ریسک و ازخودگذشتگی را به جان می خریم تا با زنی که برای ما جذاب است سکس داشته باشم.

اما در کنار دشوار شدن زندگی که نیاز به تلاش بیشتر دارد شاهد انواع بیشمار پورن هستیم که در دسترس همه مردان سیاره ما قرار گرفته است.

به نظر می رسد به جای پشتکار و ریسک، خیلی راحت تر است که به پورن پناه ببریم. جایی که زیباترین زنان روبروی ما و به ظاهر برای ما لخت می شوند و می توانیم حس ارضا شدن را تجربه کنیم.

۲- پورن حس لذت واقعی را از ما می گیرد

مغز ما طوری هماهنگ و سیمکشی عصبی شده است که به هشیاری و رفتار درست ما جایزه بدهد. لذت جنسی یکی از موثرترین پاداش هایی است که مغز ما به ازای تلاش و پیگیری ما ایجاد می کند.

لذت جنسی که از دیدن پورن نصیب ما می شود پاداشی است که برایش کاری نکردیم. لذت جنسی از طریق پورن کیفیتش با پاداشی که به طور طبیعی مغز ایجاد می کند فرق دارد. اما به مرور به لذت جنسی پورن عادت می کنیم. این پاداش های آنی به مرور تبدیل به عادت می شود و بعضی از ما مردان را از لذت جنسی واقعی بی نیاز می سازد.

ما بهتر است هشیارانه تر با پورن روبرو شویم. ما مردان اگر متوجه شویم که پورن انگیزه های تلاش برای موفقیت و حتی جدال روزمره برای زندگی را مختل می کند بهتر است تصمیم جدی تری برای کنترل پورن دیدن بگیریم.

https://medium.com/@whitep/why-watching-porn-destroys-you-388f985a108

Photo by charlesdeluvio on Unsplash

More from مرد روز
عکسهایی از عشق لزبینی
عکاسی هنری بدن لخت، زنان، مردان و زوجها را زیباتر از آنچه...
Read More