طاووس نر چه می‌گوید


منظور بسیار ساده و طبیعی داروین از « سوروایوال اُ فیتست» برای حیوانات در طبیعت این است که هر حیوان نری که بچه بیشتری تکثیر کند موفق تر و آماده تر و تطبیق یافته تر است. چون قادر است شانس تکرار خودش را تضمین کند. تکثیر بیشتر خود در طبیعت فقط خواستن نیست و باید موقعیت و امکاناتی داشته باشد که جنس ماده را به خود جلب کند.

طاووس نر وقتی پر و بال شگرفش را به رخ می کشد دارد می گوید ببین من منبع غذایی خوبی دارم که اینطور زیبا شدم. من از سلامتی خوبی برخوردارم و انگل و مرض کمتری در وجودم هست که پرهایم جلوه و رنگ براق تری دارد. دارد با ابراز وجود بدن زیبایش به طاووس ماده می گوید من می توانم برای فرزندانی که از تو می اورم هم چنین موقعیتی فراهم کنم.

تمدن به بشر اجازه داده است که تعریف متفاوتی از « سوروایوال اُ فیتست» داشته باشد. این روزها چندین فرزند داشتن رفتار تطبیق یافته تر نیست. انسان ها در تمدنی که در آن زندگی می کنیم به این نتیجه رسیدند که تا حد ممکن سبک و رها باشند و بخش بزرگی از زندگی را صرف آرزوهای شخصی کنند … انسان امروز متوجه شده است که فرصت بسیار کوتاه و عزیزی دارد و بهتر است آن را صرف ازخودگذشتگی هایی نسازد که تصمیمش را تمدن قدیم برایش تعیین کرده است.

مردان دوره و زمانه ما برای اینکه شبیه طاووس نر در طبیعت شوند و در هر زمینه زندگی جزو بهترین ها باشند بهتر است سه امکان قابل دسترس را در وجود خودشان توسعه دهند:


۱- به سلامت و جسم خود خیلی اهمیت دهیم

هر که به شما گفت بدن ورزیده و قامت استوار و نحوه راه رفتن و ماهیچه هایی که بدن را صاف نگه می دارد اهمیت چندانی ندارد با شما روراست نبوده است.


تمرین جسمی واقعا احتیاج به پول یا اینکه کجا باشیم یا چه شکلی باشیم ندارد. بدن ما مردان، سیمکشی دوران شکار چیان غذا را دارد. کافی است روزی حدود ۱ ساعت وقت روی بدن خودمان بگذاریم تا از هیبتی برخوردار شویم که احترام به خود و اعتماد به نفس میآورد.

بدن سالم و خوش ساخت ربطی به افراط بیش از حد و قیافه غول آسا ندارد. همین قدر که خموده نباشیم و سلامت جسمی خودش را جلوه دهد کافی است. داشتن یک بدن کمابیش ورزیده با خود تستوسترون یشتر می آورد. ناخوداگاه احساس خوبی از خودمان ساطع می کنیم. آرامش روحی و روانی می آورد. حس خوب تعهد روزانه برای انجام کاری مفید می آورد و همه این موقعیت جسمی و روحی همه جا خودش را نشان می دهد چه در مقابل فردی که نظر ما را جلب کرده چه در محیط کار…

سقراط فیلسوف دوران طلایی منطق و فلسفه می گوید:

هیچ مردی حق ندارد فعالیت و تمرین جسمی را کم بها دهد. شرم آور است که یک مرد پیر شود و نبیند زیبایی و قدرت جسمانی که می توانست داشته باشد

No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”

— Socrates

ادامه دارد

More from مرد روز
فستیوال بین المللی دیاسپورا – تورونتو
International Diaspora Film Festival IDFF provides Toronto audiences with an opportunity to...
Read More