راه حل‌های ساده برای روبرو شدن با افسردگی

۱- اگر افسرده اید حتما سعی کنید یک برنامه ثابت برای خودتان درست کنید. مهم نیست چقدر کوچک یا بی اهمیت باشد. مهم قرار دادن خودتان در یک تکلیف ساده روزانه است. مثلا حتما به مادر یا پدر یا یک دوست یک تماس ساده تلفنی بگیرد و حال و احوالپرسی کنید.

۲- وقتی افسردگی هجوم می آورد افراد حال و حوصله دنبال کردن هیچ برنامه و هدفی را ندارند. هدف های خیلی کوچک و دست یافتنی نظیر مرتب کردن موی سر و صورت یا شستن ظرف های نشسته هم اکتفا می کند. مهم این است که با هر ترفندی، این حس در شما زنده باشد که هنوز روی وجودتان کنترل دارید.

۳- حرکات بدنی و ورزش های ساده حتی برای ۱۰ دقیقه در روز باعث فعالیت هورمون ها و مواد شیمیایی بدن می شود. ورزش و حرکت فیزیکی ثابت شده است که نشاط ایجاد خواهند کرد. ورزش مداوم در ضمن سیکشی عصب های درون مغز را هم کمی بهتر می سازد.

۴- خوردن غذای ساده و سالم یادتان نرود. آدم های افسرده به لذت های خیلی سریع نظیر خوردن غذای خوشمزه چرب و شیرین فست فود پناه می برند تا سریع و بدون کمترین تلاش، سیر شوند. غذاهای سالم نظیر گوشت ماهی یا سبزیجات معجزه نمی کنند ولی موادی که مغز ناراحت و پریشان انسان افسرده دوست دارد را بدون هیچ ضرری به طور طبیعی به بدن می رسانند.

۵- با افکار منفی درون کله تان مبارزه کردن. بخش اصلی ذهن یک انسان افسرده در یک بن بست مداوم، مشغول یادآوری شکست ها و ضعف ها و نامیدی ها است. در حد ممکن گاهی از این محوطه خودتان را خارج کنید. از این فکر دست بردارید که هیچکس شما را دوست ندارد.

۶- به تبلیغات بازرگانی و خرید انواع داروهای پیشنهادی که بدون نسخه می شود خرید توجه نکنید. امید غیرواقعی به دواهای معجزه آسا در نهایت به ناامیدی تان می افزاید.

۷- از مخمصه ایی که افسردگی ایجاد می کند گاهی با ایجاد یک حرکت جدید، کمی بیرون بیایید. یک دفعه تصمیم بگیرید به ملاقات دوستی بروید. خودتان را به سینما و موزه یا  به یک نهار یا شام در رستوران دعوت کنید.

 

Natural Depression Treatments
https://www.webmd.com/depression/features/natural-treatments#1

Image source

https://www.pexels.com/@daniel-reche-718241

More from مرد روز
عکاسی هنری – آشوب زنانه
عکاسی هنری - آشوب زنانه
Read More