مرد باشید و قدم اول را بردارید

smart-one

۱– به نظر می رسد مردان این دوره و زمانه، علاقه چندانی به تعهد سپاری نسبت به موسسات و سازمانها و حتی افراد ندارند. خیلی ها ترجیح می دهند برای موقعیت شغلی بهتر، محیط کار را ترک کنند.

ضمانتی هم برای ماندگار بودن یک شغل وجود ندارد. اکثر مردان ناگزیرند همیشه آماده یافتن شغل جدید باشند. این شیوه معیشت و عدم تعهد، گویی در رابطه بین زنان و مردان نیز رخنه کرده است. نسل جدید مردان، احساس یک کولی را دارد که نمی خواهد یک جا بند شود.

۲ – شبکه های اجتماعی اینترنتی، کیفیتِ رفتار اجتماعی نسل جدید را تغییر داده است. به جای آنکه مردان امروزی، به زنان مورد علاقه خود مستقیما احساس ابراز کنند به تکنیک های رفتاری در اینترنت پناه می برند. اینترنت امکان تماس با جنس مخالف را زیاد و ساده کرده است ولی به همان نسبت آنها را تنبل نیز ساخته است.

۳-  خیلی خوب شده است که زنان حق انتخاب پیدا کرده اند، آنها می توانند در خانه بمانند یا شاغل باشند و یا هر دو … اما باید این حقیقت را هم باید در نظر گرفت که دستاوردهای فمینیستها، مردان را کمی گیج کرده است.

مردان دقیقا نمی دانند مرام و منش های جدید کدام است. آنها مطمئن نیستند وقتی با زنان بیرون می روند چه کسی پول شام یا سینما را باید بپردازد؟ آیا باید مخارج را شریکی پرداخت؟ خلاصه اینکه این فضای کمابیش غیرمطمئن، مردان را وا می دارد که زنان را به جای قرار خصوصی، در محیط های عمومی و دوستانه ببیند و با آنها وقت بگذرانند.

۴- مردان این دوره و زمانه کم ظرفیت شده اند. آنها نمی دانند با جواب منفی چه خاکی بر سر خود کنند. توانایی و جربزه شکست و جواب نه شنیدن را ندارند چون می دانند قدم هایی که برای آشنایی و جلب نظر بر می دارند مبهم  و ناآشنا شده است. مردان کمتر از قبل، قادر به معرفی شخصیت واقعی خود هستند و  برای همین از دعوت  زنان به قرار خصوصی گریزانند.

اما اصلا چرا قرار ملاقات باید گذاشت؟

قرار گذاشتن با شخصی که کنجکاوی شما را برانگیخت، قرار گرفتن در مسیری است که امکان می دهد فرد مورد علاقه تان را کاملتر بشناسید و عشق و حتی همسر مورد علاقه تان را بیابید. راه آشنایی دقیق و جدی با یک انسان دیگر از طریق ملاقات خصوصی میسرتر است.

به دیدن شخص مورد علاقه تان از طریق پارتی ها و موقعیت های عمومی قناعت نکنید و و از او بخواهید که با هم ملاقات دو نفره داشته باشید. قرار ملاقات گرفتن هم بر عکس شایعات، زیاد هم سخت نیست.

۱- او دلش می خواهد که تو دعوتش کنی به یک قرار خصوصی دو نفره. با وجود همه توقعات جدیدی که زنان پیدا کرده اند آنها همچنان از دعوت شدن استقبال می کنند. من از زنان مستقل، با شعور و دوست داشتنی بارها این جمله  گله آمیز را شنیدم که « مردان ما را دعوت به راندوو نمی کنند». مرد باشید و قدم اول را بردارید.

۲- پرسیدن و درخواست برای یک قرار با زنان اصلا سخت نیست. یک دعوت کوچولو که دانشمند بودن نمی خواهد. در فرصتی مناسب و در لحظه ایی که تنهاست و یا حتی از طریق تلفن، می توانید این فرصت را ایجاد کنید.

۳- قرار ملاقات را ساده برگزار کنید. به دنبال تدارک ملاقاتی گرانقیمت و پر زرق و برق نباشید. اگر می خواهید ملاقات اول، معمولی و توام با احساس راحتی طرف مقابل باشد و شانس رد شدن تقاضای تان کمتر باشد دعوت به نهار یا قهوه کفایت می کند.

۴- آماده شنیدنِ جواب منفی باشید. هم دنیا به آخر نمی رسد و هم به هر حال شما چیزی از دست نمی دهید.

۵- لعنتی ها، پس منتظر چه چیزی هستید؟ دست از خواندن مقاله بکشید. از تعهد نترسید. تعهد محدود و مقید تان نمی کند.

