مردانی که پورن نمی‌بینند اصلا وجود ندارند


سلام. من مردی ۲۲ ساله هستم و از وقتی که احساس کردم بالغ شدم پورن دیدن جزو فعالیت های روزمره ام است. آیا من اشتباه می کنم؟ آیا تاثیر درازمدت بر روی من خواهد داشت؟

یک محقق کانادایی در دانشگاه مونترال که در باره تاثیرات پورنوگرافی مقالاتی منتشر کرده است می گوید مردان از ۱۰ سالگی که اوج کنجکاوی جنسی اولیه است شروع به دیدن پورنوگرافی می کنند. بعدها حداقل روزی ۴۰ دقیقه پورن می بینند و حتی آنهایی که شریک جنسی دارند دست از دیدن پورن نمی کشند.

پورن دیدن یا تصویر لخت بدن قبل از اختراع پورنوگرافی و عکاسی و حتی نقاشی های کلاسیک لخت وجود داشته است.

مردان و زنان از هزاران سال پیش تخیلات جنسی و حتی آرزوهای ممنوع جنسی داشته اند و تصاویرش را در ذهن خودشان می ساختند. برای همین محقق کانادایی با اطمینان می گوید که مردانی که پورن نمی‌بینند اصلا وجود ندارند.

دیدن پورنوگرافی عملا باعث شده است نوجوانان دیرتر به سکس روی آورند و درصد حاملگی زودرس کاهش یافته است. هر چه پورنوگرافی قابل دسترس تر باشد درصد تجاوز هم کاهش می یابد.

مشکل بزرگی که می گویند پورنوگرافی در بین مردان ایجاد می کند حس منفی نسبت به زنان و بی احترامی به بدن و جنسیت زنان است که در این زمینه نیز تحقیقات متفاوتی وجود دارد و خیلی ها معتقدند دیدن پورن تصور منفی ایجاد نمی کند.

برای منفی یا مثبت بودن وسایل مورد نیاز بشر، همیشه سواستفاده و افراط وجود دارد که منشا آن افراطی بودن بعضی افراد است.

اکثر افرادی که پورنوگرافی می بینند تاثیر بد نمی گیرند اما چند نکته را اگر در نظر بگیری برای خودت و سلامتت مهم است.

۱- این را متوجه باش که پورن یک نمایش جنسی است و برای همین واقعی نیست. مردان و زنان درون این نمایش افراد عادی با قیافه و اندام و قابلیت های جنسی معمولی نیستند.

۲- نمایش جنسی که در پورن می بینی ترا به این احساس نرساند که داری آموزش جنسی می بینی.

۳- اگر پورن دیدن و به همان نسبت خودارضایی همراه آن، بیش از حد شود و احساس کنی از کنترل تو خارج است بهتر است نگران شوی.

۴- مواظب باش دیدن پورن احساس منفی یا بی احترامی به جنس مخالف را در تو ایجاد نکند. چون متاسفانه بخش بزرگی از آدم های خلاق در صنعت فیلم و ویدئو به سمت پورن سازی نمی روند و افرادی که شاید صلاحیت و تشخیص کافی ندارند پورن های ناهنجار در معرض دید افراد قرار می دهند.

۴- به عنوان یک مرد بالغ باید خودت بفهمی که هر کار و تصمیمی که در زندگی می گیری منفی و مثبت بودنش برای تو با هر انسان با دیگری فرق دارد. این را بدان که پورن برای بسیاری از آدمها می تواند مضر باشد.


https://www.sciencedaily.com/releases/2009/12/091201111202.htm

https://www.healthline.com/health/healthy-sex/is-porn-bad#exploring-kinks

https://www.scientificamerican.com/article/the-sunny-side-of-smut/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17851749/

https://www.gq.com/story/10-reasons-why-you-should-quit-watching-porn

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352250X16300185