تجربیات مردانه: مرام جنسی چیست

header_ESSAY_110313

هر مردی بهتر است مرام جنسی خودش را بشناسد   

ما زیاد از گذشته خبر نداریم و تاریخ رفتار جنسی شان، درست یا غلط زیاد برای ما روشن نیست. ولی حدودا می دانیم که از 50 سال پیش به این طرف چه توقع و تصوری از رفتار جنسی مردان در جامعه وجود دارد.  از طرفی یک فرهنگ منفی در باره بی در و پیکر بودن میل جنسی ما وجود دارد و از طرف دیگر این توقع و تربیت هم هست که ما را تشویق می کنند از نظر جنسی موفق و فعال باشیم.

ما مردان نگران و ناراحت می شویم و احساس خودکم بینی می کنیم از اینکه دیگران زدند و بردند و ما از قافله رفتار جنسیعقب هستیم. از طرف دیگر وقتی که به ندای مرد موفق جنسی، تن می دهیم و به هر آب و اتشی می زنیم نیز برای خود دردسر و ریسک می خریم و همچنان نگران و ناراحتیم.
 
برای اینکه از این وضعیت متناقض بیرون بیاییم و با خصلت و شخصیت خود مدام نجنگیم بهتر است به دور از هلهله بازار، خودمان به این تشخیص برسیم که نیاز و تمایل ما و بدن ما چقدر نیاز جنسی برایش کافی است

یکی می گوید مجرد بودن یعنی زندگی واقعی و می ارزد که مدت طولانی صبور باشی تا یک اتفاق زیبا برایت بوجود آید و … دیگری می گوید خودتان را گول نزنید و همسر اختیار کنید تا سکس، همیشه در دسترس باشد. در بین این دو جناح هم هزاران روش و سلیقه نهفته است.

اما کشف اصلی که بسیاری از نگرانی ها، تشویش ها و تلف شدن زندگی را کمابیش مهار خواهد ساخت این است که دقت کنیم ببینیم چه نوع موجود جنسی هستیم. بدن ما و تمایلات ما چه می خواهد؟ و تا آنجا که ممکن است به هیاهوی هزار رنگِ بیرون از وجود خود، گوش ندهیم.

مرام جنسی ما از یک جهت شبیه ذائقه غذا خوردن ما است. ما بهتر است بفهمیم چه چیزی دوست داریم و کدام شان با بدن ما سازگار است.طبیعتا اکثر ما انسان های معمولی، شرایط و فرصت این را نداریم که همه غذاها را بچشیم و بعد به تصمیم مشخص برای داشتن ذائقه برسیم. گاهی رنگ و بو و اطلاعات و حتی عادت غذاخوری یا در دسترس بودن مواد غذایی، به ما می قبولاند که به یک ذائقه بومی ولی شخصی نائل گردیم.

صحبت از این نیست که محافظه کارانه زندگی کنیم فقط یادمان باشد که به خواسته های خیلی درونی خودمان تکیه کنیم. اگر کمی دقیق تر بنگریم شاهد بسیاری از افراد خواهیم بود که با مرام و حساب و کتاب های دیگران، تصمیمات جنسی و حتی زناشویی شان را گرفته اند. هر مردی بهتر است مرام جنسی خودش را تشخیص دهد

 

image source

https://aeon.co/essays/innovation-is-overvalued-maintenance-often-matters-more

 

More from فریدون کریمی

تجربیات مردانه: مرام جنسی چیست

هر مردی بهتر است مرام جنسی خودش را بشناسد    ما زیاد...
بیشتر بخوان
 • محمد

  مرسی از این مطلب خوبتون. من هم باید بیشتر به مرام جنسی خودم فکر کنم…

  • مرد روز

   ممنون از شما.

 • علیرضا

  من حدس میزنم این مطلب را یک جامعه شناس خانم نوشته باشد. شاید در تئوری کمی‌ منطقی‌ به نظر بیاید اما اصلا قابل پیاده شدن نیست و مقایسه این “مرام جنسی‌” با ذائقه غذا هم کاملا مقایسهٔ نادرستی است. برای سلیقه غذا استاندارد مشخص و پذیرفته شده‌ای وجود ندارد. در مورد رفتار جنسی‌ بین مردان ( و حتا زنان) این یک امر جا افتاده است که مردی که به تعداد بیشتر، با زنهای بیشتر و جوانتر سکس داشته باشد برتر و “برنده” است. برای همین مرد‌ها به “دستاورد های” جنسی‌‌شان افتخار میکنند، غلو میکنند، داستان میبافند و مرتب برای همه تعریف میکنند. در صورتی‌ که در مورد غذا خوردن اینطور نیست. جامعه آدم پر خور را به آدم کم اشتها برتری نمیدهد. تا حالا شنیدهید فرد کم اشتهایی از غذا خوردنش غلو کند؟ یا مثلا کسی‌ که پیتزا دوست دارد به دروغ به همه بگوید من دیروز پنج پرس چلوکباب خوردم؟! به دلیل وجود همین استاندارد مشخصی‌ که در جامعه وجود دارد (و دلیلش هم بر میگردد به طبیعت غریزی و حیوانی ما) چیزی به اسم “مرام جنسی‌” قابل تعریف نیست. چون همه سعی‌ دارند به “بیشتر و بهتر” برساند. و آنهایی که نرسیده اند و به تعداد کم یا کیفیت متوسط قناعت کرده اند، همیشه در ‌درون خودشان ناراحت هستند و خود را بازندهٔ می‌بینند ( حتا اگر در ظاهر انکار کنند)