همسرم از من خیلی خوش قیافه‌تر است و این مرا می‌ترساند

اوائل فکر می کردم که خوش شانس هستم با قیافه معمولی که دارم مرد جذابی شریک زندگی من است ولی در طی یک سال و نیم گذشته روز به روز بر نگرانی ام افزوده شد. هر روز را با این ترس به سر می کنم که شوهرم مرا ترک خواهد کرد.

همسرم مرد خوبی است. رابطه ما هم از هر نظر خوب است ولی من دارم می بینم زنان خیلی زیبا و جذاب و موفق و حتی جوانتر چطور به او می نگرند.

من این اواخر حتی خجالت می کشم وقتی مرا به دوستان و همکارانش به عنوان همسرش معرفی می کند. خودم وقتی جلوی آینه می ایستم احساس شرم می کنم که چطور با این قیافه،  خودم را لایق همسری با او می بینم. تاکنون چندین زن به شیوه های مختلف به شانس خوب من در شوهریابی اشاره کرده اند.

مینوی عزیز

به عنوان یک مرد اولین چیزی که به ذهنم خطور کرد این بود که همه عمرم شاهد مردانی بودم که با غرور تمام به داشتن همسر زیبا افتخار می کردند. اصلاً شاید برای یک مرد این سطح از نگرانی و احساس شرمی که داری غیرعادی باشد چون ما فکر می کنیم خیلی خوب خواهد شد که همسری برای زندگی بیابیم که ضمن داشتن خصوصیات مورد علاقه ما،حتماً جذاب و زیبا هم باشد. اصلاً هر چه خوشگلتر بهتر…

ضمن اینکه خودت داری می نویسی همسرت مشکلی با انتخابش ندارد و نشانه ای ابراز نکرده که از وضعیت زناشویی اش ناراحت باشد. پس قبل از هر چیز به این فکر کن که ریشه این عدم اطمینان و ترس ممکن است در شخصیت خودت باشد؟

نکته بعدی اینکه هیچ زوجی نمی توانند تضمین کنند که با هم بودن شان قطعی و همیشگی خواهد بود. این روزها در همه جای جهان گاهی درصد طلاق از مرز ۴۰ درصد هم  عبور می کند. پس معلوم است که دلایل ثبات یک زندگی مشترک، قیافه شان نیست.

از زندگی و موقعیتی که داری بدون احساس شرم و نگرانی، لذت ببر و قدرش را بدان. بی شک خصوصیاتی داری که همسرت را پایبند تو کرده است. آنها را سعی کن بیابی و تقویت کنی… بقیه اش را باید بسپاری به شانس و موقعیت خودت ….

 

Written By
More from بهمن

به این جوان چه می شود گفت!

سلام با خانمی دوست شدم ده سال ازم بزرگتر هستن ی بچه...
بیشتر بخوان