به همه بگویید شیشه خیلی لعنتی است

شیشه
برادرم و نامزدم بعد از فارغ التحصیلی در یک شرکت وکالت، بلافاصله مشغول به کار شدند. بعد از یکی دو ماه، برادرم و دو دوست دیگر ما به خاطر تفنن در یک مهمانی شروع به کشیدن شیشه کردند.

در بین جمع دوستان و مهمانی های که می رفتیم صف های کوچک 5 تا 10 نفره ایجاد شد که می نشستند و شیشه دود می کردند. همه جا صحبت از شیشه بود و اینکه اعتیادآور نیست اما من شاهدم که 2 نفر جلوی چشمانم به چه روزی افتادند.

برادرم و نامزدم کارشان را از دست دادند و تبدیل به مرده های از گور در آمده شدند. اوائل با هیجان حرف می زدند و می خندیدند ولی بعد از یکسال، گوشه نشینی و توهم و انواع مرض های عفونی و روانی به سراغ شان آمد.

پدر و مادرم را بالاخره با هزار ترس و وحشت در جریان قرار دادم و تقریبا به کمک یک جمع بزرگ از فامیل که در رشته های پزشکی و حتی موسسات مربوط به ترک اعتیاد و روانشناسی سر و کار دارند آنها را نجات دادیم.

خواستم بگویم که ما خانواده خوش شانسی هستیم ولی این همه جوان که من در طی این مدت دیدم و در باره شان شنیدم و خواندم به اندازه برادرم و نامزدم خوش شانس نیستند.

هنوز شیشه اعتیاد شیکی است. مثل هروئین بدنام نیست. در شروع همه استفاده کننده ها پر انرژی و شاد و حراف می شوند و رفتار سرزنده و اجتماعی دارند، از خماری خبری نیست و مصرفش اجرای سکس را بهتر می کند. این روزها شیشه چندین برابر گرانتر شده است و این هم خوب است و هم بد چون از یکطرف خطر استفاده تزریقی و مرگبار شیشه را افزایش می دهد و هم بازگشت دوباره جوانان فقیر به هروئین …

از تک تک شما درخواست می کنم در باره شیشه گوگل کنید. شیشه را سعی کنید کامل بشناسید و نحوه تاثیرگذاری و صدمات آن را شناسای کنید تا بتوانید مراقب، کنجکاو و دلسوزِ دوستان تان باشید.

می دانم شکی نیست که وظیفه اصلی بر دوش مدیریت سیاسی کشور و برنامه های پیشگیری و کنترل شان است. ولی متاسفانه تاکنون راه حل های که داشته اند و با همه اعدام هایی که داشته اند از وخامت اوضاع اعتیاد کاسته نشده است.

به همدیگر کمک کنیم. خانواده هم باشیم.

More from سارا محمدی

به همه بگویید شیشه خیلی لعنتی است

برادرم و نامزدم بعد از فارغ التحصیلی در یک شرکت وکالت، بلافاصله...
بیشتر بخوان
 • آذر

  خوب حماقت تو ما ایرانی ها مرز نداره ، شیشه اعتیاد شیکیه دزدی زرنگی … دیگه آدم چی بگه ….

  • marderooz

   آذر عزیز در یک جمله نیم خطی دوبار تاکید شد که هنوز … نمی توان از بدی های یک پدیده گفت بدون انکه دلایل جذابیتش را پنهان کرد : «هنوز شیشه اعتیاد شیکی است. مثل هروئین هنوز بدنام نیست»
   ممنون

 • مرتضی رحیمی

  برای رهایی از این ماده خانمانسوزوهرنوع اعتیاد مراجعه به (جمعیت احیا انسانی کنگره شصت) بسیار مفید میباشد. صدها مصرف کننده شیشه در این مکان بصورت رایگان به درمان رسیده اند. آدرس سایت http://congress60.org/

 • Ali Davodbeigi

  اه اه اه یارو چه پایپ لجنی داره زورش میاد بشورتش;-)

 • رضا

  بدترین خاطرات عمرم برای زمان مصرف شیشه هست درصورتیکه 20سال مصرف کننده داعم همه نوع ازمواد بودم شکرخدا 2سال و18روزه پاکم کثیف ترین نوع مواده.اینو کسی میگه که همه چیشو بامصرف مواد از دست داده نه که شنیده یاشه .گفتند اعتیاد چیست گفتم اتش است گفتند مگر انرا دیده ای گفتم دران سوختم

 • حامد

  من نمیدونم چرا سایت شما تازگی ها انقدر سنتی شده. اول تایلند بعد شیشه. نه تایلند رفتن و استفاده از امکانات سکس باعث بدبختی میشه نه کشیدن شیشه. هر چیزی مصرف و سوء مصرف داره. به جای فوکوس روی بهره بردن از سکس از طریق خوابیدن با فاحشه ها و کشیدن شیشه به مسئله مصرف و سوء مصرف بپردازید. چون حتی شیر پاکتی هم اگه بد مصرف بشه عامل بدبختی آدم میشه!

  • ممنون از نظر صریح حامد عزیز
   بعضی ناهنجاری ها حتی استفاده مناسبش هم می تواند درست نباشد و از جمله انها شیشه و روسپی ها است… مدرن بودن و سنتی بودن شاید در تشخیص این نوع رفتارها سنجش خوبی نباشد.

  • Pincode

   عمو انگار شما وضعت خیلی خرابه.همه اینایی که مرد روز نوشته در موزد تایلند و مصرف شیشه کاملا واقعی هستند مگر اینکه به خاطر مصرف کردنت و عادت به خوابیدن با فواحش قبح قضیه در تو از بین رفته و داری برا دلخوشیه خودت ماستمالی میکنی قضیه رو تا دچار عذاب وجدان نشی یه وقت.