Brett and Kate McKay, Stop Hanging Out With Women and Start Dating Them

http://artofmanliness.com/2008/01/16/stop-hanging-out-with-women-and-start-dating-them/

http://www.ergostanz.com/home-2/sitting-disease/

 

10325578_1203388916342147_1131325719056367098_n

More from مرد روز

3 دقیقه ورزش برای کوچک شدن شکم

این ورزش روزانه 3 دقیقه ایی که اسمش 7/11 است حرکات خاص...
بیشتر بخوان
 • َآرمین

  این مطلب مطلب کاملا درستیه ولی تو جاش. منظورم اینه که تو کشور و فرهنگ خودش خیلی کارساز و عملی میتونه باشه ولی تو کشوری مثل ایران اول باید با طرف تا یه مدت دوست عادی باشی و بعد بخوای حرکتی بزنی در غیر این صورت شانس نه شنیدنت میره بالای 90%!
  کاش ایران هم این شکلی بود!

  • موقت

   دوست عزیز نمی دونم برات جواب داده یا نه، اما دوست معمولی می شه سریع تر درخواستت رو مطرح کن، چون ممکنه، خیلی زود به دایره دوست های همیشه دوست تبدیل بشی.
   اما این که می گی باید دوست بشی، خب طبعا کسب اعتماد یک نفر باید از یک راهی انجام بشه و با توجه به شرایط، دوست معمولی شدن یکی از راه حل هایی است که طیف وسیعی از مردم ازش بهره می برن.

 • احسان

  ادمین خواهشا این قدر سنگ فمینست ها رو به سینه نزن!!!!
  در ضمن سعی کن تو نوشتت ادب رو بیشتر رعایت کنی!!!

 • Arash Farokh

  میشه ازت بپرسم کی گفته که همه چی بر طبق میل زنان باید باشه و ما مردان هرکاری زنان دوست دارند باید انجام بدیم؟

 • Javad Alipour

  این متون ترجمه شده کاربرد زیادی در کانتکست ایرانی نداره. شما اگه کسی رو به خونه برای شام دعوت کنید اولین فکرش اینه که میخواهید باهاش بخوابید. اگه برای قرار بیرون هم دعوت کنید اولش به احتمال زیاد جواب منفی میده که خودش رو بالاتر از این چیزا نشون بده.

  • سانی

   “احتمال زیاد”! تو این متن هم گفته باید ریسک کرد، چون چیزی رو از دست نمی‌دین 🙂
   اگر تمایل داشته باشه و اون هم خوشش بیاد از طرف مقابل، شاید یه بار جواب منفی بده و مدتی بعد با تکرار درخواست، جواب مثبت باشه.

   • شاهین

    ینی همین جور دوره ای برنامه بزاریم دعوت کنیم دیگه… 😀

 • لیلی

  بند آخرش خیلی خوب بود: ” لعنتی ها منتظر چه هستید!”…آره خوب چرا دست دست می کنین..:)

 • شاهین

  چقدر لحن ترجمه آشفته است و ضعیف است.

 • شاهین

  والا ما چندین ساله همین کارو میکنیم… اما هنوز نتونستیم یه جواب درست و حسابی بشنویم! ینی جزو محالاته که همین جوری محترمانه به یه فضای دو نفره دعوت کنی و اونجا بتونی حرفتو بزنی… انگار بیان باهات بیرون دیگه تمومه!
  بنظرم زنا خودشونم نمیدونن چن چندن مگر اینکه پسره خیلی شاخ باشه، اونم ظاهری البته! بخاطر همینه که پسرای “خوب” کلا شانسی ندارن، این موضوع تو ایرانم به شدت قوی هستش..

 • جهان

  دلیل چهارم کاهش قرار خصوصی رو بد نگفتی. البته آدم نمیدونه به کدوم ساز دخترا برقصه. اگر بگن این کارو نکن و شما هم انجام ندی شاکی میشن که فقط میخاستم آزمایشت کنم، اگر هم انجام بدی شاکی میشن که چرا به حرفم گوش ندادی. گاهی تکلیفشون با خودشون مشخص نیست.

 • Javad Alipour

  یه نکته رو هم اضافه کنم در مورد دخترای عزیز ایرانی. غیر از مواردی که استثنا هست مثلا طرف خیلی خوشتیپ یا پولداره اکثرا جوری رفتار میکنن انگار از سر شکم سیری! پای درد دل هرکدوم بشینی همه دنبال یه رابطه خوب هستن که چیز بد و نابحقی هم نیست اما رفتارشون اصلا نشون نمیده. کاملا بی تفاوت، شکم سیر انگار هیچ نیازی هم ندارن. این دوکانگی به ضرر خودشون گاهی تموم میشه و پسرای خوب رو از جلو اومدن منصرف میکنه.

