آیا مردی که قبل از ازدواج، بهداشت فردی را رعایت نمی‌کرد تغییر می‌کند؟

من و همسرم در کل ۲ سال است که با یکدیگر آشنا شدیم مردی است مهربان و دوست داشتنی و مسلولیت پذیر اما فوق العاده زودرنج و همین باعث شده که من در مسایلی مانند اینکه بعد از سرکار لطفا پاهای خود را بشور به مشکل بربخورم.

چند بار به طرق مختلف و البته با مهربانی عنوان کردم اما باعث رنجش ایشان شده و در نهایت منتهی به عوض کردن جوراب تمیز بدون شستن پاها انجامیده. من آدم وسواسی نیستم ولی موضوعات این چنینی ذهن مرا آشفته می کند. حتی موقع همبستری بوی بدنش یا دهانش حتی موهای چرب سرش روی احساسم نسبت به او تاثیر منفی دارد. من او را دوست دارم و می خواهم زناشویی مان خیلی بیشتر بهبود یابد.

 

میترای عزیز

طبیعتا و منطقا همه مردان بعد از ازدواج، می فهمند و می پذیرند که تغییراتی در رفتار و عادت های شان بدهند. فرق اصلی در سرعت تطبیق شان است و از آن مهمتر نحوه مطرح کردن و مجاب ساختن شان است.

عادتهای فردی به نظر ساده هستند ولی ترک شان، توجه و صبوری و انگیزه های مثبت می خواهد. اینجا است که نقش خودت مهم می گردد:

ما مردان احساس خوبی با عصبانیت یا پرخاش یا تکرار مداوم تذکرهای منفی نداریم چون سریع سپرهای دفاعی مان را بالا می گیریم.

در فرصت های مناسب فقط یک مورد از رفتار یا عادتش که ترا آزرده خاطر می سازد را در مواقعی که خسته نیستو ارامش نسبی دارد مطرح کن. می توانی این تذکر را با شیطنت و شوخی به میان بیاوری.

حتی می توانی از شیطنت جنسی ات به عنوان همسر استفاده کنی و پیشنهاد بدهی که با هم حمام کنید. بگویی که دوست داری با او دوش بگیری. بگویی که بوی بدن تمیزش را خیلی دوست داری. این شیوه از تذکر و تشویق مثبت مربوط است به سطح رابطه خصوصی تان و اینکه چقدر نسبت به ابراز حس و میل به همدیگر راحت هستید.

 

Written By
More from بهمن

مرد متاهل و زن مجرد

سنگ صبور عزیز. با زن و شوهری از دوران دانشگاه، دورادور دوست...
بیشتر بخوان