  • شاهین

   کاملا موافقم بات، شاید دخترا از این کار و بخاطر سنجش علاقه طرف بدونن اما معمولا هیچ رابطه سالمی از اول با شدت شروع نمیشه مگه این که سنشون پایین باشه، به همین خاطر پسر خوب ( ک دنبال یه رابطس) یه بار میاد جلو و جواب رد میشنوه میره دنبال زندگیش چون قصد سو استفاده نداره، میبینه نمی ارزه میگه بیخیال، اما پسری که دنبال سو استفادس نه با هزار زبون دختره رو قانع میکنه ک یه دل نه صد دل عاشقشه!
   گاهی دلم واسشون میسوزه…

   • Javad Alipour

    موافقم باهات. دخترای ایرانی نمیدونم چرا دوس دارن همه چیز رو بصورت معما دربیارن. آخرش هم میگن نه! اگه تو منو دوست داشتی فلان کار رو میکردی. متوجه نیستن علاقه در مردها بتدریج قوی میشه نه یهویی. اونی که یهویی قوی میشه یه چیز دیگه اس

  • Mehran Sh

   شاید مشکل در اینجاست که در فرهنگ ایرانی دختر نباید علاقه نشان بدهد (مگر ج… است؟!) چون در دوگانه ذهن سیاه و سفید اکثر ایرانیان دختر یا فاحشه است یا فرشته، و دختر خوب و سالم مثل فرشته است و علاقه جنسی ندارد و باید به زور او را راضی کرد. اگر غیر از این رفتار کند می‌رود به سمت دیگر طیف در ذهن طرف!

 • مهرداد

  مهم اعتماد به نفس داشتن و قدرت نه شنیدن داشتنه.من خیلی از آدم ها رو دبدم که قیافه ی خیلی عادی و وضع مالی هادی داشتن ولی همبن اعتماد به نفسشون نظر رف مقابل رو جلب کرده

 • babak sanaifar

  با جواد علیپور موافقم. من خودم رابطه هایی داشتم که با اینکه طرف میدونست من مرد خوبی ام مهربونم و خیلی ویژگی های خوب دارم ولی همین قدر ندونستن و عدم وفاداری در لحظه یعنی من سر یک موضوع دعوا کنم باهاش و اون بگه دیگه بد شدی.بد بد نمیخوامت بدون اینکه خوبی های قدیم من یادش بیاد گذاشت رفت . پس وقتی من چندین بار چنینن تجربه ای کنم با دخترا مسلما نمیخوام دیگه تعهد به رابطه بدم و بگم تا آخر باهاتم یا حتی خرج کنم و ترجیح میدم تفریحی و اینترنتی با دخترا باشم. قدر دونستن یک مرد خیلی موضوع مهمی هست و بی توجهی به زحماتش بسیار اذیت کننده هست براش. امیدوارم دخترهای ایرانی قدر مردی که واسشون بیشتر خوب بوده تا بد رو بدونن.

 • Milad Mohaghegh

  با همه کسایی که صحبت کانتکست رو کردن کاملا موافقم. دخترای اون وری خیلی وقته از فاز بزار نه بگم ببینم چقدر منو می خاد دراومدن (شایدم اصلا هیچ وقت این طور نبودن). اما این جا متاسفانه طرف با هزار علامت زبان بدن و نگاه و هزارتا کوفت و زهز مار دیگه میگه بیا جلو، میری بعد میگه نه. بعدش دوباره می بینی سیگنال می ده یعنی چرا دوباره نمیای؟!

  نمی دونم واقعا. تا 30 ساگی از این قدرت بیمارگونه لذت می برن که من تعیین کننده و تصمیم گیرم. یه جوری که انگار خودشون اصلا به این رابطه احتیاجی ندارن و منت می ذارن که به یه مرد اره می گن. اما بعد 30 سالگی که خیلی فرصت ها رو از دست دادن تازه ترس ترشیدن برشون میداره و برای شریک دست و پا می زنن که آخرش اکثرا با یه داغون وارد رابطه می شن

  • علی

   حرف حساب جواب نداره….

  • Mehran Sh

   این لذت بیمارگونه از آنجا نشأت می‌گیرد که بعدا بتوانند دست بالا را داشته باشند تا آخر عمر “که تو بودی که پاپیچم شدی، من که دنبالت نفرستاده بودم” ولی متاسفانه این حربه در این روزگار کار نمی‌کند و مال نسل پیش بود که ارتباطات کم بود و مشکل. الآن پسر می‌گوید دختر زیاد است؛ تو نخواستی می‌رم سراغ یکی دیگر.